مشاوره ازدواج در غرب تهران - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز
مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج در غرب تهران

مشاوره ازدواج یا زوج درمانی، یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توانید برای حفظ زندگی مشترک خود و همچنین دوری از تنش‌های مختلف زندگی مشترک انجام دهید. در شروع زندگی مشترک، معمولا به دلیل جذابیت‌های بالا و علاقه زیاد، زوج‌ها وقت زیادی برای یکدیگر می‌گذارند و کمتر دچار تنش و اختلاف می‌شوند؛ به مرور و با گذشت زمان، کم‌کم اختلاف‌ها و تنش‌ها در زندگی مشترک پیدا می‌شود که زوج‌ها باید بتوانند به‌خوبی و باگفتگو از پس آن‌ها بربیایند.

اما همه زوج‌ها این مهارت را ندارد. در برخی از موارد، تنش‌ها، اختلاف‌ها، دخالت‌های خانواده، وقت نگذاشتن برای یک دیگر، مشکلات اقتصادی و … باعث می‌شود که زوج‌ها از ازدواج و زندگی مشترک خود راضی نباشند و کم‌کم از یکدیگر فاصله بگیرند و به طلاق عاطفی رو بیاورند یا از هم جدا شوند.

برای جلوگیری از چنین شرایطی، بهتر است که در هر مرحله از زندگی مشترک که احساس کردیم نیاز به یک کمک بیرونی برای حل مشکلات و اختلافات خود داریم، از زوج درمانی و مشاوره ازدواج کمک بگیریم.

زوج درمانی و مشاوره ازدواج این امکان را به شما می‌دهد تا اختلافات درونی خود را به بهترین شیوه حل کنید و صحبت‌های یکدیگر را خیلی بهتر متوجه شوید. معمولا در جلسات زوج درمانی و مشاوره ازدواج، مهارت‌هایی مثل گفتگوی درست و منطقی، از خودگذشتگی‌های به موقع، دوری از کمال‌گرایی، داشتن ارتباط موثر، همدلی و … به زوج‌ها آموزش داده می‌شود و زوج درمانگر به زوج‌ها کمک می‌کند تا بتوانند در فضایی بالغانه و منطقی با یکدیگر به گفتگو بپردازند و مسائل و مشکلات خود را خیلی بهتر از قبل، به صورت واضح بیان کنند و با همدلی و از خودگذشتگی، از پس چنین مشکلاتی بربیایند.

شما هیچ زندگی مشترکی را پیدا نمی‌کنید که در آن درگیری و اختلاف بین زوج‌ها پیش نیاید؛ مهم نحوه برخورد زن و شوهر با اختلافات بین خودشان است. مشاوره ازدواج به شما کمک می‌کند تا اختلافات بین خود و همسرتان را به بهترین شیوه حل کنید و زندگی مشترک شیرین‌تر و جذاب‌تری را در کنار یکدیگر تجربه کنید.

اگرچه تصور عموم افراد جامعه این است که مشاوره ازدواج تنها زمانی لازم است که اختلاف بین زوج‌ها به حداکثر خود رسیده و قصد جدایی دارند؛ اما توصیه زوج درمانگران و مشاوران خانواده این است که بهتر است که در هر مرحله‌ای که احساس کردید تمایزات و اختلافات زندگی مشترک شما را تحت تاثیر قرار داده است و نمی‌توانید خودتان با گفتگو آن را حل کنید، از مشاوره ازدواج کمک بگیرید.

طبیعتا، وقتی در مراحل اولیه بروز اختلاف به سراغ مشاور خانواده و زوج درمانگر می‌روید، خیلی سریع‌تر و راحت‌تر می‌توانید مسائل بینتان را حل کنید و اختلاف‌ها را کنار بگذارید. تاخیر در مراجعه به زوج درمانگر و مشاوره ازدواج، می‌تواند باعث بزرگ‌تر شدن و پررنگ‌تر شدن اختلافات بین شما شود و در این بین، حرمت‌ و احترامی که برای یکدیگر قائل بودید، شکسته و جریحه‌دار شود؛ به قدری که جبران آن دشوارتر باشد.

مشاوره ازدواج نیازمند زمان، وقت و هزینه است؛ پس نباید انتظار داشته باشید که تنها با یک جلسه مراجعه به زوج درمانگر و شرکت در جلسات مشاوره ازدواج، تمامی اختلافات بین شما حل شود. بهتر است که پیش از شروع جلسات مشاوره ازدواج، تصورات درستی از روند این جلسات و اتفاقی که در جلسات زوج درمانی می‌افتد داشته باشید و با دید بازتری جلسات مشاوره ازدواج را شروع کنید.

در این نوشته از کلینک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، قصد داریم درباره جلسات مشاوره پیش از ازدواج و تاثیر آن روی حل اختلافات بین زوج‌ها صحبت کنیم و در نهایت، نکات مهمی که قبل از شروع جلسات مشاوره ازدواج باید رعایت کنید را بررسی می‌کنیم. اگر شما هم قصد شرکت در جلسات مشاوره ازدواج را دارید، توصیه می‌کنیم که در ادامه این نوشته با ما همراه باشید.

مشاوره ازدواج و زوج درمانی، به شما کمک می‌کند تا اختلافات و تنش‌های موجود در رابطه خود را به شیوه‌ای اصولی حل کنید و بالغانه و منطقی با هم گفتگو داشته باشید. مشاوره ازدواج، نه تنها در حل اختلاف موجود بلکه در حل مسائل آینده نیز به شما کمک می‌کند. کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، جلسات مشاوره ازدواج و زوج درمانی را در محیطی کاملا حرفه‌ای و زیر نظر بهترین روانشناسان و زوج درمانگران متخصص برگزار می‌کند. ما در کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین مرکز مشاوره غرب تهران، سعی کرده‌ایم تا با ایجاد محیطی گرم و صمیمی، شرایطی را فراهم کنیم که هر کدام از زوج‌ها بتوانند به‌راحتی و بدون ترس قضاوت صحبت کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره جلسات زوج درمانی و مشاوره ازدواج و همچنین رزرو وقت مشاوره ازدواج در کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، روی لینک زیر کلیک کنید.

منظور از مشاوره ازدواج چیست؟

مشاوره ازدواج که گاها از آن تحت عنوان زوج درمانی نیز یاد می‌شود، نوعی روان درمانی است که به زوج‌ها کمک می‌کند تا تعارضات و اختلافات بین خود را حل کنند و در جهت بهبود روابط خود قدم بردارند. مشاوره ازدواج به شما کمک می‌کند تا ریشه اختلافات خود را پیدا کنید و در جهت حل آن با هم به گفتگو بپردازید.

در جلسات مشاوره ازدواج، شرایطی طوری برای شما فراهم می‌شود که امکان یک گفتگو بالغانه و صمیمانه با همسر خود را داشته باشید. زوج درمانگر فضایی امن و خصوصی را برای شما و همسرتان ایجاد می‌کند تا بتوانید درباره چالش‌ها و احساسات خود با همسرتان صحبت کنید.

اگرچه تصور اغلب افراد این است که حتما باید در شرایط اختلاف و چالش به سراغ مشاوره ازدواج بروند، اما شما می‌توانید در هر مرحله از زندگی مشترکتان از مشاوره ازدواج کمک بگیرید. پریشانی در یک رابطه می تواند استرس، تنش، اندوه، نگرانی، ترس و مشکلات دیگری ایجاد کند. برای بهره گرفتن از بهترین مشاوره ازدواج، نیاز به یک رابطه آشفته نیست. شما برای حفظ سلامت و پایداری ازدواج خود می توانید با یک مشاور ازدواج صحبت کنید.

طلاق عاطفی یکی از معضلات بزرگ در ازدواج‌های امروزی به شمار می‌رود. اگرچه آمار طلاق در کشور ما روز به روز در حال افزایش است، اما این تمام ماجرا نیست. هر روز به آمار زوج‌هایی که دچار طلاق عاطفی می‌شوند نیز افزوده می‌شود. طلاق عاطفی در ازدواج زمانی رخ می‌دهد که یکی از طرفین رابطه، یا هر دو طرف، از نظر احساسی میلی به دیگری ندارد و ازدواج و رابطه عاطفی، اگرچه همچنان روی کاغذ پاربرجاست، اما در دنیای واقعی دیگر حس عاطفی‌ای میان زوجین وجود ندارد.

مشاوره ازدواج و زوج درمانی در چه زمینه‌هایی می‌تواند به ما کمک کند؟

یکی از سوالات مهم و چالش‌برانگیزی که افراد قبل از شرکت در جلسات مشاوره ازدواج دارند، این است که مشاوره ازدواج در چه شرایطی می‌تواند به ما کمک کند. در ادامه، شرایطی که برای حل آن می‌توانید از زوج درمانگر و مشاوره ازدواج کمک بگیرید را بررسی می‌کنیم:

احساس منفی نسبت به ازدواج و زندگی مشترک

اگر احساس منفی نسبت به زندگی مشترک و همسرتان دارید، بهتر است که خیلی سریع به دنبال ریشه این احساس و حل آن باشید. مشاوره ازدواج می‌تواند به شما کمک کند تا دید خود نسبت به ازدواجتان را بهتر کنید و مشکلات و اختلافاتی که سبب به وجود آمدن این حس منفی می‌شود را بهتر حل کنید.

عدم اعتماد به یکدیگر

یکی از مسائلی که می‌تواند ازدواج و زندگی مشترک شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد، عدم اعتماد به یکدیگر است. چک کردن تلفن همراه همسر و پیام‌ها، اجازه ندادن یا ناراحت شدن از معاشرت همسر با دوستان و نزدیکان، متهم کردن یکدیگر به خیانت و پنهان کاری زیاد در زندگی مشترک، از جمله علائمی است که نشان می‌دهد شما به یکدیگر اعتماد ندارید. جلسات مشاوره ازدواج و زوج درمانی می‌تواند به رفع بی‌اعتمادی نسبت به یکدیگر و مشکلاتی که در ادامه برای زندگی شما به وجود می‌آورد، کمک کند.

این روزها خیانت به یکی از مهم‌ترین دلایل طلاق و از بین رفتن رابطه عاطفی بین زن و شوهرها تبدیل شده است. اگرچه خیانت در رابطه از سال‌ها پیش وجود داشته است، اما این روزها متاسفانه آمار آن در حال افزایش است و روز به روز بر تعداد زوج‌هایی که به دلیل خیانت، اقدام به طلاق گرفتن می‌کنند، افزوده می‌شود.

مشکلات و اختلالات جنسی

سکس و رابطه جنسی یکی از بخش‌های مهم زندگی مشترک به حساب می‌آید و در صورتی که شما در رابطه جنسی خود مشکل و اختلالی داشته باشید، این موضوع می‌تواند روی رابطه عاطفی و زندگی مشترک شما نیز تاثیرگذار باشد. رضایت از زندگی جنسی خود را بررسی کنید. همه زوج‌ها ممکن است دوره‌های سردی در روابط را پشت سر بگذارند، اما این دوره‌ها باید موقتی باشند. اگر شما یا شریک زندگیتان از لحاظ جنسی علاقه ای به یکدیگر ندارید، از مشاوره ازدواج کمک بگیرید. همچنین ممکن است که برای بررسی‌های دقیق‌تر و حل مشکلات جنسی، زوج درمانگر شما را به یک سکس تراپیست ارجاع دهد.

سکس تراپی نوعی درمان روانشناسی و تخصصی برای حل مشکلات رابطه جنسی و بالا بردن کیفیت رابطه جنسی بین زوجین است. رابطه جنسی تاثیر زیادی روی زندگی مشترک دارد و مشکلات رابطه جنسی می‌تواند زندگی مشترک شما را در طولانی مدت تحت تاثیر قرار دهد.

بحث و جدال پیاپی با یکدیگر

یکی دیگر از مواردی که برای حل آن باید از مشاوره ازدواج کمک بگیرید، بحث و جدال‌های پیاپی و تمام‌نشدنی در زندگی مشترک است. اگر شما و همسرتان همواره بر سر یک موضوع ثابت با هم بحث می‌کنید و هربار پس از دعوا و بحث‌های فراوان دوباره به سراغ همان موضوع می‌روید، نیاز است که از مشاوره ازدواج برای حل آن کمک بگیرید. به عنوان مثال، اگر نمی توانید در مورد مسئولیت های خانه به توافق برسید و اغلب در مورد آن بحث می کنید، یک مشاور ازدواج می تواند به شما کمک کند تا مشکل ارتباطی خود را حل کنید.

مرکز مشاوره ازدواج در غرب تهران

اگر شما و همسرتان به دنبال یک مرکز مشاوره ازدواج در غرب تهران هستید، ما به شما کلینیک مشاوره ازدواج برگ سبز، بهترین مرکز مشاوره ازدواج در جنت آباد، پیشنهاد می‌کنیم. مشاوره ازدواج و زوج درمانی در مرکز مشاوره برگ سبز، با کمک و بهره‌مندی از توان و تجربه زوج‌درمانگران ماهر برگزار می‌شود.

ما در مرکز مشاوره برگ سبز، بهترین مرکز مشاوره ازدواج در غرب تهران، سعی داشته‌ایم تا محیطی امن، خصوصی و آرام را برای شما و همسرتان به وجود آوریم تا بتوانید در چنین محیطی به دور از ترس قضاوت، با یکدیگر گفتگو کنید و مسائل و مشکلات پیرامون زندگی مشترک خود را حل کنید.

زوج درمانی یکی از درمان‌های روانشناسی است که بسیاری از زوج‌ها برای حل مشکلات درون رابطه خود از آن استفاده می‌کنند. در جلسات زوج درمانی، هر یک از شما می‌توانید درباره مشکلات و ضعف‌های رابطه خود صحبت کنید و یک گفتگوی بالغانه برای حل مشکلاتتان شکل دهید. در این بین، حضور مشاور خانواده و زوج درمانگر نیز می‌تواند در حل مشکلات و شکل‌گیری این مکالمه به شما کمک می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا