راهکارهایی برای ایجاد تنوع در رابطه جنسی - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز

راهکارهایی برای ایجاد تنوع در رابطه جنسی

رابطه جنسی و سکس یکی از بخش‌های مهم هر ازدواجی به شمار می‌رود که می‌تواند روی دیگر جنبه‌های ازدواج نیز تاثیرگذار باشد. معمولا زوج‌ها در اوایل ازدواج، کنجکاوی جنسی زیادی نسبت به یکدیگر دارند؛ همین موضوع باعث می‌شود که رابطه جنسی برای آن‌ها تازگی و جذابیت بیشتری داشته باشد و زوج‌ها برای کشف و شناخت یکدیگر، تمایل بیشتری به برقراری رابطه جنسی از خود نشان دهند.

با گذشت زمان، این حس کنجکاوی جنسی فروکش می‌کند و بسیار طبیعی است که تعداد دفعات رابطه جنسی زوج‌ها کاهش پیدا کند. با این حال، همچنان باید ذوق و اشتیاق برای رابطه جنسی وجود داشته باشد.

متاسفانه، رابطه جنسی برای برخی از زوج‌ها، پس از مدتی تکراری می‌شود و دیگر یکی از زوج‌ها یا هردوی آن‌ها، هیچگونه علاقه و اشتیاقی برای داشتن رابطه جنسی از خود نشان نمی‌دهند یا در صورتی که با یکدیگر رابطه جنسی برقرار کنند، این رابطه خالی از شوق و اشتیاق و لذت خواهد بود. یکی از اصلی‌ترین دلایل کاهش میل جنسی زوج‌ها، تکراری شدن و قابل پیشبینی بودن رابطه جنسی است.

زمانی که چند سالی از ازدواج شما می‌گذرد و هربار به شیوه‌ای یکسان یا در زمان مشخصی اقدام به برقراری رابطه جنسی می‌کنید، پس از مدتی، رابطه جنسی برای شما جذابیت‌های خود را از دست می‌دهد. برای جلوگیری از این موضوع، زوج درمانگران و سکس تراپیست‌ها، همواره توصیه کرده‌اند که در روابط جنسی خود، تنوع ایجاد کنید.

ایجاد تنوع در رابطه جنسی، کلیدی‌ترین راه‌حل برای جلوگیری از تکراری‌ شدن و یکنواخت شدن رابطه جنسی است. اما، یکی از سوالات متداولی که اغلب زوج‌ها در جلسات سکس تراپی می‌پرسند، این است که چگونه می‌توان در رابطه جنسی تنوع ایجاد کرد.

زمانی که صحبت از تنوع در رابطه جنسی به میان می‌آید، ممکن است که ذهن زوج‌ها به سمت فانتزی‌های جنسی مختلف برود؛ اگرچه فانتزی جنسی و پرداختن به آن نیز یکی از راهکارهای ایجاد تنوع در رابطه جنسی است، اما نباید تصور شما از فانتزی‌های جنسی چیزی شبیه به آنچه که این روزها در فیلم‌های پورن به نمایش گذاشته می‌شود، باشد؛ بلکه شما می‌توانید با ایجاد تغییرات کوچک در رابطه جنسی، خیلی راحت و آسان در رابطه جنسی خود با همسرتان تنوع ایجاد کنید و مانع از تکراری شدن رابطه جنسی خود شوید.

در این نوشته از کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین مرکز مشاوره غرب تهران، قصد داریم درباره اهمیت ایجاد تنوع در رابطه جنسی و همچنین راهکارهایی برای ایجاد تنوع در رابطه جنسی صحبت کنیم. پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این نوشته با ما همراه باشید.

یکی از اصلی‌ترین دلایل بی‌میلی جنسی زوج‌ها، یکنواخت بودن رابطه جنسی است. با ایجاد تنوع در رابطه جنسی، می‌توانید مانع بی‌میلی جنسی شوید. در برخی از موارد، در جلسات سکس تراپی، درمانگر با ارائه راهکارهای عملی، به شما کمک می‌کند تا رابطه جنسی خود را از حالت یکنواختی خارج کنید و در آن تنوع ایجاد کنید. کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، امکان برگزاری جلسات سکس تراپی را برای زوج‌ها فراهم کرده است. جلسات سکس تراپی در کلینیک روانشناسی برگ سبز، زیر نظر بهترین متخصصان سکس تراپی در محیطی کاملا امن و مورد اعتماد برگزار می‌شود تا زوج‌ها بتوانند در کمال راحتی و آسایش، در مورد مشکلات جنسی خود صحبت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جلسات سکس تراپی در کلینیک روانشناسی برگ سبز و همچنین رزرو وقت سکس تراپی، از طریق لینک زیر اقدام کنید.

چرا ایجاد تنوع در رابطه جنسی اهمیت دارد؟

یکی از مباحث مهم درباره روابط زناشویی و رابطه جنسی بین زوج‌ها، دوری از یکنواختی و ایجاد تنوع در رابطه جنسی است. گاهی اوقات ایجاد چرخه تکرار و یکنواخت شدن رابطه جنسی در نهایت منجر به سرد شدن زن و مرد نسبت به یکدیگر و مشکلات دیگری خواهد شد. از این رو، ایجاد تنوع در رابطه جنسی بسیار مهم است و باعث می‌شود که هیجان و کشش جنسی زوج‌ها نسبت به هم کاهش پیدا نکند.

متاسفانه، در برخی از موارد، ممکن است که یکی از زوج‌ها، به دلیل یکنواختی رابطه جنسی، با افزایش شرکای جنسی این کمبود تنوع در رابطه جنسی را جبران کند که منجر به مشکلات و بیماری‌های جدی برای سلامت خود و همسرش می‌شود؛ همچنین بنیان خانواده و ازدواج را برهم می‌زند.

 

برای جلوگیری از چنین مواردی، بهتر است که همواره در رابطه جنسی خود با همسرتان تنوع ایجاد کنید تا رابطه جنسی برای هر دو شما جذاب‌تر، پرشوق‌تر و لذت‌بخش‌تر باشد؛ اما سوالی که در این بین مطرح است و اغلب زوج‌ها در جلسات سکس تراپی می‌پرسند، این است که چگونه می‌توان در رابطه جنسی تنوع ایجاد کرد. در ادامه سعی داریم به این سوال، پاسخ دهیم.

یکی از اصلی‌ترین دلایل سرد شدن از رابطه جنسی، یکنواختی رابطه جنسی و عدم ایجاد تنوع در رابطه جنسی است. رابطه جنسی یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر ازدواج است؛ معمولا زوج‌هایی که روابط جنسی بهتری با یکدیگر دارند، در روابط عاطفی نیز بهتر عمل می‌کنند. معمولا در آغاز ازدواج، به دلیل تازگی رابطه جنسی و همچنین کنجکاوی‌های جنسی، روابط جنسی و سکس زوج‌ها بیشتر و پرحرارت‌تر است؛ اما با گذشت زمان، ممکن است که رابطه جنسی به شکلی که اول ازدواج وجود داشت، ادامه پیدا نکند و به مرور باعث سردی در روابط جنسی شود.

راهکارهای ایجاد تنوع در رابطه جنسی

ایجاد تنوع در رابطه جنسی اهمیت بسیار زیادی در زندگی زوج‌ها دارد و باید به آن توجه شود. در ادامه، راهکارهای مختلفی را برای ایجاد تنوع در رابطه جنسی معرفی می‌کنیم تا زوج‌ها بتوانند با کمک این روش‌ها و راهکارها، رابطه جنسی متنوع‌تر و لذت‌بخش‌تر را تجربه کنند و از یکنواختی جنسی جلوگیری کنند.

تنوع در مکان رابطه جنسی

رابطه جنسی حتما نباید در اتاق خواب اتفاق افتد. یکی از عواملی که باعث ایجاد یکنواختی در رابطه جنسی می‌شود، این است که زوج‌ها تنها آن را در مکان مشخصی، به خصوص اتاق خواب، امتحان می‌کنند. این موضوع برای آن دسته از زن و شوهرهایی که فرزند دارند، بیشتر دیده می‌شود.

اگرچه اتاق خواب بهترین مکان برای برقراری رابطه جنسی با همسر است، اما برای ایجاد تنوع در رابطه جنسی می‌توانید هر از گاهی محل انجام رابطه جنسی خود را تغییر دهید. به عنوان مثال، رابطه جنسی در حمام را امتحان کنید. همچنین می‌توانید یک برنامه دو نفره یا سفر یکروزه را با همسر خود داشته باشید و برای این کار، در یکی از هتل‌ها، اتاق رزرو کنید.

رابطه جنسی و به طور کلی زندگی جنسی تاثیر بسیار زیادی روی رابطه عاطفی شما و همسرتان خواهد داشت؛‌ از این رو بهتر است که در طول زندگی مشترک، به زندگی جنسی خود نیز توجه ویژه داشته باشید و از کنار مسائل و مشکلات پیرامون آن به سادگی عبور نکنید.

تنوع در پوزیشن‌های زناشویی

یکی از توصیه‌هایی که اغلب سکس تراپیست‌ها و زوج درمانگران برای تنوع در رابطه جنسی به زوج‌ها پیشنهاد می‌کنند، امتحان کردن پوزیشن‌های مختلف سکس است. رابطه جنسی یک اصول و قاعده مشخصی برای همه زوج‌ها ندارد و شما می‌توانید هربار، آن را به‌گونه‌ای متفاوت امتحان کنید. برای ایجاد تنوع در رابطه جنسی، خجالت را کنار بگذارید و پوزیشن‌های مختلف زناشویی را امتحان کنید.

یکنواختی و قابل پیشبینی بودن رابطه جنسی، یکی از دلایل بی‌میلی جنسی در زنان است. بی میلی جنسی یا سرد مزاجی یکی از رایج‌ترین اختلالات جنسی در بین زنان است. حدود یک سوم خانم‌ها در طول دوران رابطه زناشویی خود، دچار بی میلی جنسی می‌شوند. بی میلی می‌تواند موقعتی باشد و تنها در برخی شرایط پیش آید که طبیعی است؛ اما اگر بی میلی جنسی زنان به صورت طولانی‌ مدت و دائمی به وجود آید، می‌تواند مشکلات زیادی برای رابطه جنسی و رابطه زناشویی و حتی رابطه عاطفی زوجین ایجاد کند؛ در برخی از موارد، بی میلی جنسی زنان حتی باعث جدایی و طلاق عاطفی نیز شده است.

توجه به فانتزی‌های جنسی

فانتزی‌های جنسی یکی از روش‌های ایجاد تنوع در رابطه جنسی است. شما می‌توانید با صحبت درباره فانتزی‌های جنسی یکدیگر و توافق بر سر آن، در رابطه جنسی خود و همسرتان، تنوع ایجاد کنید. نکته بسیار مهم درباره فانتزی‌های جنسی این است که هر دو روی آن توافق داشته باشید و سعی کنید که به علایق و نیازهای همدیگر توجه کنید.

فانتزی جنسی یا فتیش شامل افکار و تصوراتی در حین سکس و رابطه جنسی می‌باشد که به تحریک بیشتر فرد کمک می‌کند. اگرچه داشتن فانتزی جنسی امری رایج است و اغلب افراد آن را تجربه می‌کنند، اما بسیاری از افراد تمایلی به بازگو کردن آن ندارند و از این افکار خجالت می‌کشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا