تری سام یا رابطه جنسی سه نفره؛ یک اختلال جنسی - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز
تری سام

تری سام یا رابطه جنسی سه نفره؛ یک اختلال جنسی

تری سام یا رابطه جنسی سه نفره، نوعی اختلال جنسی است که متاسفانه این روز‌ها در بین زوج‌ها، بسیار دیده می‌شود. در دهه‌های اخیر، با توجه به گسترش ساخت فیلم‌های پورن در این مورد، تمایل زوج‌ها به داشتن رابطه سه نفره یا تری سام بسیار بیشتر شده است و بسیاری از آن‌ها برای ایجاد تنوع در رابطه خود، به رابطه جنسی سه نفره رو می‌آورند.

تری سام به عنوان یکی از اختلالات جنسی شناخته می‌شود که می‌تواند تاثیرات بسیار منفی روی زندگی مشترک و رابطه عاطفی شما و همسرتان بگذارد و پیامد‌های منفی زیادی به دنبال دارد. بسیاری از زوج‌ها، بدون توجه به این پیامد‌های منفی، تن به رابطه جنسی تری سام می‌دهند و زندگی مشترک خود را به خطر می‌اندازند.

در این نوشته از مقالات کلینیک برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، می‌خواهیم به سراغ تری سام برویم و تاثیرات مخرب آن را روی زندگی مشترک و روابط عاطفی میان زوج‌ها بررسی کنیم و دلایل گرایش زوج‌ها به سمت این نوع رابطه جنسی را نیز بررسی کنیم.

مشکلات جنسی و اختلالات جنسی می‌تواند روی همه ابعاد رابطه عاطفی و ازدواج شما تاثیر بگذارد و باعث بروز مشکلات دیگر در رابطه شما شوند. برخلاف تصور اغلب افراد، مشکلات جنسی امری بسیار رایج است و تقریبا همه زوج‌ها این موضوع را در رابطه جنسی خود تجربه می‌کنند. برای حل این مشکلات بهتر است که از یک سکس تراپیست و متخصص سکس تراپی کمک بگیرید.

تری سام یا رابطه جنسی سه نفره چیست؟

تری سام یا رابطه جنسی سه نفره نوعی اختلال جنسی است که بسیاری از افراد دچار آن می‌شوند. در این رابطه، سه نفر به طور همزمان با یکدیگر وارد رابطه جنسی می‌شوند. تری سام با نام‌های مبادله عشقی، رابطه جنسی ضربدری، سکس سه نفره و ترویلیسم نیز شناخته می‌شود.

تری سام می‌تواند رابطه جنسی بین سه مرد، سه زن، دو زن و یک مرد یا دو مرد و یک زن باشد. در این نوشته، ما می‌خواهیم به بررسی پیامد‌های تری سام در روابط زوجین بپردازیم و تمرکز بیشتر ما روی روابط بین دو زن و یک مرد یا دو مرد و یک زن است.

زوج‌ها ممکن است برای داشتن رابطه تری سام از یکی از دوستان یا آشنایان خود دعوت کنند تا آن‌ها را در این رابطه همراهی کنند. در بسیاری از موارد نیز برای مخفی ماندن این نوع از رابطه، زوج‌ها از شخص غریبه‌ای به عنوان شخص سوم رابطه استفاده می‌کنند.

پیامدهای تری سام به قدری مخرب خواهد بود که ممکن است زندگی مشترک شما را رو به نابودی بکشاند و باعث جدایی یا طلاق عاطفی بین زوج‌ها شود. 

تری سام

زوج‌هایی که این نوع از رابطه را امتحان کرده‌اند، در اغلب موارد بیان کرده‌اند که پس از رابطه جنسی سه نفره، صمیمیت و اعتماد بین آن‌ها از بین رفته است و دیگر مثل سابق نشده‌اند.

متاسفانه رابطه جنسی سه نفره این روزها بین زوج‌ها در حال گسترش است و بسیاری از زوج‌ها، به خصوص زوج‌های جوان، برای ایجاد تنوع در رابطه، نفر سوم را وارد رابطه جنسی خود می‌کنند. علت این موضوع، بیشتر ناآگاهی افراد نسبت به پیامدهای منفی تری سام و رابطه جنسی سه نفره است.

یکی از اصلی‌ترین دلایل افراد برای تمایل به رابطه جنسی سه نفره، داشتن مشکلات جنسی در ازدواج و لذت نبردن از رابطه جنسی است. وجود مشکلات جنسی در رابطه امری متداول است. بسیاری از افراد در طول زندگی مشترک خود حداقل با یکی از مشکلات جنسی مواجه می‌شوند. صحبت شفاف و صمیمانه درباره مشکلات جنسی رابطه، می‌تواند کیفیت رابطه جنسی شما را بالا ببرد؛ پس اگر مشکلی در سکس خود احساس می‌کنید، در وهله اول آن را با شریک جنسی خود در میان بگذارید. در اغلب موارد صحبت درباره سکس و نحوه آمیزش جنسی می‌تواند بسیاری از مشکلات جنسی را حل کند.

دلایل تمایل به تری سام در زوج‌ها

امروزه افراد زیادی از طرف همسر خود تشویق به داشتن رابطه جنسی سه نفره می‌شوند و بسیاری از زوج‌ها این روش را در زندگی زناشویی خود امتحان می‌کنند. رابطه جنسی سه نفره به عنوان یک اختلال جنسی شناخته می‌شود و لازم است که ریشه آن پیدا شود. در ادامه برخی از مهم‌ترین دلایلی که باعث تمایل افراد به تری سام می‌شود را بررسی می‌کنیم:

ایجاد تنوع در رابطه جنسی

اغلب افراد پس از مدتی از رابطه خود، پیشنهاد رابطه جنسی سه نفره را به شریک جنسی خود می‌دهند. یکی از اصلی‌ترین دلایل تمایل به تری سام، ایجاد تنوع در رابطه جنسی با همسر است. زوج‌ها ممکن است مدتی پس از ازدواج، نسبت به رابطه خود سرد شوند و به دنبال ایجاد تغییر و تنوع در رابطه جنسی خود باشند؛ از این رو رابطه جنسی سه نفره را امتحان می‌کنند.

تنوع در رابطه جنسی به خودی خود مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ بلکه باعث لذت بیشتر در رابطه جنسی می‌شود؛ اما تمایل به تری سام برای ایجاد تنوع یک اختلال جنسی به شمار می‌رود و نه تنها باعث بهبود کیفیت رابطه جنسی شما نمی‌شود، بلکه باعث ایجاد مشکلات دیگر نیز در رابطه شما می‌شود.

کیفیت رابطه جنسی و میزان رضایت جنسی زوج‌ها از رابطه جنسی تاثیر بسیار زیادی روی سایر ابعاد رابطه‌ی آن‌ها خواهد داشت؛‌ از این رو بسیار مهم است که با ایجاد تنوع سالم در رابطه جنسی و استفاده از تکنیک‌های رابطه جنسی بهتر، کیفیت رابطه جنسی خود را بالا ببرید.

ایجاد راز مشترک

برخی از زوج‌ها تصور می‌کنند که رابطه سه نفره تبدیل به یک راز مهم و مشترک بین آن‌ها می‌شود و باعث ایجاد صمیمیت و نزدیکی بیشتر بین زوج‌ها می‌شود. اما باید بدانید که این موضوع در اغلب موارد باعث جدایی زوج‌ها می‌شود.

جلوگیری از خیانت

یکی دیگر از دلایلی که زوج‌ها برای تمایل به تری سام بیان می‌کنند، جلوگیری از خیانت است. بسیاری از زوج‌ها به دلیل داشتن مشکلات جنسی در طول رابطه، تن به رابطه سه نفره می‌دهند تا از این طریق مشکلات جنسی رابطه خود را حل کنند و از خیانت همسرشان نیز جلوگیری کنند. این موضوع بیشتر از طرف زنان اتفاق می‌افتد. بسیاری از خانم‌ها در ازدواج، تن به رابطه جنسی سه نفره می‌دهند تا مانع از خیانت همسرشان شود.

تری سام

فانتزی جنسی سکس سه نفره

یکی از دلایلی که افراد رابطه جنسی سه نفره را امتحان می‌کنند، فانتزی‌های جنسی آن‌ها می‌باشد. با گسترش پورن و نمایش روابط جنسی سه نفره، افراد برای رسیدن به فانتزی‌های جنسی خود و هیجان و جذابیت بخشیدن به رابطه جنسی، تمایل به تری سام دارند.

آسیب‌های سکس سه نفره

تری سام ، پیامد‌های منفی بسیار زیادی برای زوج‌ها دارد و می‌تواند روی همه ابعاد زندگی آن‌ها تاثیر منفی بگذارد. بسیاری از افراد بدون شناخت این معایب و پیامد‌ها، تن به رابطه جنسی سه نفره می‌دهند و ازدواج خود را به خطر می‌اندازند.

ابتلا به بیماری‌های مقاربتی

در رابطه جنسی سه نفره، احتمال ابتلا به بیماری‌های مقاربتی بسیار افزایش می‌یابد؛ زیرا نفر سوم که وارد رابطه شما می‌شود، ممکن است بیماری‌هایی داشته باشد که شما از آن بی‌خبر باشید. در حالت کلی، بالا رفتن شرکای جنسی، شانس ابتلا به بیماری‌های مقاربتی را افزایش می‌دهد؛‌ در مورد رابطه جنسی سه نفره، که در اغلب موارد نفر سوم فردی غریبه و ناآشنا است نیز این موضوع صادق است.

فاصله گرفتن از شریک زندگی

برخلاف تصور اولیه که ممکن است زوج‌ها داشته باشند، رابطه جنسی سه نفره باعث ایجاد فاصله بین زوج‌ها و از بین رفتن صمیمیت میان‌ آن‌ها می‌شود. در برخی از موارد نیز ممکن است رابطه یکی از زوجین، با فرد سوم بهتر شود و باعث دوری از همسر خود شود.

لذت نبردن از رابطه جنسی

رابطه جنسی سه نفره می‌تواند باعث شود که رابطه جنسی سالم دیگر برای افراد لذت‌بخش نباشد. معمولا افرادی که رابطه جنسی سه نفره را تجربه می‌کنند، پس از مدتی از هیچ گونه رابطه جنسی لذت کافی نمی‌برند و رابطه جنسی برای آن‌ها همواره همراه با ترس و اضطراب خواهد بود.

تری سام

افزایش خیانت

اگرچه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که رابطه جنسی سه نفره مانع خیانت افراد می‌شود، اما در واقعیت چیزی خلاف این موضوع اتفاق می‌افتد. در بسیاری از مواقع، زوج‌ها پس از داشتن رابطه جنسی سه نفره، به یکدیگر خیانت می‌کنند و با نفر سوم وارد رابطه می‌شوند.

از بین رفتن اعتماد و صمیمیت بین زوج‌ها

یکی دیگر از پیامدهای منفی تری سام، از بین رفتن اعتماد و صمیمیت بین زوج‌هاست. معمولا زوج‌ها پس از تجربه رابطه جنسی سه نفره، نسبت به یکدیگر بی‌اعتماد می‌شوند و صداقت و صمیمیت بین زوج‌ها از بین می‌رود. در بسیاری از موارد، افراد پس از تجربه رابطه سه نفره، دچار طلاق عاطفی می‌شوند.

طلاق عاطفی در ازدواج زمانی رخ می‌دهد که یکی از طرفین رابطه، یا هر دو طرف، از نظر احساسی میلی به دیگری ندارد و ازدواج و رابطه عاطفی، اگرچه همچنان روی کاغذ پاربرجاست، اما در دنیای واقعی دیگر حس عاطفی‌ای میان زوجین وجود ندارد.

درمان تمایل به رابطه جنسی سه نفره

همانطور که گفتیم، تمایل به تری سام به عنوان یک اختلال جنسی شناخته می‌شود و تاثیرات منفی زیادی روی رابطه شما خواهد داشت. در صورت تمایل به رابطه جنسی سه نفری یکی از زوجین، بهتر است که در مورد این موضوع به‌خوبی فکر کنید و به‌راحتی تن به این رابطه ندهید. بهتر است در مورد پیامدهای منفی این نوع رابطه با یکدیگر صحبت کنید و دلایل تمایل به تری سام را بررسی کنید. سپس برای حل این موضوع، بهتر است که حتما به یک سکس تراپیست مراجعه کنید و این اختلال را به صورت اساسی و از طریق مشاوره حرفه‌ای حل کنید.

کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، امکان برگزاری جلسات سکس تراپی را در این مرکز برای شما زوج‌های عزیز در محیطی امن و آرام و زیر نظر بهترین متخصصان و سکس تراپیست‌های این حوزه فراهم کرده است. شما می‌توانید برای رزرو وقت سکس تراپی از طریق لینک زیر اقدام کنید.

1 دیدگاه دربارهٔ «تری سام یا رابطه جنسی سه نفره؛ یک اختلال جنسی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا