7 نکته مهم برای رابطه جنسی بهتر - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز
رابطه جنسی بهتر

۷ نکته مهم برای رابطه جنسی بهتر

رابطه جنسی بخش مهمی از ازدواج به شمار می‌رود. کیفیت رابطه جنسی شما می‌تواند روی ابعاد دیگر رابطه شما و همسرتان تاثیرگذار باشد. با توجه به اینکه در کشور ما آموزش‌های جنسی بسیار پایین است، بسیاری از افراد پس از ازدواج با مشکلات رابطه جنسی مواجه می‌شوند و این مشکلات و اختلالات جنسی، رابطه آن‌ها را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

نکته مهمی که در مورد رابطه جنسی باید در نظر داشته باشید، این است که مشکلات رابطه جنسی برای همه زوج‌ها اتفاق می‌افتد. این تنها شما نیستید که در رابطه جنسی خود با همسرتان دچار مشکل می‌شود. بهتر است بدون خجالت‌زدگی در مورد مشکلات جنسی رابطه خود با یکدگیر صحبت کنید و نیازها و مشکلات خود را به‌راحتی بیان کنید.

در بسیاری از مواقع، صحبت کردن درباره رابطه جنسی و مشکلات رابطه جنسی می‌تواند تا میزان قابل توجه این مشکلات را حل کند و کیفیت رابطه جنسی شما و همسرتان را بالا ببرد؛ اما در این بین مشکلات و اختلالاتی نیز هستند که برای حل آن‌ها شما نیازمند کمک حرفه‌ای هستید. در چنین شرایطی می‌توانید از کمک یک سکس تراپیست ماهر و متخصص استفاده کنید.

در این مقاله می‌خواهیم به سراغ نکات مهم برای داشتن رابطه جنسی بهتر برویم. با رعایت این نکات می‌توانید کیفیت رابطه جنسی را بهبود ببخشید و بسیاری از مشکلات رابطه خود را حل کنید.

مشکلات و اختلالات جنسی یکی از مشکلات رایج در ازدواج به شمار می‌روند. تقریبا همه زوج‌ها در طول زندگی مشترک خود با انواع مشکلات جنسی روبه‌رو می‌شوند. برای حل مشکلات و اختلالات جنسی می‌توانید به یک سکس تراپیست مراجعه کنید و از راهنمایی‌های او بهره ببرید. کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، آماده برگزاری جلسات سکس تراپی زیر نظر بهترین متخصصان این حوزه است.

نکات مهم برای داشتن رابطه جنسی بهتر

داشتن رابطه جنسی یکی از اهداف اولیه ازدواج است. زوج‌ها در بستر ازدواج می‌توانند به نیازهای جنسی خود به درستی پاسخ دهند؛ از این رو کیفیت رابطه جنسی اهمیت زیادی در ازدواج دارد و روی ابعاد مختلف زندگی زوجین تاثیرگذار است. برای آن که رابطه جنسی بهتری با همسر خود تجربه کنید، لازم است که برخی آموزش‌ها را ببینید و برخی از نکات را در حین رابطه جنسی رعایت کنید. در ادامه برخی از نکات مهمی که به بالا بردن کیفیت رابطه جنسی شما کمک می‌کند، معرفی می‌کنیم:

۱. بیان دقیق خواسته‌ها

برای بهبود کیفیت رابطه جنسی، لازم است که شما ارتباط خوبی با یکدیگر داشته باشید. بیان نیاز‌ها و خواسته‌ها یکی از نکات کلیدی برای برقراری ارتباط خوب و دقیق است. برای داشتن رابطه جنسی بهتر، لازم است که نیازهای جنسی خود را با شریک زندگیتان در میان بگذارید. شما باید بتوانید به طور واضح و شفاف درباره نیازهای جنسی خود و مواردی که رضایت جنسی شما را بالا می‌برد، با شریک زندگیتان صحبت کنید.

در طول رابطه جنسی، همسر خود را راهنمایی کنید و خواسته‌های خود را به طور دقیق و شفاف برای او بیان کنید. شاید در ابتدا این کار مشکل به نظر برسد و باعث ناراحتی طرف مقابل شود؛ اما در نهایت با راهنمایی و کمک یکدیگر می‌توانید یک رابطه جنسی باکیفیت را تجربه کنید و هر دوی شما از داشتن رابطه جنسی لذت ببرید.

نیاز‌ها و خواسته‌های خود را در رابطه جنسی به همسرتان بگویید و درباره آن‌ها صحبت کنید؛‌ همچنین اگر همسر شما هم نیازها و خواسته‌هایش در رابطه را بیان کرد، با او همراهی کنید و با شکل‌گیری یک ارتباط باز و شفاف، کیفیت رابطه جنسی خود را بالا ببرید.

۲. حل مشکلات رابطه

در صورتی که رابطه عاطفی شما اوضاع خوبی نداشته باشد، نمی‌توانید انتظار یک رابطه جنسی خوب و لذت‌بخش داشته باشد. مشکلات رابطه می‌تواند روی سکس و رابطه جنسی شما تاثیرگذار باشد. اگر رابطه شما دچار مشکل باشد و بحث و اختلافات زیادی داشته باشید، این موضوع روی رابطه جنسی شما نیز تاثیرگذار خواهد بود.

برای داشتن رابطه جنسی بهتر، لازم است که مشکلات و اختلاف‌های رابطه خود را حل کنید. اگر بر سر موضوع به خصوصی با همسر خود اختلاف نظر دارید، بهتر است آن را به طور شفاف بیان کنید و در یک گفتگوی باز و بالغانه، به حل مشکلات رابطه بپردازید.

رسیدگی به مشکلات رابطه و حرکت رو به جلو برای بهبود روابط عاطفی، می‌تواند باعث ایجاد رابطه جنسی بهتر شود. در طول گفتگو درباره حل مشکلات رابطه، می‌توانید درباره مشکلات جنسی و بهبود کیفیت رابطه جنسی خود نیز صحبت کنید. در صورتی که برای حل مشکلات رابطه دچار مشکل شدید و خود نتوانستید مشکلات رابطه را حل کنید، می‌توانید به سراغ زوج درمانگر و مشاوره خانواده بروید.

زوج درمانی یک روش درمانی و تکنیک مشاوره است که به شما کمک می‌کند تا تعارضات و مشکلات بین خود و همسرتان را به درستی حل کنید. در جلسات زوج درمانی، یک مشاور که تخصص و تجربه کار بالینی با زوجین را دارد، حضور دارد و به شما که در یک رابطه عاشقانه مثل ازدواج هستید کمک می‌کند تا یکدیگر را در وهله اول درک کنید و سپس به روشی اصولی به حل مشکلات خود بپردازید تا رضایت شما از رابطه بالا برود.

۳. صمیمیت در رابطه جنسی

اگرچه سکس و رابطه جنسی بخش مهمی در ازدواج به شمار می‌رود، اما نباید همه تمرکز خود را روی سکس قرار دهید. صمیمیت فیزیکی و صمیمیت عاطفی بخش‌های مهم‌تر رابطه جنسی به شمار می‌آیند که باید روی آن‌ها متمرکز شوید. تا زمانی که صمیمیت عاطفی و صمیمیت فیزیکی خوبی بین شما و همسرتان برقرار نباشد، نمی‌توانید رابطه جنسی باکیفیتی داشته باشید. 

رابطه جنسی بهتر

برای داشتن رابطه جنسی بهتر، در وهله اول باید روی صمیمیت فیزیکی خود کار کنید. سعی کنید اوقات صمیمانه‌ای را با یکدیگر بگذرانید و لمس کردن بدن و در آغوش کشیدن یکدیگر را در این اوقات تجربه کنید.

۴. برنامه‌ریزی برای با هم بودن

مشکلات و گرفتاری‌های زندگی باعث می‌شود که زوج‌ها زمانی خصوصی و صمیمی برای با هم بودن نداشته باشند. وقتی درگیری‌های ذهنی شما زیاد می‌شود و مسائل زیادی در زندگی شخصی وجود دارد که باید به آن‌ها بپردازید، معمولا زمانی برای رابطه جنسی باقی نمی‌ماند. از طرف دیگر، صمیمیت عاطفی و رابطه جنسی می‌تواند به از بین بردن استرس و تنش‌های کاری کمک کند. اینجاست که لازم است برنامه‌ریزی خوب و دقیقی برای با هم بودن داشته باشید.

برنامه‌ریزی برای سکس و گذراندن اوقات صمیمی با هم باعث می‌شود که شما در شلوغ‌ترین روزهای کاری و سخت‌ترین دوران زندگی هم، زمانی برای با هم بودن داشته باشید. بهتر است هر از گاهی برای داشتن اوقات صمیمی و یک رابطه جنسی بهتر، برنامه‌ریزی کنید. این برنامه می‌تواند بسیار بزرگ، مثل رفتن به سفر یا رزرو اتاق در هتل باشد یا خیلی ساده و کوچک در حد یک شام عاشقانه و دو نفره. نوع برنامه‌ای که انتخاب می‌کنید مهم نیست. نکته مهمی که در این بین مطرح است این است که هر دوی شما زمانی را برای این کار اختصاص دهید و از مشکلات و گرفتاری‌های زندگی دور شوید.

۵. بالا بردن اطلاعات و آموزش‌های جنسی

متاسفانه سواد جنسی در سطح جامعه ما بسیار پایین است و اغلب ما اطلاعات و دانش جنسی کافی و مناسبی ندارید. در سطح مدارس و دانشگاه‌ها نیز اطلاعات دقیقی در این رابطه به دانش‌آموزان داده نمی‌شود؛ پس طبیعی است که شما و همسرتان سواد جنسی کافی نداشته باشید. برای داشتن رابطه جنسی بهتر می‌توانید به سراغ بالا بردن اطلاعات جنسی خود باشید. 

بالا بردن دانش جنسی باعث می‌شود که تصورات غیرواقعی از سکس نداشته باشید و با واقعیت‌های جنسی بهتر روبه‌رو شوید. بهتر است مکانیزم جنسی بدن خود و شریک زندگیتان را بهتر بشناسید. می‌توانید با یکدیگر ساعاتی از وقت خود را به بالا بردن دانش جنسی اختصاص دهید. در این بین می‌توانید از سکس تراپیست نیز کمک بگیرید.

یکی از تصورات اشتباه اما رایج در مورد رابطه جنسی این است که رابطه جنسی همیشه بدون مشکل و کامل خواهد بود. این تصور اشتباه باعث می‌شود که هنگامی که زوج‌ها با مشکلات رابطه جنسی مواجه می‌شوند، تصور می‌کنند که خود تنها کسانی هستند که این مشکل را دارند و برای درمان آن اقدام نمی‌کنند؛ در صورتی که مشکلات جنسی امری رایج در رابطه جنسی می‌باشد و اغلب زوج‌ها آن را در طول زندگی مشترک تجربه می‌کنند.

۶. تنوع در رابطه جنسی

یکی دیگر از مواردی که داشتن رابطه جنسی بهتر بین شما و همسرتان کمک می‌کند، تنوع در رابطه جنسی است. سعی کنید رابطه جنسی خود را متنوع کنید. پوزیشن‌های مختلف را امتحان کنید، رابطه جنسی را تنها محدود به اتاق خواب نکنید و در قسمت‌های مختلف خانه داشتن رابطه جنسی را امتحان کنید. تنوع در رابطه جنسی باعث می‌شود که سکس شما حالت یکنواخت به خود نگیرد و هر بار چیز‌های تازه‌ای را تجربه کنید.

یکنواختی در رابطه جنسی می‌تواند هیجان شما را برای داشتن رابطه جنسی کاهش دهد. یکی از اصلی‌ترین و اولین اصولی که در جلسات سکس تراپی به زوج‌ها آموزش داده می‌شود، ایجاد تنوع در رابطه جنسی است.

سکس تراپی نوعی درمان روانشناسی و تخصصی برای حل مشکلات رابطه جنسی و بالا بردن کیفیت رابطه جنسی بین زوجین است. رابطه جنسی تاثیر زیادی روی زندگی مشترک دارد و مشکلات رابطه جنسی می‌تواند زندگی مشترک شما را در طولانی مدت تحت تاثیر قرار دهد.

۷. شرکت در جلسات سکس تراپی

یکی دیگر از مواردی که به داشتن رابطه جنسی بهتر با همسرتان کمک می‌کند، شرکت در جلسات سکس تراپی است. سکس تراپیست به داشتن رابطه جنسی بهتر با همسرتان به شما کمک می‌کند. با مراجعه به سکس تراپیست می‌توانید بسیاری از مشکلات و اختلالات جنسی رابطه جنسی خود را درمان کنید. 

رابطه جنسی بهتر

همچنین سکس تراپیست آموزش‌ها و تکنیک‌های سودمندی را برای داشتن رابطه جنسی بهتر به شما آموزش می‌دهد. صحبت کردن درباره سکس و رابطه جنسی پیش سکس تراپیست شاید در ابتدا سخت به نظر برسد، اما لازم است به سکس تراپیست به چشم شخصی متخصص و درمانگر حرفه‌ای نگاه کنید که قرار است به داشتن رابطه جنسی بهتر بین شما و همسرتان کمک کند.

اگرچه جلسات سکس تراپی همچنان در کشور ما رایج نیست و دسترسی به خدمات سکس تراپی و سکس تراپیست متخصص کمی دشوار است، اما کلینیک روانشناسی برگ سبز این امکان را برای زوج‌ها فراهم کرده است. کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، آماده برگزاری جلسات سکس تراپی در محیطی امن و آرام زیر نظر مختصص سکس تراپی، برای زوج‌ها است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا