سکس تراپی چیست؟ تاثیر سکس تراپی بر رابطه زوجین - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز

سکس تراپی چیست؟ تاثیر سکس تراپی بر رابطه زوجین

سکس تراپی نوعی درمان روانشناسی و تخصصی برای حل مشکلات رابطه جنسی و بالا بردن کیفیت رابطه جنسی بین زوجین است. رابطه جنسی تاثیر زیادی روی زندگی مشترک دارد و مشکلات رابطه جنسی می‌تواند زندگی مشترک شما را در طولانی مدت تحت تاثیر قرار دهد.

صحبت کردن درباره کیفیت رابطه جنسی برای بسیاری از افراد سخت است؛ ممکن است شما تصور کنید که این مشکل فقط مختص به شماست، اما باید بدانید که بسیاری از زوج‌ها در طول رابطه و زندگی مشترک، با مشکلات جنسی روبه‌رو می‌شوند.

حل اختلالات جنسی و بهبود کیفیت رابطه جنسی، کمک زیادی به بالا بردن صمیمیت میان شما و همسرتان می‌کند. اغلب مشکلات جنسی رابطه زوجین به راحتی و تنها با چند جلسه مشاوره ممکن است.

شما می‌توانید برای بهبود کیفیت رابطه جنسی و حل مشکلات رابطه جنسیتان از سکس تراپ کمک بگیرید و با شرکت در جلسات سکس تراپی و راهنمایی مشاوره روابط جنسی، کیفیت زندگی جنسیتان را بهبود بخشید.

کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، امکان برگزاری جلسات سکس تراپی زیر نظر بهترین متخصصان سکس تراپ، را برای شما عزیزان فراهم کرده است. شما می‌توانید برای بهبود روابط جنسیتان در جلسات سکس تراپی کلینیک روانشناسی برگ سبز شرکت کنید.

سکس تراپی چیست؟

سکس تراپی نوعی تکنیک روانشناسی است که به درمان اختلالات رابطه جنسی بین زوجین می‌پردازد و عوامل پزشکی، روان، شخصی و بین فردی که روی رضایت جنسی تاثیر دارد را بررسی می‌کند.

هدف از سکس تراپی، کمک به افراد برای حل چالش‌های فیزیکی و عاطفی در رابطه جنسی است تا میزان رضایت زوجین از رابطه جنسی بالا برود و زندگی جنسی لذت‌بخشی را تجربه کنند.

اختلالات جنسی و عدم رضایت از رابطه جنسی بسیار شایع است. طبق آمار، ۴۳ درصد از زنان و ۳۱ درصد از مردان در طول زندگی مشترک خود دچار نوعی از اختلال جنسی می‌شود.

رابطه جنسی بخش مهمی از زندگی مشترک به شمار می‌رود و کیفیت رابطه جنسی تاثیر زیادی روی ابعاد دیگر رابطه شما دارد؛ پس اختلالات جنسی را نباید نادیده بگیرید و هرچه سریع‌تر باید به دنبال حل آن باشید.

سکس تراپی با حل و درمان اختلالات جنسی به شما کمک می‌کند تا رابطه جنسی باکیفیت‌تر و لذت‌بخش‌‌تری را تجربه کنید. شما می‌توانید به صورت زوجی یا تکی در جلسات سکس تراپی شرکت کنید. سکس تراپیست یک مشاوره خانواده و متخصص در زمینه رابطه جنسی است و با تکنیک‌هایی که به شما آموزش می‌دهد، به حل مشکل شما کمک می‌کند.

خانواده درمانی یکی از تکینک‌های روانشناسی است که به بررسی مشکلات و مسائل خانوادگی و روابط بین اعضای خانواده می‌پردازد. در اغلب موارد، مشکلات یکی از اعضای خانواده می‌تواند روی تمامی اعضای خانواده تاثیر بگذارد.

برای چه مشکلاتی می‌توان به سکس تراپیست مراجعه کرد؟

در حالت کلی می‌توان گفت که هر موضوع و مشکلی که باعث می‌شود هر یک از زوجین لذت کافی از رابطه جنسی نبرد، نیاز به درمان دارد و شما می‌توانید با مراجعه به یک سکس تراپیست متخصص، این مشکلات و اختلالات را درمان کنید. متداول‌ترین مشکلات و اختلالات جنسی که اغلب زو‌ج‌ها با آن درگیر هستند و برای حل آن به سکس تراپیست مراجعه می‌کنند، عبارت است از:

سکس تراپی
 • اختلال نعوظ در آقایان
 • میل جنسی پایین
 • کمبود علاقه و کشش جنسی
 • زود انزالی
 • اعتماد به نفس پایین
 • عدم تحریک جنسی
 • اختلال ارگاسم
 • میل جنسی بیش از حد
 • ناتوانی در کنترل رفتار جنسی
 • فتیش‌های جنسی نامتعارف
 • رفتار جنسی ناراحت کننده برای شریک جنسی

برقراری ارتباط موثر با فرزندان جزو یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های والدین است. مهم نیست که کودک شما چند سال دارد، شما نیاز دارید تا با او ارتباط عاطفی عمیق و صمیمی برقرار کنید. معمولا کودکان و نوجوانانی که ارتباط بهتری با والدین خود دارند، اعتماد به نفس بالاتری نیز در زندگی خواهند داشت.

در جلسات سکس تراپی چه می‌گذرد؟

در جلسات اولیه سکس تراپی، روانشناس می‌خواهد مشکلات رابطه شما را شناسایی کند. مشکلات جنسی می‌تواند پیچیده باشد و سکس تراپیست می‌خواهد یک ارزیابی اولیه از مشکل شما و نوع رابطه شما بدست آورد.

پس از آن که درمانگر یک ارزیابی اولیه از شما و وضعیتتان بدست آورد، حال نوبت آن است که در مورد نگرانی‌ها و راه‌ حل‌های ممکن برای ارتباط بهتر و صمیمی‌تر صحبت کنید. 

اگرچه صحبت از مشکلات رابطه جنسی می‌تواند سخت باشد، اما باید سعی کند تا با سکس تراپیست خود صادق باشید و راحت‌ درباره این موضوعات صحبت کنید تا بتوانید بهترین توصیف از مشکل خود را ارائه دهید.

صحبت از رابطه جنسی با همسرتان در حضور سکس تراپیست می‌تواند ناخوشایند به نظر برسد و باعث اضطراب شما شود؛ اما باید این موضوع را در نظر بگیرید که سکس تراپیست برای حل مشکلات جنسی و کشف نگرانی‌های رابطه جنسی آموزش دیده است و شما می‌توانید در حضور او به راحتی در مورد رابطه جنسی خود صحبت کنید.

شما می‌توانید جلسات سکس تراپی را به صورت فردی نیز شرکت کنید؛ اما توصیه می‌شود که همسر و شریک جنسی شما هم در این جلسه حضور داشته باشد و هر دوی شما درباره رابطه و مشکلات جنسیتان، از دیدگاه خود نظر دهید.

سکس تراپیست ممکن است برای حل مشکلات و بهبود رابطه جنسی شما، تمرینات و تکالیفی را به شما اختصاص دهد تا در طول مدت درمان، در خانه انجام دهید. این تمرینات معمولا شامل موارد زیر می‌باشد:

تمرینات ارتباطی با همسر

معمولا زوج‌هایی که ارتباط خوب و موثری با یکدیگر ندارند، در حین رابطه جنسی نیز نمی‌توانند خوب عمل کنند. تمرینات ارتباطی به شما کمک می‌کند تا صمیمیت شما در رابطه بالا رود.

ذهن آگاهی

در برخی از موارد، مشکل جنسی زوج به قدری پررنگ جلوه می‌کند که تمام ابعاد رابطه را تحت تاثیر قرار می‌دهد و زوجین به دنبال حل این مشکل هستند و صمیمیت و دیگر ابعاد رابطه را فراموش می‌کنند. در چنین شرایطی کاهش تمرکز از رابطه جنسی و پرداخت به مواردی مثل تکنیک‌های ذهن آگاهی کمک زیادی به حل مشکل می‌کند.

خواندن کتاب یا تماشای فیلم‌های آموزش جنسی

در برخی از موارد ممکن است سکس تراپیست به شما منابعی معتبر برای آموزش جنسی معرفی کند. این منابع می‌تواند شامل کتاب یا فیلم‌های آموزشی سلامت جنسی باشد. با مطالعه این منابع می‌توانید شیوه تعامل جنسی غیرجنسی با همسر خود را تغییر دهید و تکنیک‌های دیگری را امتحان کنید.

سکس تراپیست یا درمانگر جنسی در واقع یک روانشناس، متخصص مراقبت های بهداشتی و یا یک پزشک متخصص است. سکس تراپیست‌ها برای آموزش مسائل احساسی، فیزیکی و بیولوژیکی که می‌تواند فعالیت جنسی در مردان و زنان را تحت تاثیر قرار دهد، آموزش دیده‌اند. کلینیک برگ سبز، این امکان را فراهم کرده است تا زیر نظر سکس تراپیست متخصص، جلسات سکس تراپی را بگذرانید. 

جلسات سکس تراپی چه مدت طول می‌کشد؟

سکس تراپی معمولا کوتاه مدت است و شما می‌توانید با چند جلسه شرکت در جلسات سکس تراپی، مشکل و نارضایتی جنسی خود را حل کنید. در حالت کلی، بین ۵ الی ۶ جلسه برای درمان مشکلات جنسی کافیست. طول مدت جلسات بین ۴۰ الی ۶۰ دقیقه متغیر است و معمولا هفته‌ای یکبار برگزار می‌شود.

پس از اتمام دوره سکس تراپی، شما می‌توانید با توجه به مواردی که سکس تراپیست به شما آموزش داده است، از تجربیات خود برای بهبود و ارتقای کیفیت رابطه جنسی استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا