بلاگ - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز

چگونه با کودکان درباره طلاق صحبت کنیم؟

طلاق و جدایی، بدون شک یکی از تجربه‌های تلخ و ناراحت‌کننده زندگی هر فردی به شمار می‌روند؛ اما چیزی که این موضوع را سخت‌تر و چالش‌برانگیزتر می‌کند، صحبت از طلاق با کودکان است. زوج‌هایی که با داشتن یک یا چند فرزند، تصمیم به طلاق می‌گیرند، با چالش بزرگی روبه‌روی خود مواجه می‌شوند. معمولا کودکان، به خصوص در سنین پایین‌تر، درک درستی درباره طلاق ندارند و این موضوع می‌تواند آسیب بسیار جدی به آن‌ها وارد کند.

اختلال شخصیت اجتنابی (دوری گزین)؛ علل، علائم، تشخیص و درمان

اختلال شخصیت اجتنابی یا دوری گزین، یکی دیگر از انواع اختلالات شخصیت است که در آن فرد تمایلی به حضور در اجتماع و جمع‌های مختلف ندارد. افرادی که دچار اختلال شخصیت اجتنابی هستند، از حضور در اجتماع و گروه‌های مختلف خودداری می‌کنند؛ زیرا از قضاوت شدن یا مورد سرزنش قرار گرفتن توسط این جمع‌ها می‌ترسند.

اختلال شخصیت ضد اجتماعی؛ علل، علائم، تشخیص و درمان

اختلال شخصیت ضد اجتماعی، یکی از انواع اختلالات شخصیت به شمار می‌رود که در آن فرد نمی‌تواند مطابق با قوانین و مقررات اجتماع زندگی کند. افرادی که دچار اختلال شخصیت ضد اجتماعی یا آنتی‌ سوشال هستند، درستی یا نادرستی رفتارشان اصلاً برایشان اهمیتی ندارد. آن‌ها اغلب بی‌احساس هستند، به‌طرز بی‌رحمانه‌ای نسبت به دیگران با بی‌تفاوتی رفتار می‌کنند، حقوق و احساسات آن‌ها را نادیده می‌گیرند و هیچ‌گاه احساس گناه یا عذاب وجدان ندارند.

اختلال شخصیت وسواسی جبری؛ علل، علائم، تشخیص و درمان

اختلال شخصیت وسواسی جبری یکی دیگر از اختلالات شخصیت است که در آن فرد وسواس شدیدی نسبت به پاکیزگی و انجام کارهای به شیوه خود دارد. افرادی که دچار اختلال شخصیت وسواسی جبری هستند، به شدت کمال‌گرا هستند و استانداردهای بالایی برای انجام کارهای خود در نظر می‌گیرند. این افراد نمی‌توانند انجام هیچ کاری را به دیگران بسپارند؛ زیرا باور دارند که آن‌ها از عهده آن برنمی‌آیند و نمی‌توانند کار را به‌خوبی انجام دهند.

۶  تکنیک برای فرزندپروری مثبت

فرزندپروری و تربیت فرزدان، از اهمیت بسیار ویژه‌ای برای والدین برخوردار است. برای آن که کودکمان در آینده بتواند مفید واقع شود و نیازهای خود را در جامعه رفع کند، لازم است که از همان دوران کودکی او را آماده کنیم و به‌گونه‌ای تربیت کنیم که بتواند از عهده مسئولیت‌های بزرگتر آینده بربیاید.

چه مشکلات جنسی نیاز به سکس تراپی دارد؟

مشکلات جنسی می‌توانند تاثیر بسیار زیادی روی رابطه عاطفی و زندگی مشترک شما داشته باشند؛ از این رو بسیار مهم است که توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشید و از کنار آن به سادگی عبور نکنید. گاهی اوقات، مشکلات جنسی پس از مدتی به صورت خود به خود و بدون نیاز به اقدامی رفع می‌شوند؛ با این حال در بسیاری از مواقع نیز مشکلات جنسی بسیار جدی هستند و بهتر است که برای رفع و درمان آن از یک سکس تراپیست ماهر کمک بگیرید.

اختلال شخصیت وابسته؛ علل، علائم، تشخیص و درمان

اختلال شخصیت وابسته یکی از انواع اختلالات شخصیتی است که در آن فرد خود را همواره محتاج و وابسته به دیگران می‌داند و برای آن که دیگران را خوشنود کند، همه تلاش خود را می‌کند. در اختلال شخصیت وابسته، فرد این تصور را دارد که به‌تنهایی از عهده هیچکاری برنمی‌آید و همواره این ترس را دارد که دیگران او را ترک کنند.

با اعتیاد همسر چه کنیم؟‌ + بایدها و نبایدهای برخورد با همسر معتاد

اعتیاد همسر می‌تواند زندگی شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. اعتیاد بلای خانمان سوزی است که همه جنبه‌های زندگی فرد و خانواده‌اش را تحت تاثیر قرار می‌دهد و روی همه اعضای خانواده تاثیرگذار است.

انتخاب روانشناس کودک با رعایت این نکات آسان است!

انتخاب روانشناس کودک همواره با چالش‌های بسیار زیادی برای والدین همراه است؛ قطعا زمانی که احساس می‌کنیم کودکمان نیاز به مشاوره و روانشناس کودک دارد، می‌خواهیم که بهترین روانشناس را برای او انتخاب کنیم تا کودک بتواند به‌خوبی با او ارتباط بگیرد و روانشناس نیز بتواند با مهارت بالا و تجربه‌ای که دارد، در حل مشکل کودک به او کمک کند.

عدم آگاهی جنسی زوجین؛ از مهم‌ترین مسائل ازدواج!

عدم آگاهی جنسی یکی از مشکلاتی است که این روزها زوج‌های زیادی با آن درگیر هستند و زندگی زناشویی آن‌ها را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. در بسیاری از مواقع، مشکلات جنسی زوج‌ها ناشی از عدم آگاهی جنسی آن‌ها است و در صورتی که اطلاعات مناسبی راجع‌به رابطه جنسی و بدن خود داشته باشند، خیلی بهتر می‌توانند این مشکلات را مدیریت کنند.

اسکرول به بالا