همه آنچه که باید درباره اولین رابطه جنسی بدانید! - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز
اولین رابطه جنسی

همه آنچه که باید درباره اولین رابطه جنسی بدانید!

اولین رابطه جنسی برای همه ما، به خصوص خانم‌ها، تجربه‌ای بسیار حساس و مهم است. بسیاری از روانشناسان و سکس تراپیست‌ها بر این باورند که اولین رابطه جنسی چنان تاثیری روی فرد خواهد گذاشت که نگرش او را نسبت به سکس و رابطه، تعیین می‌کند؛‌ از این رو بسیار مهم است که برای تجربه اولین رابطه جنسی خود را آماده کنیم و این کار را در زمان و مکانی مناسب، با آمادگی قبلی، انجام دهیم.

در فرهنگ‌هایی مثل فرهنگ ما، که سکس به عنوان تابو شناخته می‌شود، اهمیت اولین رابطه جنسی دو چندان می‌شود. معمولا ما در تمام دوران تحصیل و پس از آن، آموزش جنسی مناسبی نمی‌بینیم و ممکن است با اطلاعات غلط درباره اولین رابطه جنسی نیز مواجه باشیم. همین عدم آموزش و اطلاعات غلط باعث می‌شود که اولین رابطه جنسی برای بسیاری از افراد سرشار از استرس و ترس باشد.

با توجه به اهمیت بکارت برای دختران در فرهنگ ما، معمولا اولین رابطه جنسی برای دختران دردناک و همراه با از دست دادن بکارت تعریف می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود که بسیاری از خانم‌ها دچار ترس از اولین رابطه جنسی باشند و در مواردی، فرد دچار اختلال واژینیسموس نیز شود. همچنین بسیاری از خانم‌ها، پس از اولین رابطه جنسی و از دست دادن بکارت، دچار افسردگی نیز می‌شوند.

همه این‌ها باعث شده است که اهمیت اولین رابطه جنسی دو چندان شود و لازم است که زوج‌ها پیش از تجربه اولین رابطه جنسی خود، اطلاعات بسیار دقیقی در مورد رابطه جنسی داشته باشند و خود را برای آن آماده کنند. معمولا در مشاوره پیش از ازدواج، درباره این موضوع نیز صحبت می‌شود و انتظارات افراد از رابطه جنسی در جلسات مشاوره پیش از ازدواج بیان می‌شود؛ اما این کافی نیست. برای آن که تجربه اولین رابطه جنسی خوبی داشته باشید، لازم است که پیش از اولین رابطه جنسی، درباره آن با همسرتان صحبت کنید. همچنین لازم است که اطلاعات خود را درباره رابطه جنسی بالا ببرید و تصورات اشتباه درباره رابطه جنسی ایده‌آل را از بین ببرید.

معمولا به زوج‌ها توصیه می‌شود که پیش از آن که به سراغ تجربه اولین رابطه جنسی خود بروند، حتما پیش از آن با یک سکس تراپیست متخصص صحبت کنند؛‌ از این رو، بسیاری از زوج‌ها، پیش از ازدواج، علاوه بر شرکت در جلسات مشاوره پیش از ازدواج، از راهنمایی‌های سکس تراپیست نیز کمک می‌گیرند.

در این نوشته از کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، می‌خواهیم درباره نکات مهم پیش از تجربه اولین رابطه جنسی صحبت کنیم و مواردی را که لازم است پیش از اولین رابطه جنسی رعایت کنید را بیان می‌کنیم. مطالعه این نوشته را به زوج‌های در شرف ازدواج توصیه می‌کنیم.

شرکت در جلسات سکس تراپی، پیش از تجربه اولین رابطه جنسی به شما کمک خواهد کرد تا اولین رابطه جنسی بهتر و بدون استرسی را تجربه کنید. کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین مرکز مشاوره غرب تهران، آماده برگزاری جلسات سکس تراپی زیر نظر بهترین سکس تراپیست‌ها است. شما می‌توانید برای شرکت در جلسات سکس تراپی در کلینیک روانشناسی برگ سبز، از طریق لینک زیر اقدام کنید.

چرا اولین رابطه جنسی مهم است؟

برقراری اولین رابطه جنسی یکی از چالش‌های مهم زندگی افراد است. بسیاری از افراد در مورد برقراری اولین رابطه جنسی نظرات متفاوتی با هم دارند. برخی بر این باورند که اولین رابطه جنسی باید پس از ازدواج رخ دهد؛ با این حال، برخی نیز با برقراری رابطه جنسی پیش از ازدواج موافق هستند.

اولین رابطه جنسی

در هر دو صورت، اولین رابطه جنسی برای افراد ممکن است کمی دشوار و چالش‌برانگیز به نظر برسد. معمولا اولین رابطه جنسی با اضطراب و استرس همراه است و با توجه به بی‌تجربه بودن فرد،  ممکن است خیلی عالی نیز پیش نرود.

از این رو، بسیار مهم است که پیش از برقراری اولین رابطه جنسی، اطلاعات کافی درباره رابطه جنسی، میل جنسی، پوزشن‌های مختلف سکس و … داشته باشید و با همسر خود درباره آن صحبت کنید.

رابطه جنسی قبل از ازدواج یکی از موضوعاتی است که امروزه دغدغه ذهنی بسیاری از جوانان شده است. با پیشرفت تکنولوژی و تغییر فرهنگ‌، امروزه ما شاهده روابط دوستی و آشنایی قبل از ازدواج بین دخترها و پسرها هستیم که نسبت به گذشته، از طرف خانواده‌ها نیز بیشتر مورد قبول واقع شده است. اما رابطه جنسی قبل از ازدواج همچنان برای بسیاری از افراد به عنوان یک چالش شناخته می‌شود. برخی از خانواده‌ها آن را می‌پذیرند و به عنوان یک تغییر در فرهنگ به آن نگاه می‌کنند؛ اما در بسیاری از خانواده‌ها، رابطه جنسی قبل از ازدواج همچنان یک تابو است و به هیچ عنوان آن را نمی‌پذیرند.

نکات مهم پیش از برقراری اولین رابطه جنسی

قبل از آن که اولین رابطه جنسی شکل بگیرد، لازم است که برخی از نکات را در مورد آن رعایت کنید تا تجربه اولین رابطه جنسی شما بهتر و باکیفیت‌تر باشد. در ادامه برخی از نکاتی که پیش از برقراری اولین رابطه جنسی باید به آن توجه کنید را بررسی می‌کنیم:

اولین رابطه جنسی

واقع‌بینی در مورد اولین رابطه جنسی

اولین نکته‌ای که در مورد اولین رابطه جنسی باید در نظر بگیرید، این است که درباره اولین رابطه جنسی خود واقع‌بین باشید. معمولا به دلیل اضطراب بالا، بی‌تجربه بودن زوج‌ها، ترس از دخول و … اولین رابطه جنسی کیفیت بسیار بالایی نخواهد داشت؛ پس بهتر است پیش از برقراری اولین رابطه جنسی، تصورات غیرواقعی خود درباره رابطه جنسی را دور بریزید و با نگاهی واقع‌بینانه به سراغ اولین رابطه جنسی بروید.

توجه به نظافت شخصی و بهداشت رابطه جنسی

یکی دیگر از نکاتی که در مورد رابطه جنسی باید در نظر داشته باشید، این است که نظافت شخصی و بهداشت رابطه جنسی را رعایت کنید. معمولا افراد به دلیل بی‌تجربگی و عدم اطلاعات کافی، ممکن است دچار بیماری‌های مقاربتی شوند؛ از این رو بهتر است که پیش از برقراری اولین رابطه جنسی، بهداشت شخصی و بهداشت رابطه جنسی را رعایت کنید. همچنین از وسایل جلوگیری از باردراری و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های مقاربتی مثل کاندوم استفاده کنید.

توافق بر سر مسائل جنسی

از دیگر نکات مهمی که پیش از برقراری اولین رابطه جنسی باید در نظر بگیرید این است که حتما بر سر مسائل جنسی، پوزیشن‌های مختلف رابطه، خط قرمز‌ها و … با یکدیگر صحبت کنید و به توافق برسید. یکی از دلایل اصلی عدم رضایت جنسی از رابطه این است که زوج‌ها بر سر مسائل جنسی با یکدیگر توافق نمی‌کنند و رابطه جنسی تنها مطابق میل یکی از آن‌ها پیش می‌رود.

رابطه جنسی بخش مهمی از رابطه و زندگی زناشویی شما را شامل می‌شود؛ پس بسیار مهم است که نسبت به آن حساس باشید. در برخی از موارد ممکن است که یکی از زوجین یا هردو آن‌ها از رابطه جنسی خود راضی نباشند و رابطه جنسی به اندازه‌ کافی برای زوج‌ها هیجان‌انگیز و کافی نباشد. در چنین شرایطی بسیار مهم است که درباره مسائل و مشکلات رابطه جنسی و سکس با یکدیگر گفتگو داشته باشید و درخواست‌های خود از رابطه جنسی را خیلی واضح و شفاف بیان کنید.

انتخاب مکان و زمان مناسب

برای آن که تجربه اولین رابطه جنسی بهتر و آرام‌تری داشته باشید، لازم است که مکان و زمان مناسبی را برای آن انتخاب کنید. اولین رابطه جنسی به اندازه کافی استرس‌آور است، پس با انتخاب محیطی آرام و راحت، از استرس خود بکاهید و رابطه جنسی همراه با آرامش و لذت را تجربه کنید.

آشنایی با انواع پوزیشن جنسی

پیش از آن که به سراغ برقراری اولین رابطه جنسی خود بروید، لازم است که اطلاعات خود را درباره انواع پوزیشن‌های رابطه جنسی بالا ببرید تا بتوانید پوزیشنی راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر را برای برقراری رابطه جنسی خود انتخاب کنید. درباره پوزیشن جنسی اولین رابطه جنسی حتما با همسر خود صحبت کنید و به توافق برسید.

به این نکته توجه داشته باشید که در اولین رابطه جنسی، هر دوی شما بی‌تجربه هستید؛ پس انتظار یک رابطه جنسی کامل و بدون نقص را نداشته باشید. سعی کنید ذهن خود را آرام نگه‌دارید و به دنبال لذت‌ بردن باشید؛ نه یک رابطه جنسی بدون نقص.

معاشقه پیش از اولین رابطه جنسی

پیش از انجام اولین رابطه جنسی، بهتر است که با یکدیگر با کلمات محبت‌آمیز صحبت کنید. نوازش پیش از رابطه جنسی، ابراز عشق و علاقه و به طور کلی معاشقه پیش از رابطه جنسی، به داشتن رابطه جنسی لذت‌بخش‌تر و آرام‌تر کمک می‌کند. پیش از برقراری اولین رابطه جنسی، زمان کافی و مناسبی را به معاشقه اختصاص دهید.

یکی از نکات طلایی برای داشتن رابطه جنسی بهتر، معاشقه پیش از رابطه جنسی است. رابطه جنسی و به طور کلی زندگی جنسی تاثیر بسیار زیادی روی رابطه عاطفی شما و همسرتان خواهد داشت؛‌ از این رو بهتر است که در طول زندگی مشترک، به زندگی جنسی خود نیز توجه ویژه داشته باشید و از کنار مسائل و مشکلات پیرامون آن به سادگی عبور نکنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا