کاردرمانی جسمی کودک - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز

کاردرمانی جسمی کودک

خدمات کاردرمانی جسمی کودکان در کلینیک برگِ سبز تحت نظارت اساتید مجرب دانشگاه و با استفاده از تکنیک‌ها و رویکردهای نوین کاردرمانی جسمی ارائه می‌گردد.

کاردرمانی جسمی کودک چیست؟

کاردرمانی جسمی از جمله زیرمجموعه‌های توانبخشی است که امروزه نقش بسزایی در بازتوانی حرفه‌ای و فیزیکی افراد ناتوان مخصوصاً کودکان ایفا می‌کند.

در کاردرمانی جسمی کودک، کاردرمانگر با استفاده از تکنیک‌های خلاقانه، حرفه‌ای و آکادمیک به کودکان دارای اختلالات جسمی – حرکتی کمک می‌کند تا بر مشکلات خود چیره شود. کاردرمانی جسمی کودک همچنین یکی از زیر شاخه‌های کاردرمانی محسوب می‌شود.

در کلینیک برگ سبز، خدمات مرتبط با حوزه کاردرمانی جسمی کودک تحت نظارت اساتید مجرب دانشگاه و با استفاده از تکنیک‌ها و رویکردهای نوین کاردرمانی روز دنیا ارائه می‌گردد. در کلینیک برگ سبز، اخلاق حرفه‌ای‌، دقت بالینی و استفاده از رویکردهای علمی و تخصصی کاردرمانی اولویت و محور درمان است تا با ارائه خدمات مبتنی بر دانش کاردرمانی رضایت درمانجویان و خانواده آنها به طور کامل حاصل گردد.

کاردرمانی جسمی کودک در برگ سبز

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی برگ سبز، با ما در تماس باشید و همچنین برای رزرو وقت برای کاردرمانی جسمی کودک بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

دکتر مینا مجتبایی

روانشناس بالینی

محمد مهرگان

روانشناس و مشاور

سیده زهرا میرحسینی

روانشناس بالینی

مینا شیرمحمدعلی

روانشناس بالینی

کاردرمانی جسمی کودکان به چه صورت است؟

کاردرمانی جسمی کودک با پرداختن به مشکلات جسمی کودک از جمله اختلالات تون عضلات، اسپاسم، شلی عضلانی، رفلکس‌های پاتولوژیک، عدم تکامل مراحل رشد حرکتی، کوتاهی اندام‌ها، تجویز کفش طبی و ارتز و اسپیلنت مناسب آنومانی‌ها و کلیه کم توانایی‌ها یا ناتوانایی‌های حرکتی – مهارتی، کودک درمانجو را در وضعیت بهتری از لحاظ جسمی و حرکتی هدایت و درمان می‌نماید.

از جمله مهم‌ترین اهدافی که در کاردرمانی جسمی کودک مدنظر است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تعدیل توان عضلانی
  • جلوگیری از بدشکلی‌های مفصلی و یا رفع بدشکلی‌های موجود
  • تجویز و ساخت آتل یا اسپلینت و یا ارتز مناسب
  • تسهیل مراحل رشد و بهبود واکنش‌های تعادلی و حفاظتی بدن
  • مهار رفلکس‌های غیر طبیعی بدن درمانجو
  • ارائه‌ی مشاوره به والدین در رابطه با وضعیت‌های صحیح و جلوگیری از الگوهای غلط و ارائه الگوهای درمان در منزل
  • اعمال کشش روی عضلات کوتاه قبل از اقدام به جراحی
  • آموزش مهارت های روزمره زندگی (ADL)

کاردرمانگر جسمی کودک کیست؟

کاردرمانگر جسمی کودک، توانبخش و درمانگری است در این حوزه کاردرمانی جسمی کودک به درمانجو کمک می‌کند تا بتواند با تقویت مهارت‌های جسمی – حرکتی و جلوگیری از تشدید ناتوانی‌های جسمی، مشکلات کمتری را در زندگی تجربه کند.

تکنیک‌‌های مورد استفاده در برنامه کاردرمانی جسمی کودک هر درمانجو به طور کاملاً هدفمند و خاص برای هر کودک درمانجو توسط کاردرمانگر جسمی کودک ارائه می‌شود.

کاردرمانگر جسمی کودک به کودکانی که به دلایل مادرزادی و یا آسیب دیدگی و بیماری دچار مشکلات جسمی – حرکتی، ناتوانی و معلولیت شده‌اند، کمک می‌کند تا به حداکثر استقلال فردی در انجام فعالیت‌های روزمره زندگی خود برسند و وابستگی کمتری به اطرافیان داشته باشند.

کاردرمانی جسمی کودک به چه صورت انجام می‌شود؟

در کلینیک روانپزشکی برگ سبز، کاردرمانی جسمی کودک، بر اساس جدیدترین متد علمی روز دنیا و توسط کاردرمانگران جسمی مجرب صورت می‌پذیرد.

در کلینیک روانشناسی برگ سبز، کاردرمانگر جسمی کودک بسته به مشکل و اختلالات احتمالی کودک درمانجو، اقدام به تعیین برنامه کاردرمانی جسمی برای وی می‌کند.

بسته به اینکه کودک درمانجو از چه مشکل یا اختلال جسمی – حرکتی رنج می‌برد، برنامه درمانی وی متفاوت و منحصربفرد خواهد بود.

کودکان فلج مغزی، کودکان سندروم داون، کودکان با مشکلات تعادلی و تاخیر در رشد، کودکان با مشکلات قدرت عضلانی، کودکان با در رفتگی لگن، کودکان با دیستروفی عضلانی و میوپاتی و کودکانی که به دلیل ویلچر نامناسب یا ضعف عضلانی دچار کوتاهی پا شده‌اند، از جمله کودکانی هستند که می‌توانند با کاردرمانی جسمی کودک در کلینیک برگ سبز، شرایط بهتری را تجربه کنند.

پیمایش به بالا