زوج درمانگر خوب در غرب تهران - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز

زوج درمانگر خوب در غرب تهران

یکی از نکات بسیار مهمی که پیش از شروع جلسات زوج درمانی باید در نظر داشته باشید، انتخاب یک زوج درمانگر خوب برای پیشبرد جلسات زوج درمانی است. زوج درمانی می‌تواند به شما و همسرتان کمک کند تا اختلافات بین خود را بهتر حل کنید و مشکلات و مسائل پیرامون رابطه خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید.

معمولا زوج‌ها زمانی که نتوانند با یکدیگر به توافق برسند، از کمک‌های یک زوج درمانگر خوب برای حل مشکلات رابطه خود استفاده می‌کنند؛ اما بسیار مهم است که شما چه زوج درمانگری را برای این کار انتخاب می‌کنید.

زوج درمانی، مانند هر تخصص دیگر روانشناسی، کاری کاملا تخصصی است که علاوه بر تحصیلات و مدارک دانشگاهی، زوج درمانگر خوب نیاز به تجربه و مهارت بالا نیز دارد تا بتواند هرچه بهتر و اصولی‌تر به شما در حل مشکلات و گرفتن تصمیمات مختلف برای زندگی مشترکتان کمک کند.

متاسفانه، این روزها بازار روانشناسی زرد بسیار داغ است و در این میان، زوج درمانی و مشاوره ازدواج نیز از این موضوع در امان نمانده است. با یک سرچ ساده در اینترنت یا صفحات مجازی، مشاوران و روانشناسان زیادی را پیدا خواهید کرد که همگی ادعا می‌کنند در زمینه زوج درمانی تبحر کافی دارند و شما می‌توانید برای حل مشکلات و اختلافات خود و همسرتان به آن‌ها مراجعه کنید. اما همانطور که می‌دانید، همه این تبلیغات قابل اعتماد نیستند و پیش از آن که زوج درمانگر خود را انتخاب کنید، حتما باید ویژگی‌ های یک زوج درمانگر خوب را بشناسید و زوج درمانگری که قصد دارید به او مراجعه کنید را ارزیابی کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که زوج درمانگر شما با اصول حرفه‌ای روانشناسی و مشاوره زوجین آشنا نباشد، نه تنها باعث حل اختلافات و تعارضات میان شما و همسرتان نمی‌شود؛ بلکه می‌تواند به بیشتر شدن اختلافات نیز دامن بزند. اینجاست که اهمیت مراجعه به یک زوج درمانگر خوب خود را نشان می‌دهد. اما سوالی که در این میان مطرح است، این است که یک زوج درمانگر خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتوانیم به او اعتماد کنیم و جلسات زوج درمانی را نزد او بگذرانیم.

در این نوشته از کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین مرکز روانشناسی غرب تهران، قصد داریم تا با هم ویژگی‌ های یک زوج درمانگر خوب را بررسی کنیم و در ادامه ببینیم که چه انتظاراتی باید از جلسات زوج درمانی داشته باشیم. اگر شما هم قصد شروع جلسات زوج درمانی را دارید، اما نمی‌دانید که چگونه یک زوج درمانگر خوب را برای شروع جلسات زوج درمانی خود انتخاب کنید، توصیه می‌کنیم که در ادامه این نوشته جذاب با ما همراه باشید.

امروزه بسیاری از زوج‌ها برای حل اختلافات درونی خود تصمیم می‌گیرند که از کمک‌های یک زوج درمانگر ماهر استفاده کنند و در جلسات زوج درمانی شرکت کنند؛ اما بسیار مهم است که زوج درمانگری که برای مشاوره ازدواج از او کمک می‌گیرید، مهارت و تجربه بالایی در این زمینه داشته باشد و بتوانید نزد او احساس راحتی داشته باشید. ما در کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین مرکر روانشناسی غرب تهران، سعی کرده‌ایم تا محیطی امن، آرام و صمیمی را برای شما زوج‌های عزیز فراهم کنیم تا بتوانید در آن‌جا با یکدیگر صحبت کنید. همچنین زوج درمانگران ماهر و باتجربه کلینیک روانشناسی برگ سبز، در جلسات زوج درمانی به شما کمک می‌کنند تا ارتباط بهتری با همسر خود برقرار کنید و خیلی راحت‌تر از پس مشکلات و تعرضات درونی خود بربیایید و زندگی شاد و سرشار از لذت را در کنار همسر خود تجربه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره جلسات زوج درمانی در کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین زوج درمانگر غرب تهران، و همچنین رزرو وقت زوج درمانگر خوب در غرب تهران، روی لینک زیر کلیک کنید.

یک زوج درمانگر خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

انتخاب یک زوج درمانگر خوب برای شروع جلسات زوج درمانی از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است؛ زیرا اگر زوج درمانگر شما از مهارت و تخصص کافی برخوردار نباشد، نه تنها نمی‌تواند به حل اختلافات و مشکلات شما کمک کند، بلکه ممکن است خود او باعث شود که تعرضات و مشکلات جدیدی در رابطه شما شکل بگیرد.

در ادامه، نکات بسیار مهمی که هنگام انتخاب یک زوج درمانگر خوب باید در نظر بگیرید و انتظاراتی که از جلسه زوج درمانی و پیشرفت در رابطه خود باید داشته باشید را با هم بررسی می‌کنیم تا بتوانید با توجه به این معیارها، زوج درمانگر خوب خود را برای شروع جلسات زوج درمانی انتخاب کنید.

بررسی مدرک تحصیلی و تخصص

یکی از مهم‌ترین نکاتی که قبل از شروع جلسات زوج درمانی و انتخاب یک زوج درمانگر خوب باید در نظر داشته باشید، بررس مدرک تحصیلی و سابقه زوج درمانگر است. زوج درمانگر شما حتما باید تخصص و دانش روانشناسی را داشته باشد؛ علاوه بر این، تجربه و مهارت بالایی نیز در برگزاری جلسات زوج درمانی داشته باشد.

جلسات زوج درمانی با روان درمانی کاملا متفاوت است و نیازمند تکنیک‌ها و مهارت‌های خاص خوب می‌باشد. ممکن است که یک روانشناس در برگزاری جلسات روان درمانی و روانشناسی انفرادی تبحر بسیار بالایی داشته باشد؛ اما زمانی که پای زوج درمانی به میان می‌آید، نتواند به‌خوبی از پس برگزاری جلسه زوج درمانی بربیاید.

علاوه بر این، زوج درمانگر خوب لازم است که با مشکلات متداول ازدواج و رابطه آشنا باشد و ویژگی‌های یک ازدواج سالم و موفق را بشناسد تا بتواند به مراجعه‌کنندگان خود کمک کند. پس بسیار مهم است که زوج درمانگری که برای جلسات مشاوره ازدواج خود انتخاب می‌کنید، تخصص و تجربه کافی در برگزاری جلسات زوج درمانی را داشته باشد.

زوج درمانی را متخصصان زیادی ارائه می‌دهند؛ مثل روانشناس‌ها، مشاوران خانواده، روانپزشکان و سایر کارشناسان سلامت روان. برخی از افراد دوره‌های کوتاه مدت زوج درمانی را دیده‌اند و خود را با عنوان مشاور ازدواج، پژوهشگر ازدواج و … معرفی می‌کنند. بهتر است به سراغ مشاوری بروید که مدرک تحصیلی مرتبط (روانشناسی، مشاوره یا روانپزشکی) دارد و در حوزه‌ی زوج درمانی، دوره‌هایی را گذرانده است.

چگونه بهترین زوج درمانگر را برای حل اختلافات بین خود انتخاب کنیم؟ هنگام انتخاب زوج درمانگر چه ویژگی‌هایی را باید در نظر داشته باشیم؟ آیا هر روانشناسی، صلاحیت برگزاری جلسات زوج درمانی را دارد؟ زوج درمانگر خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

بررسی نگاه زوج درمانگر نسبت به طلاق

یکی از نکات مهمی که به انتخاب یک زوج درمانگر خوب به شما کمک می‌کند، بررسی نگاه زوج درمانگر نسبت به طلاق است. معمولا طلاق آخرین گزینه‌ای است که یک زوج درمانگر به شما و همسرتان پیشنهاد می‌دهد و تلاش می‌کند تا حد ممکن اختلافات رابطه شما را ریشه‌یابی و حل کند.

حال زمانی که سر کوچک‌ترین بحث و مسئله‌ای، زوج درمانگر به شما و همسرتان پیشنهاد طلاق می‌دهد، احتمالا نظرات شخصی خود را در جلسه درمان وارد می‌کند و نگاه بی‌طرفانه‌ای در جلسه ندارد. چنین زوج درمانگری قطعا صلاحیت‌های لازم برای برگزاری جلسه زوج درمانی شما را ندارد.

احساس راحتی در حضور زوج درمانگر

مهم‌ترین نکته‌ای که در جلسات زوج درمانی باید در نظر داشته باشید تا بتوانید یک جلسه زوج درمانی خوب را سپری کنید، احساس راحتی در حضور زوج درمانگر خود است. شما باید بتوانید که به‌خوبی با زوج درمانگر خود ارتباط برقرار کنید و در حضور او احساس راحتی داشته باشید تا بتوانید جلسه را به‌خوبی ادامه دهید.

در غیراینصورت، زمانی که شما نتوانید در کنار زوج درمانگر خود صحبت کنید و نظرات خود را به‌راحتی بیان کنید، حتی ماهرترین و باتجربه‌ترین زوج درمانگر نیز نمی‌تواند به شما کمک کند. پس حتما فاکتور احساس راحتی و آرامش در حضور زوج درمانگر را هنگام انتخاب یک زوج درمانگر خوب در نظر بگیرید.

بی‌طرفی در جلسه زوج درمانی

یکی دیگر از ویژگی‌های یک زوج درمانگر خوب، بی‌طرفی در جلسه زوج درمانی است؛ پس اگر حس می‌کنید که زوج درمانگر در جلسه مشاوره ازدواج، مدام طرف شما یا همسرتان می‌گیرد، به این معنی است که نگاه بی‌طرفانه‌ای ندارد و فاقد صلاحیت است.

همچنین باید این موضوع را در نظر داشته باشید که زوج درمانگر تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند آینده را پیشبینی کند و پاسخ قطعی به شما بدهد. مثلاً اگر بگوید:«به نظر می‌رسد که شما دو نفر با هم ناسازگار هستید» یا «چگونه می‌توانی با چنین فردی کنار بیای؟» یا «وقتش رسیده که زندگیت را به سمت دیگری ببری» به این معنی است که مشاور شما دارد ارزش‌های خود را برای شما لحاظ می‌کند. این کار هم نادرست است و هم از اخلاق حرفه‌ای به دور است.

زوج درمانی یکی از درمان‌های روانشناسی است که بسیاری از زوج‌ها برای حل مشکلات درون رابطه خود از آن استفاده می‌کنند. در جلسات زوج درمانی، هر یک از شما می‌توانید درباره مشکلات و ضعف‌های رابطه خود صحبت کنید و یک گفتگوی بالغانه برای حل مشکلاتتان شکل دهید. در این بین، حضور مشاور خانواده و زوج درمانگر نیز می‌تواند در حل مشکلات و شکل‌گیری این مکالمه به شما کمک می‌کند.

استفاده از رویکردهای علمی

زوج درمانی مثل سایر گونه‌های مشاوره، روشی علمی برای حل مشکلات شخصی و بین فردی است. برای همین بهتر است برای این کار از رویکردها و تکنیک‌های علمی استفاده شود. خیلی ساده می‌توانید از مشاور خود سوال کنید که از چه روشی برای زوج درمانی استفاده می‌کند و از او بخواهد که راجع به رویکرد خود توضیح بدهد.

زوج درمانگر خوب در غرب تهران

اگر به دنبال یک زوج درمانگر خوب در غرب تهران هستید که تمام ویژگی‌های بالا را داشته باشد، ما به شما زوج درمانی و مشاوره ازدواج در مرکز مشاوره برگ سبز، بهترین مرکز مشاوره غرب تهران، را پیشنهاد می‌کنیم.

زوج درمانی در کلینیک مشاوره برگ سبز، زیر نظر متخصصان روانشناسی و زوج درمانی ماهر و باتجربه انجام می‌شود و سعی می‌‌شود تا محیطی امن و آرام را برای شما فراهم کنیم تا بتوانید در کمال آرامش به گفتگو بپردازید.

زوج درمانی یک روش درمانی است که به زوج‌ها کمک می‌کند تا مشکلات رابطه خود را بهتر حل کنند. زوج درمانی به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از رابطه خود داشته باشید و به دنبال توسعه راه‌های ارتباطی بهتر و سالم‌تر برای زوجین است. شما می‌توانید برای حل چالش‌های رابطه خود، مسائل ارتباطی، مشکلات رابطه جنسی یا هر مشکل دیگری که در رابطه شما به صورت طولانی‌ مدت و تکرارپذیر وجود دارد، به یک زوج درمانگر مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا