برگ سبز؛ بهترین کلینیک زوج درمانی - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز

برگ سبز؛ بهترین کلینیک زوج درمانی

زندگی مشترک سرشار از چالش‌ها و اتفاقات مختلف است که گاهی اوقات ممکن است مدیریت و کنترل آن از دست ما در بیاید. قطعا همه زوج‌ها، حتی بهترین و موفق‌ترین آن‌ها، در طول زندگی مشترک خود با چالش‌ها و اختلافات مختلف روبه‌رو می‌شوند و این اختلافات می‌تواند تاثیر زیادی روی رابطه آن‌ها داشته باشد.
وقتی می‌گوییم یک زوج و زن و شوهر موفق هستند و زندگی مشترک خوبی دارند، به این معنی نیست که در طول زندگی مشترک خود هیچگونه اختلاف نظر و تفاوتی با یکدیگر ندارند، بلکه آن‌ها می‌دانند که چگونه با این اختلاف‌ها کنار بیایند و آن را حل کنند.
یک ویژگی مشترک بین زوج‌های موفق، همین توانایی تعامل کردن و صحبت کردن آن‌ها با یکدیگر برای حل مشکلات و اختلافات بین آن‌ها است. زمانی که شما بتوانید با همسر خود به‌خوبی صحبت کنید و گفتگویی مناسب را شکل دهید، بدون شک می‌توانید راه حلی مناسب برای حل مشکلات و اختلافات بین خود پیدا کنید و با شیوه‌ای مناسب و بالغانه برای حل کردن مشکلات خود برنامه‌ریزی کنید. البته در این بین ممکن است که با چالش‌های پیچیده‌تر و مشکل‌تر روبه‌رو شوید که حل آن به تنهایی از عهده شما دو نفر نیاید. در چنین شرایطی است که زوج درمانی و شرکت در جلسات مشاوره زوجین می‌تواند کمک بسیار بزرگی به شما برای حل مشکلاتتان کند.
زوج درمانی می‌تواند به حل اختلافات و مشکلات بین دو زوج کمک بسیار زیادی کند و این امکان را به زوج‌ها می‌دهد تا بتوانند در محیطی بهتر و مناسب‌تر و با کمک مشورت‌های یک متخصص و روانشناس حرفه‌ای به حل مشکلات خود بپردازند.
این روزها، زوج‌های بسیار زیادی برای حل اختلافات و چالش‌های درون رابطه خود به یک زوج درمانگر حرفه‌ای و متخصص مراجعه می‌کنند تا بتوانند پیش از آن که دیر شود و اختلافات و تفاوت‌هایشان رابطه عاطفی آن‌ها را برهم بزند، برای حل آن فکری بیاندیشند.
زوج درمانی به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید خیلی بهتر و راحت‌تر با هم تعامل کنید و در خلال گفتگوهایتان، بدون ترس از قضاوت به صحبت بپردازید و یکدیگر را بهتر درک کنید. زوج درمانگر در طول جلسات شما حضور دارد تا بتواند چنین محیطی را برای شما فراهم کند و در هر نقطه‌ای که احساس کند بحث دارد از مسیر خود خارج می‌شود، شما را راهنمایی کند.
کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، نیز جلسات زوج درمانی و مشاوره زوجین را زیر نظر بهترین متخصصان این حوزه برای شما برگزار می‌کند. جلسات زوج درمانی در کلینیک روانشناسی برگ سبز به صورت کاملا تخصصی و با بهره‌گیری از جدیدترین متدهای زوج درمانی اداره می‌شود و آماده و پذیرای شما زوج‌های دغدغه‌مند است.
در این نوشته از بلاگ کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک زوج درمانی، قصد داریم درباره روند جلسات زوج درمانی در مرکز مشاوره برگ سبز صحبت کنیم تا پیش از شرکت در جلسات زوج درمانی، از روند جلسات زوج درمانی آگاه باشید. اگر شما هم قصد شرکت در جلسات زوج درمانی کلینیک روانشناسی برگ سبز را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این نوشته جذاب و مفید با ما همراه باشید.

جلسات زوج درمانی در کلینیک روانشناسی برگ سبز زیر نظر بهترین متخصصان این حوزه و با بهره‌گیری از جدیدترین و بهترین متدهای زوج درمانی برگزار می‌شود. ما تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا محیطی آرام و حرفه‌ای برای تعامل زوج‌ها ایجاد کنیم تا شما زوج‌های عزیز بتوانید به‌راحتی و به دور از ترس و قضاوت، در جلسات زوج درمانی شرکت کنید.

زوج درمانی چیست؟

زوج درمانی یک روش درمانی است که به زوج‌ها کمک می‌کند تا مشکلات رابطه خود را بهتر حل کنند. زوج درمانی به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از رابطه خود داشته باشید و به دنبال توسعه راه‌های ارتباطی بهتر و سالم‌تر برای زوجین است. شما می‌توانید برای حل چالش‌های رابطه خود، مسائل ارتباطی، مشکلات رابطه جنسی یا هر مشکل دیگری که در رابطه شما به صورت طولانی‌ مدت و تکرارپذیر وجود دارد، به یک زوج درمانگر مراجعه کنید.

مراحل زوج درمانی در کلینیک روانشناسی برگ سبز چگونه است؟

بیشتر جلسات زوج درمانی در کلینیک روانشناسی برگ سبز، حول گفتگوی زوج‌ها شکل می‌گیرد و زوج درمانگر نیز با دنبال کردن صحبت‌ها و همچنین مطرح کردن سوال‌های مختلف، سعی می‌کند تا مشکل اساسی رابطه را کشف کند.

در شروع جلسات زوج درمانی در مرکز مشاوره برگ سبز، درمانگران ما با پرسیدن سوالات مختلف، به دنبال یک شناخت نسبی از شما و رابطه‌ هستند. این سوال‌ها اغلب شامل مواردی مثل مدت زمان رابطه، نوع آشنایی، مشخصات فردی هر یک از شما، نظر شما درباره ازدواج، بیان مشکل از دید هر یک از طرفین رابطه و … می‌باشد. هدف درمانگر از این پرسش‌ها، شناخت شما و کشف مشکل اصلی رابطه است.

پس از پیدا شدن علت اصلی اختلافات، زوج درمانگر سعی می‌کند تا راهکار و روش‌های بهتری برای حل مشکل به زوج‌ها ارائه کند. درس‌هایی مثل ایجاد گفتگو بالغ و منطقی، گذشت در رابطه، درک یکدیگر، حمایت و … از جمله مواردی است که زوج درمانگر سعی می‌کند تا به زوج‌ها در خلال این جلسات آموزش دهد و به آن‌ها کمک کند تا مشکل خود را حل کنند.

یکی از مهارت‌های مهمی که می‌توانید از طریق جلسات زوج درمانی بدست آورید، مهارت ارتباطی با همسرتان است. اغلب زوج‌ها، به خصوص زوج‌های جوان و آن دسته از افرادی که به تازگی ازدواج کرده‌اند، توان برقراری ارتباط سالم با یکدیگر را ندارند و همین موضوع می‌تواند باعث ایجاد مشکلات زیادی در زندگی شود. این موضوع که شما و همسرتان بتوانید به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنید و نیازها و خواسته‌های خود را به درستی بیان کنید، از بروز بسیاری مشکلات در آینده پیشگیری می‌کند. زوج درمانگر در جلسات مشاوره خانواده و زوج‌ درمانی، تلاش می‌کند تا این مهارت را هرچه بیشتر در زوج‌ها تقویت کند تا در آینده خود بتوانند بسیاری از مشکلات درون رابطه خود را با گفتگو حل کنند.

ما در مرکز مشاوره برگ سبز، بهترین مرکز زوج درمانی غرب تهران، جلسات مشاوره زوج درمانی را در محیطی کاملا امن و آرام برگزار می‌کنیم و شما می‌توانید در این فضا به حل مشکلات رابطه خود بپردازید. درمانگران ما در مرکز مشاوره برگ سبز در جلسات زوج درمانی همراه شما خواهند بود.

ویژگی‌های یک زوج درمانگر خوب چیست؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای همه شما پیش آید، این است که چگونه یک زوج درمانگر خوب و ماهر برای حل مشکلات و اختلافات خود و همسرمان پیدا کنیم. برای پاسخ به این سوال، ابتدا لازم است که ویژگی‌های یک زوج درمانگر خوب را بشناسید و بدانید در جلسات زوج درمانی و مشاوره زوج‌ها دقیقا چه چیزی در انتظار شماست.

از جمله ویژگی‌های بارز یک زوج درمانگر خوب و ماهر عبارتند از:

 • دارا بودن صلاحیت علمی و گذراندن دوره‌های مختلف و مرتبط با زوج درمانی
 • تمرکز روی نقات قوت رابطه و دوری از دو به هم زنی
 • داشتن طرح درمانی و اهداف مشخص و اشتراک گذاشتن آن با مراجع
 • آموزش مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی لازم در خلال جلسات زوج درمانی برای ایجاد رابطه و ارتباط بهتر
 • جلوگیری از بروز احساسات و هیجانات در طول جلسه زوج درمانی و کنترل و مدیریت جلسات زوج درمانی
 • جلوگیری از ابراز احساسات و نظرات شخصی خود درباره رابطه زوج‌ها و اعمال آن‌ها در جلسات زوج درمانی
 • احساس پیشرفت تدریجی و بهبود روابط شما و همسرتان در حین شرکت در جلسات زوج درمانی

اگر به دنبال یک زوج درمانگر خوب در غرب تهران هستید که تمام ویژگی‌های بالا را داشته باشد، ما به شما زوج درمانی و مشاوره ازدواج در مرکز مشاوره برگ سبز، بهترین مرکز مشاوره غرب تهران، را پیشنهاد می‌کنیم.

چه زمانی و در چه شرایطی به زوج درمانگر مراجعه کنیم؟

یکی دیگر از سوالاتی که برای زوج‌ها در رابطه با جلسات مشاوره زوجین و زوج درمانی مطرح می‌شود، این است که دقیقا چه زمانی برای حل مشکلات درون رابطه لازم است به زوج درمانگر مراجعه کرد؟ آیا هر اختلاف و تفاوت نظری را باید با زوج درمانگر در میان گذاشت؟ زوج درمانگر در حل چه مشکلاتی می‌تواند به زوج‌ها کمک کند؟ در ادامه برخی از مواردی که شرکت در جلسات زوج درمانی می‌تواند به حل آن‌ها کمک کند را با هم بررسی می‌کنیم:

 • عدم کنترل خشم
 • زورگویی به طرف مقابل
 • موقعیت‌های اجتماعی و مشکلات اقتصادی
 • روابط فامیلی
 • خیانت همسر
 • دیدگاه متفاوت در مورد تربیت فرزندان
 • خواسته‌های غیرمعقول جنسی
 • مشکلات رابطه زناشویی

زوج درمانی در موقعیت‌های بسیار زیادی می‌تواند به زوج‌ها کمک کند تا کنترل رابطه خود را به دست بگیرند و بتوانند بهتر مشکلات رابطه را حل کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا