درمان زود انزالی با پیدا کردن ریشه روانشناختی - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز
درمان زود انزالی

درمان زود انزالی با پیدا کردن ریشه روانشناختی

زود انزالی یکی از اختلالات جنسی رایج در بین آقایان است که می‌تواند تاثیر منفی زیادی روی رابطه جنسی آن‌ها و همچنین رضایت جنسی همسرشان داشته باشد. زود انزالی از آن دسته اختلالات جنسی است که می‌تواند روی لذت جنسی و زندگی مشترک نیز بسیار تاثیرگذار باشد و حتی اعتماد به نفس جنسی فرد را زیر سوال ببرد.

زود انزالی، همانطور که از نام آن مشخص است، زمانی رخ می‌دهد که فرد خیلی زود به انزال برسد؛ به قدری که نه خود و نه همسرش لذت کافی از رابطه جنسی نبرند. اگرچه زمان دقیق و مشخصی برای انزال و طول مدت سکس وجود ندارد، اما اگر انزال مرد کمتر از یک دقیقه طول بکشد، دچار زود انزالی است و باید برای درمان آن اقدام کند.

زود انزالی یکی از اختلالات جنسی رایج در بین مردان ایرانی نیز به حساب می‌آید؛ به طور میانگین، می‌توان گفت که از هر ۳ مرد، حداقل یک نفر تجربه انزال زودرس را در زندگی جنسی خود دارد. اگر زود انزالی مدت زمان طولانی وجود داشته باشد، حتما نیاز به درمان دارد.

زود انزالی می‌تواند به دو دلیل کلی به وجود آید. اختلالات روانی و جنبه روانشناختی و مشکلات فیزیولوژیک. با توجه به ریشه اختلال زود انزالی، درمان آن نیز می‌تواند متفاوت باشد. روش‌های درمانی مختلفی برای درمان زود انزالی وجود دارد. دارو درمانی، پوزیشن‌های جنسی خاص، تمرین‌های ورزشی مثل کگل، جراحی، استفاده از ژل و اسپری تاخیری و … از جمله روش‌های درمان زود انزالی هستند؛ اما در اغلب موارد، چنین روش‌هایی تنها می‌تواند به صورت موقت مانع زودانزالی شود و در اصل، زود انزالی را درمان نمی‌کند بلکه آن را پنهان می‌کند. برای درمان کامل زود انزالی، لازم است که دلیل اصلی به وجود آمدن این اختلال و ریشه اختلال زود انزالی را پیدا کنید و به سراغ درمان آن بروید.

در اغلب موارد، اختلال زود انزالی به دلیل موارد روانشناختی و روحی به وجود می‌آید. در چنین شرایطی، مشاوره و صحبت با روانشناس و سکس تراپیست می‌تواند تا میزان قابل توجهی در درمان زود انزالی کمک کند.

روانشناس و سکس تراپیست، با پیدا کردن دلایل روانشناختی زود انزالی در مرد و همچنین حل آن، می‌تواند در درمان زود انزالی کمک کند. علاوه بر این، سکس تراپیست با آموزش تکنیک‌های مختلف به زوج‌ها، می‌تواند در طولانی‌تر شن انزال و سکس لذت‌بخش‌تر کمک کند.

در این نوشته کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، قصد داریم درباره اختلال زود انزالی در مردان، تاثیر آن روی زندگی مشترک و دلایل مختلف بروز زود انزالی در مردان صحبت کنیم و در نهایت، روش‌های مختلف درمان زود انزالی را با هم بررسی کنیم و به سراغ درمان زود انزالی با پیدا کردن ریشه‌ روانشناختی آن برویم. توصیه می‌کنیم که در ادامه این نوشته با ما همراه باشید.

زود انزالی یکی از اختلالات جنسی رایج در بین مردان است که تاثیرات منفی زیادی روی زندگی مشترک می‌گذارد و اعتماد به نفس مردان را به شدت کاهش می‌دهد؛ از این رو بسیار مهم است که به دنبال درمان زود انزالی باشید. روش‌های گوناگونی برای درمان زود انزالی وجود دارد؛ یکی از بهترین روش های درمان زود انزالی که به صورت دائم روی این اختلال تاثیرگذار است، مشاوره و کمک از سکس تراپیست است. سکس تراپیست می‌تواند با پیدا کردن ریشه‌ روانشناختی زود انزالی، آن را به طور کامل درمان کند. کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، امکان برگزاری جلسات سکس تراپی را زیر نظر بهترین مشاوران و سکس تراپیست‌ها برای شما فراهم کرده است. شما می‌توانید از طریق لینک زیر برای شرکت در جلسات سکس تراپی کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین مرکز مشاوره غرب تهران، وقت رزرو کنید.

زود انزالی چیست؟

زود انزالی یکی از اختلالات جنسی رایج در بین مردان به شمار می‌رود که تاثیرات منفی زیادی روی زندگی جنسی آن‌ها دارد. همانطور که از نام آن مشخص است، مردانی که دچار اختلال زود انزالی می‌شوند، در حین سکس و رابطه جنسی، خیلی زود به انزال و ارگاسم می‌رسند. همین موضوع باعث می‌شود که خود و شریک جنسی‌شان از سکس و رابطه جنسی لذت کافی نبرند.

درمان زود انزالی

زود انزالی یکی از رایج‌ترین اختلالات جنسی در بین مردان به شمار می‌رود. مشکلات جنسی روی زندگی زناشویی شما تاثیرگذارند و زندگی جنسی شما را با چالش‌های بسیار زیادی روبه‌رو می‌کنند. این مشکلات، در صورتی که به موقع به آن‌ها توجه نشود، می‌تواند باعث آسیب‌های جدی در رابطه عاطفی شما شود و حتی در برخی از موارد، منجر به طلاق شود.

دلایل ابتلا به زود انزالی در مردان

دلایل مختلفی برای ابتلا به اختلال زود انزالی وجود دارد. این دلایل در دو دسته کلی دلایل فیزیولوژیکی و روحی روانی تقسیم می‌شوند. در ادامه، اصلی‌ترین دلایل ابتلا به اختلال زود انزالی در مردان را بررسی می‌کنیم:

هورمون‌ها

یکی از اصلی‌ترین دلایل بروز زود انزالی در مردان، کمبود هورمون سروتونین است. مردانی که به هر دلیلی هورمون سروتونین کمتری ترشح می‌کنند، احتمال ابتلا به اختلال زود انزالی در آن‌ها بیشتر است.

ژنتیک

یکی دیگر از عوامل موثر روی ابتلا به اختلال زود انزالی، ژنتیک است. تحقیقات نشان داده اند که ژنتیک افراد تا 30 درصد بر زود انزالی تاثیر دارند.

بالا رفتن سن

بالارفتن سن جزو دلایل اصلی زودانزالی نیست اما این عامل تاثیر زیادی بر این اختلال دارد. برای مردانی که پا به دوران میانسالی میگذارند نعوظ مانند گذشته نمی باشد و طول زمان رابطه جنسی کاهش میابد.

مشکلات جسمی

برخی از بیماری‌های جسمی مانند دیابت، ام‌اس، مشکلات پروستات و مشکلات تیروئید می‌تواند روی زود انزالی تاثیرگذار باشد.

مشکلات روحی

استرس، افسردگی، اضطراب، احساس گناه یا خجالت کشیدن از بدن خود، مشکلاتی که در رابطه بوجود می آیند، کمبود اعتماد بنفس، احساس عدم کفایت در زندگی و… تاثیر به سزایی در زود انزالی دارد.

زود انزالی، یکی از مواردی است که باعث کاهش میل جنسی در بین زن و شوهرها می‌شود. گاهی اوقات ممکن است مشکلات و اختلالات جنسی، مانع از داشتن رابطه جنسی لذت‌بخش شوند و به مرور این موضوع باعث سردی در روابط جنسی شود. باید بدانید که امروزه بسیاری از مشکلات و اختلالات جنسی به‌راحتی قابل درمان است و شما می‌توانید با کمک سکس تراپیست، خیلی راحت این دسته از اختلالات را درمان کنید.

درمان زود انزالی آقایان

خوشبختانه امروزه روش‌های گوناگونی برای درمان زود انزالی در آقایان وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا سکس و رابطه جنسی لذت‌بخش‌تری را تجربه کنید. در ادامه، برخی از روش های درمان زود انزالی آقایان را با هم بررسی می‌کنیم:

روان درمانی و سکس تراپی

یکی از بهترین روش‌های درمان اختلال زود انزالی در آقایان، روان درمانی و سکس تراپی است. زمانی که اختلال زود انزالی به دلیل مشکلات روحی مثل اضطراب، افسردگی و … به وجود می‌آید، برای درمان زود انزالی لازم است که ابتدا این مشکلات را حل کنید. در چنین شرایطی، مراجعه به روانشناس و پیدا کردن ریشه های روانشناختی زود انزالی، می‌توانید خیلی سریع این اختلال را برای همیشه درمان کنید.

همچنین مراجعه به سکس تراپیست می‌تواند به شما کمک کند تا سکس بهتر و جذاب‌تری را با همسر خود تجربه کنید. سکس تراپیست به شما آموزش می‌دهد که چگونه در حین رابطه جنسی، با توجه و تمرکز روی سکس، جلوی انزال زودرس را بگیرید.

ورزش‌های مختلف

یکی از روش های درمان زود انزالی که می‌تواند تا حدی روی زود انزالی موثر باشد، ورزش‌های مخصوص به خصوص تمرین کگل است. کگل می‌تواند به درمان زود انزالی آقایان کمک کند؛ تنها باید توجه داشته باشید که این ورزش را به درستی و مرتب انجام دهید تا به مرور زمان شاهد نتیجه آن باشید.

دارو درمانی

در برخی از موارد، ممکن است که برای درمان زود انزالی نیاز به دارو درمانی داشته باشید. مصرف برخی از داروها می‌تواند در کنترل انزال زودرس و همچنین تعادل سطح هورمون‌ها به شما کمک کند. علاوه بر این، امروزه ژل‌ها و اسپری‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند روی انزال زودرس تاثیر بگذارد و باعث طولانی‌تر شدن سکس و رابطه جنسی شود.

روش توقف کردن

یکی از تکنیک‌هایی که برای حل مشکل زود انزالی در سکس به کار می‌رود، روش توقف کردن است. روش توقف کردن زمانی استفاده میشود که فرد حس کند در حال رسیدن به ارگاسم است در این حالت با خارج کردن آلت از انزال جلوگیری می شود و بعد از چند دقیقه دوباره می توانند روند قبلی را ادامه دهد.

درمان زود انزالی با پیدا کردن ریشه روانشناختی

یکی از بهترین روش های درمان زود انزالی، پیدا کردن ریشه روانشناختی آن است. روش‌های درمان زود انزالی مثل دارو درمانی، استفاده از اسپری تاخیری، ورزش کگل و … تنها می‌توانند به صورت موقت زود انزالی را درمان کنند. یکی از بهترین روش های درمان زود انزالی، کمک از مشاور و سکس تراپیست است.

با پیدا کردن ریشه روانشناختی زود انزالی می‌توانید این اختلال را برای همیشه درمان کنید. مشاور و روانشناس می‌توانند با گفتگو با شما و ارزیابی احساساتتان موقع سکس، دلیل اصلی زود انزالی شما را پیدا کرده و برای درمان آن راهکارهای عملی ارائه دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا