برای رابطه جنسی با همسرتان برنامه‌ریزی کنید - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز

برای رابطه جنسی با همسرتان برنامه‌ریزی کنید

رابطه جنسی یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی مشترک به حساب می‌آید و کم‌رنگ شدن و تبدیل به اولویت چندم شدن آن در رابطه می‌تواند تاثیرات مخربی در زندگی زناشویی داشته باشد. دغدغه‌ها و مشکلات زندگی روزمره می‌توانند مانع خواب، ورزش و همینطور داشتن رابطه جنسی منظم شوند. در بسیاری از روابط، برقراری رابطه جنسی اهمیت کمی داشته و زوجین با وجود تمایل به انجام آن، به علت وجود مسائل مهم‌تر و خستگی‌های ناشی از کارهای سنگین روزانه تا حد زیادی از آن غافل می‌شوند. برای برخی از زوجین ممکن است اهمیت آن بسیار کم و در حد اولویت‌های آخر زندگیشان باشد.

برنامه ریزی برای رابطه جنسی باعث می‌شود که شما سکس بدون دغدغه و جذابی داشته باشید و موجب رابطه جنسی منظم می‌شود. امروزه بسیاری از متخصصان سکس تراپی توصیه می‌کنند که برای آن که در بین مشغله‌های روزمره، رابطه جنسی و سکس فراموش نشود، برای رابطه جنسی با همسر خود برنامه ریزی کنید و یک برنامه ریزی برای سکس داشته باشید. این کار باعث می‌شود که از داشتن سکس با همسرتان غافل نشوید و روابط جنسی و رابطه عاطفی شما گرم‌تر و صمیمی‌تر باشد. یکی از مشکلاتی که بسیاری از زوج‌ها در جلسات سکس تراپی از آن صحبت می‌کنند، همین نداشتن سکس و بی‌توجه بودن به رابطه جنسی است که با برنامه ریزی برای رابطه جنسی می‌توانید این مشکل را حل کنید. کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، امکان برگزاری جلسات سکس تراپی را زیر نظر بهترین متخصصان این حوزه برای شما فراهم کرده است. شما می‌توانید از طریق لینک زیر برای شرکت در جلسات سکس تراپی وقت رزرو کنید. 

داشتن برنامه ریزی برای رابطه جنسی از چه نظر اهمیت دارد؟

در صورتی که مشغله‌های روزمره زندگی مانع برقراری رابطه جنسی منظم با همسر و پارتنرتان شده باشد، احتمالا زمان آن فرا رسیده که برای انجام آن برنامه ریزی اختصاصی تهیه کنید. ممکن است از نظر برخی از افراد برنامه‌ ریزی کردن برای چنین کاری چندان عاشقانه به نظر نرسد و از نظرشان بداهه بودن آن جذاب‌تر و رومانتیک‌تر می باشد؛ در حالی که این باور، باور صحیحی نیست. شما حتی برای انجام کارهای ساده‌ای مثل سوپرمارکت رفتن، تمیز کردن خانه، پختن شام یا مراجعه به دندانپزشک از مدت‌ها قبل برنامه ریزی می‌کنید؛ پس چرا نباید برای مساله مهمی همچون برقراری رابطه جنسی برنامه ریزی مشخص داشته باشید؟ برنامه ریزی برای رابطه جنسی می تواند به تجربه معاشقه به طور منظم کمک کند. اگر شما و شریک زندگیتان مایل به داشتن روابط جنسی منظم هستید، دلیلی وجود ندارد که برای آن برنامه ریزی نکنید.

بسیاری از زوجین می خواهند رابطه جنسی بیشتری از نظر دفعات را تجربه کنند؛ اما از آنجایی که زندگی آن‌ها بسیار پرمشغله است، تحقق این مساله کمی دشوار است. با داشتن برنامه مناسب، از داشتن تعداد کافی روابط جنسی در طول ماه اطمینان حاصل می‌کنید. شما همیشه می‌توانید خارج از برنامه به تعداد دفعات بیشتری به معاشقه بپردازید، اما با یک برنامه متعادل و مناسب، خیالتان بسیار راحت‌تر خواهد بود.

ایجاد تنوع در رابطه جنسی، کلیدی‌ترین راه‌حل برای جلوگیری از تکراری‌ شدن و یکنواخت شدن رابطه جنسی است. اما، یکی از سوالات متداولی که اغلب زوج‌ها در جلسات سکس تراپی می‌پرسند، این است که چگونه می‌توان در رابطه جنسی تنوع ایجاد کرد.

چگونه برنامه مناسبی برای انجام رابطه جنسی تهیه کنیم؟

قبل از برنامه‌ریزی کردن برای داشتن رابطه جنسی حتما باید پارتنر و شریک خود را در جریان قرار دهید. برنامه ریزی کردن برای سکس می‌بایست به صورت دو نفره انجام شود و از انجام آن به صورت فردی پرهیز کنید. برای برنامه‌ریزی مناسب، بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:

تعیین هدف برای تعداد دفعات رابطه جنسی

تعداد دفعاتی که تمایل دارید در طول یک هفته به برقراری رابطه جنسی بپردازید را مشخص نمایید. بیشتر زوحین معمولا یک‌بار در هفته رابطه جنسی را تجربه می‌کنند. این عدد بسته به سن زوجین می‌تواند تغییر کند. زوج‌هایی که در دهه بیست سالگی خود به سر می‌برند، به طور میانگین ۸۰ بار در سال رابطه جنسی را تجربه می‌کنندو این عدد در سن شصت سالگی به ۲۰ بار در طول یک سال می‌رسد. البته این بدان معنا نیست که شما هم حتما باید از این اعداد پیروی کنید. تعیین تعداد دفعات سکس تنها بر عهده شما و شریک زندگی‌تان می‌باشد.

واقع‌بین باشید

اگر واقع‌بین باشید و اهداف را کوچک‌تر در نظر بگیرید، مدیریت آن آسان‌تر خواهد بود و اعتماد به نفس بیشتری برای شما فراهم خواهد کرد.

اهداف را واضح و مشخص تعریف کنید

باید مشخص کنید که داشتن رابطه جنسی دقیقا به چه معناست. به عنوان مثال، آیا منظورتان دخول و اینترکورس می‌باشد؟ آیا حتما باید ارگاسم را تجربه کنید؟ آیا سکس دهانی بدون داشتن دخول نیز حساب است؟

از یک تقویم استفاده کنید

حتما از یک تقویم استفاده کنید و از انجام برنامه‌ریزی ذهنی بپرهیزید؛ چراکه باعث تقویت تعهدتان به برنامه می‌شود.

صحبت در مورد رابطه جنسی از آن دسته مسائلی است که بسیاری از زوج‌ها، حتی سال‌ها پس از ازدواجشان نیز، نمی‌توانند از عهده آن بربیایند. صحبت در مورد رابطه جنسی، یکی از مهارت‌های بسیار مهم زندگی زناشویی است و مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد.

بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی کدام است؟

هیچ زمان و روش یکسانی نمی‌تواند برای همه زوج ها ایده‌آل باشد. خودتان زمان‌های مختلف را امتحان کنید و ببینید کدام‌یک می‌تواند به عنوان گزینه‌ای مناسب برای شما کار کند. بهترین زمان، زمانی است که کم‌ترین حواس پرتی وجود داشته باشد. این زمان می‌تواند صبح، یعنی زمانی که بچه‌ها هنوز خوابند، باشد یا شب پس از خوابیدن آن‌ها باشد. حتی می‌تواند در میانه روز باشد.

ویژگی‌های شخصیتی شما و همسرتان می‌تواند در انتخاب زمان مناسب برای برقراری رابطه مهم باشد. به عنوان مثال، برخی از افراد در ساعات صبح انرژی بیشتری داشته و روحیه بهتری دارند، در نتیجه برای این افراد، ساعات صبحگاهی می‌تواند گزینه مناسب‌تری باشد. داشتن رابطه جنسی در زمان صبح می‌تواند باعث ایجاد نشاط و حس خوب در زوجین در ادامه روز شود. با توجه به اینکه برقراری رابطه جنسی نوعی فعالیت بدنی نیز به حساب می‌آید، انجام آن در صبح می‌تواند شما را سر حال کند. البته داشتن رابطه در صبح چندان پرطرفدار نیست. از دلایل آن نیز می‌توان به نداشتن زیبایی ظاهری یا مسائل بهداشت فردی اشاره کرد.

رابطه جنسی در شب بسیار پرطرفدارتر از صبح می‌باشد. اکثر زوجین در ساعت‌های ۱۰ شب تا ۲ بامداد به انجام رابطه جنسی می‌پردازند، به خصوص شب‌های آخر هفته. در ساعات شب بچه‌ها اغلب خواب بوده و مشغله‌ها و دغدغه‌های زوجین به حداقل خود می‌رسد. داشتن رابطه جنسی قبل از خواب، می‌تواند به داشتن یک خواب عمیق و راحت کمک زیادی بکند. البته داشتن رابطه جنسی قبل از خواب ممکن است به کاهش مدت زمان خواب منجر شود و شما و همسرتان حتما می‌بایست به مدیریت این نکته توجه داشته باشید.

رابطه جنسی و به طور کلی زندگی جنسی تاثیر بسیار زیادی روی رابطه عاطفی شما و همسرتان خواهد داشت؛‌ از این رو بهتر است که در طول زندگی مشترک، به زندگی جنسی خود نیز توجه ویژه داشته باشید و از کنار مسائل و مشکلات پیرامون آن به سادگی عبور نکنید.

داشتن برنامه ریزی برای رابطه جنسی چه مزایایی دارد؟

  • نشان‌دهنده تعهد شما به رابطه‌تان می‌باشد
  • باعث بهبود کلی ارتباطتان با شریکتان و ایجاد فضای گفتگوی صمیمانه می‌شود
  • به مانند یک تضمین از جهت داشتن روابط جنسی منظم عمل می‌کند
  • باعث ایجاد فرصتی جهت بهبود تجارب جنسی و ایجاد هیجان به زندگی جنسی‌تان می‌شود
  • انجام رابطه جنسی مشوق و محرک برای داشتن روابط جنسی بیشتر می‌باشد

برنامه ریزی برای رابطه جنسی چه معایب احتمالی می‌تواند داشته باشد؟

باید بدانید که داشتن برنامه منظم برای برقراری رابطه جنسی تنها گزینه مناسب نبوده و ممکن است در بعضی از روابط باعث ایجاد مشکل شود. این مساله به شما و شریک زندگی‌تان بستگی خواهد داشت که تصمیم بگیرید چه چیزی بهتر است. باید بدانید که رابطه جنسی از پیش برنامه ریزی شده به هیچ عنوان به معنی بد بودن یا غیرعاشقانه بودن آن نیست، اما عاری از عیب و ایراد نیز نمی‌باشد.

از معایب برنامه ریزی کردن برای داشتن رابطه جنسی، می‌توان به ایجاد حس وظیفه نسبت به آن اشاره کرد. با داشتن برنامه منظم برای سکس، ممکن است این عمل را ذاتا به عنوان یک عمل روتین و روزمره ببینید و برایتان کم‌تر سرگرم کننده باشد. همچنین می‌تواند رابطه جنسی را قابل پیش بینی کرده و جذابیت آن را کاهش دهد. 

در برخی از موارد که رابطه جنسی می‌تواند به صورت خودبخودی شکل بگیرد، ممکن است دیگر جذابیت سابق را نداشته باشد. در افرادی که دچار مشکلاتی و مسائل روانشناختی همچون استرس یا اضطراب هستند، رابطه جنسی برنامه ریزی شده می‌تواند باعث افزایش فشار روحی و روانی در فرد شود..

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا