17 مشکلی که باید در جلسات سکس تراپی مطرح شوند! - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز
رابطه جنسی مقعدی

۱۷ مشکلی که باید در جلسات سکس تراپی مطرح شوند!

مشکلات و اختلالات جنسی امری کاملا رایج در ازدواج است و همه زوج‌ها حداقل یک بار آن را تجربه خواهند کرد. برخی از مشکلات جنسی به صورت موقت رخ می‌دهند و نیاز به درمان خاصی ندارند و معمولا خیلی سریع و خود به خود رفع می‌شوند؛ اما گروه دیگری از اختلالات جنسی وجود دارد که نیاز به درمان حرفه‌ای دارد.

مشکلات و اختلالات جنسی می‌تواند روی میزان رضایت شما از رابطه جنسی تاثیر بگذارد؛ از این رو بسیار مهم است که به فکر درمانی برای آن باشید. از آن جایی که صحبت در مورد مشکلات جنسی و رابطه جنسی کمی سخت است، معمولا زوج‌ها شروع درمان را به تاخیر میاندازند و سعی می‌کنند خود روشی برای درمان آن پیدا کنند. همین موضوع باعث می‌شود که این پروسه ماه‌ها طول بکشد؛ در صورتی که با مراجعه به سکس تراپیست و شروع درمان حرفه‌ای خیلی زود می‌توانید نتیجه آن را مشاهده کنید.

مشکلات جنسی می‌تواند روی رابطه عاطفی شما نیز تاثیرگذار باشد. بسیاری از افرادی که به همسر خود خیانت کرده‌اند، مشکلات جنسی را به عنوان یکی از اصلی‌ترین دلایل خود برای خیانت به همسر مطرح کرده‌اند؛ از این رو بسیار مهم است در صورتی که شما در سکس با همسر خود دچار مشکل هستید، برای درمان آن به یک سکس تراپیست ماهر مراجعه کنید.

بسیاری از اختلالات جنسی در سکس را می‌توانید در جلسات سکس تراپی مطرح کنید و سکس تراپیست با آموزش تکنیک‌های مختلف می‌تواند به درمان آن کمک کند. در ادامه این نوشته ۱۷ مشکل جنسی و اختلال جنسی که در سکس شما می‌تواند تاثیرگذار باشد و باید آن را در جلسات سکس تراپی مطرح کنید، معرفی می‌کنیم.

کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، آماده برگزاری جلسات سکس تراپی در محیطی امن و آرام است. جلسات سکس تراپی در کلینیک روانشناسی برگ سبز، زیر نظر بهترین متخصصان سکس تراپی و با کمک متدهای جدید و به‌روز صورت می‌گیرد. سکس تراپیست ما در کلینیک روانشناسی برگ سبز، مهارت زیادی در برقراری ارتباط با مراجعین دارد؛ پس شما بدون خجالت و نگرانی می‌توانید درباره مشکلات جنسی خود صحبت کنید و سکس تراپیست ما به درمان آن کمک خواهد کرد.

سکس تراپی به درمان چه اختلالاتی کمک می‌کند؟

با کمک سکس تراپی می‌توانید بسیاری از اختلالات و مشکلات جنسی را حل کنید و رابطه جنسی باکیفیت‌تری را تجربه کنید. درمان اختلالات جنسی معمولا بسیار ساده بوده و با شرکت در جلسات سکس تراپی، می‌توانید کیفیت سکس و میزان رضایت جنسی خود را بالا ببرید. در ادامه اختلالاتی که مراجعه به سکس تراپی به درمان آن‌ها کمک می‌کند و باید در جلسات سکس تراپی مطرح شود را معرفی می‌کنیم:‌

۱. استرس در مورد سکس

یکی از مشکلات جنسی رایج بین زوج‌ها، به خصوص زوج‌هایی که به تازگی سکس را تجربه کرده‌اند، استرس و اضطراب در مورد سکس است. با توجه به اینکه سکس همچنان در کشور ما به عنوان تابو شناخته می‌شود و اطلاعات و آموزش‌های درستی در این باره وجود ندارد، زوج‌ها در مواجهه اولیه با رابطه جنسی و سکس دچار استرس و اضطراب هستند. در برخی از موارد این استرس می‌تواند به قدری زیاد باشد که رابطه جنسی شما را مختل کند. در چنین شرایطی مراجعه به سکس تراپیست می‌تواند کمک زیادی به شما کند.

مشکلات جنسی امری رایج در رابطه زوجین به شمار می‌آید. بسیاری از زوج‌ها در بازه‌ای از زندگی مشترک با یکی از مشکلات جنسی مواجه می‌شوند. سکس تراپی می‌تواند کمک زیادی به درمان اغلب مشکلات جنسی کند.

۲. سرد مزاجی و عدم تطابق میل جنسی

یکی دیگر از مشکلات جنسی رایج در ازدواج، سرد مزاجی یا عدم تطابق میل جنسی است. ممکن است شما و همسرتان به یک اندازه تمایل به سکس نداشته باشید. این موضوع باعث می‌شود که حس منفی در طرف مقابل ایجاد کنید که در طولانی مدت می‌تواند باعث بروز مشکلات عاطفی دیگر نیز شود. این موضوع را می‌توانید در جلسات سکس تراپی مطرح کنید تا با کمک مشاور جنسی و سکس تراپیست، راه حلی مناسب برای آن پیدا کنید.

۳. اختلال نعوظ

یکی دیگر از مشکلاتی که در جلسات سکس تراپی باید مطرح کنید، اختلال نعوظ است. اختلال نعوظ علاوه بر جنبه‌های فیزیکی، می‌تواند جنبه‌های روانشناختی نیز داشته باشد. خستگی، استرس و اضطراب، ناراحتی از رابطه و … می‌تواند باعث اختلال نعوظ در آقایان شود.

۴. زودانزالی

زودانزالی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. معمولا علاوه بر دلایل فیزیکی، زود انزالی ریشه روانشناختی نیز دارد. برای درمان این اختلال، بهتر است علاوه بر مراجعه به اورولوژیست، در جلسات سکس تراپی نیز شرکت کنید.

۵. اعتیاد به پورنوگرافی

اعتیاد به پورنوگرافی و مشاهده فیلم‌های پورن می‌تواند تصور اشتباهی درباره سکس در ذهن شما ایجاد کند. در پورنوگرافی رابطه جنسی و بدن‌های افراد بی‌نقص ترسیم می‌شود؛ همین موضوع باعث می‌شود که انتظار فرد از سکس غیرواقعی باشد و در رابطه جنسی انتظارات عجیب و غریبی از پارتنر خود داشته باشد و نتواند خوب عمل کند. اگر به دیدن فیلم‌های پورنوگرافی اعتیاد دارید، برای درمان می‌توانید به سکس تراپیست مراجعه کنید.

یکی از پیامدهای منفی تماشای فیلم‌های پورنوگرافی، ایجاد فانتزی‌ها و فتیش‌های عجیب و خطرناک است. رابطه جنسی مقعدی یکی از این فتیش‌ها است که می‌تواند بسیار آسیب‌زا باشد. رابطه جنسی مقعدی یا رابطه جنسی از پشت، یکی از انواع پوزیشن‌های رابطه جنسی است که مضرات و عوارض بسیار زیادی را برای هر دو زوج خواهد داشت. بسیاری از افراد بدون شناخت دقیق از این نوع رابطه و دانستن عوارض آن، دست به انجام رابطه جنسی مقعدی می‌زنند و در نهایت با آسیب‌های بسیار زیادی مواجه می‌شوند.

۶. چالش‌های آزار و سواستفاده جنسی

افرادی که در زندگی، به خصوص دوران کودکی، مورد سو استفاده جنسی قرار گرفته‌اند، در برقراری رابطه جنسی با همسر خود معمولا دچار مشکل می‌شوند. برای حل این موضوع، علاوه بر جلسات روان درمانی، شرکت در جلسات سکس تراپی نیز می‌تواند کاربردی باشد.

۷. گرایش جنسی و هویت جنسی

افراد زیادی وجود دارند که در تعیین گرایش جنسی و هویت جنسی خود دچار شک و تردید هستند. در چنین شرایطی، علاوه بر جلسات روان درمانی و مشاوره، سکس تراپیست نیز می‌تواند تا حدودی کمک کند.

۸. دخول دردناک

این مشکل معمولا در خانم‌ها رخ می‌دهد. در این اختلال، فرد هنگام سکس با درد زیادی مواجه می‌شود و سکس دردناکی را تجربه می‌کند. همین موضوع باعث می‌شود که از رابطه جنسی لذت نبرد.

۹. تصویر بدنی منفی و مشکل اعتماد به نفس

یکی دیگر از مسائلی که می‌توانید در جلسات سکس تراپی بیان کنید، عدم اعتماد به نفس و داشتن تصویر بدنی منفی است. این موضوع روی کیفیت سکس و رابطه جنسی شما تاثیرگذار خواهد بود. داشتن تصویر بدنی اشتباه باعث می‌شود که فرد موقع سکس اضطراب و نگرانی بابت ذهنیت پارتنر خود داشته باشد و همین موضوع روی عملکرد جنسی فرد تاثیر می‌گذارد.

رابطه جنسی مقعدی

۱۰. تغییرات نیاز جنسی

برخی از شرایط مثل بچه دار شدن، تغییر شغل، پیری، شرایط پزشکی و … می‌تواند نیاز جنسی شما را تغییر دهد و زندگی جنسی شما را با تغییر روبه‌رو کند. در چنین شرایطی نیز مراجعه به سکس تراپیست می‌تواند به شما کمک کند تا با سبک زندگی جدید تطبیق پیدا کنید و بتوانید زندگی جنسی جدید و متناسب با آن را پیدا کنید.

۱۱. یکنواختی در زندگی جنسی

در برخی از موارد ممکن است که سکس و رابطه جنسی برای شما و همسرتان یکنواخت شده باشد و نیاز به ایجاد تغییر اساسی در آن داشته باشید. در برخی از موارد ممکن است شما و همسرتان نیازهای جدید و متفاوتی داشته باشید. در چنین شرایطی نیز می‌توانید از مشاوره سکس تراپیست کمک بگیرید.

سکس تراپی

۱۲. نارضایتی جنسی

ممکن است در برهه‌ای از زندگی، از سکس و رابطه جنسی خود رضایت نداشته باشید و علاقه‌مند باشید که رابطه جنسی خود را بررسی کنید و مدل‌های جدیدتری را امتحان کنید. در چنین شرایطی، شرکت در جلسات سکس تراپی می‌تواند کمک زیادی به شما کند تا با دقت بیشتر و اصولی‌تر زندگی جنسی خود را مورد بررسی قرار دهید.

۱۳. مشکل در رسیدن به ارگاسم

اختلال ارگاسم در اغلب موارد در خانم‌ها رخ می‌دهد؛ زیرا ارگاسم در زنان بسیار پیچیده‌تر از ارگاسم مردان است. در رابطه جنسی ممکن است که یکی از طرفین رابطه در رسیدن به ارگاسم دچار مشکل شود و ارگاسم را تجربه نکند یا به ندرت تجربه کند. این موضوع در طولانی مدت می‌تواند باعث کاهش میل جنسی و دیگر مشکلات در رابطه جنسی شود. برای درمان اختلال ارگاسم نیز می‌توانید از سکس تراپیست کمک بگیرید.

۱۴. مشکلات پزشکی

برخی از مشکلات و بیماری‌ها نیز می‌تواند روی میل جنسی شما تاثیرگذار باشد و زندگی شما را با تغییر روبه‌رو کند. به عنوان مثال، سرطان سینه در خانم‌ها و سرطان پروستات در آقایان، زندگی جنسی فرد را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. در بسیاری از موارد، پس از گذراندن دوران نقاهت، فرد علاقه‌ای به سکس نشان نمی‌دهد. شرکت در جلسات سکس تراپی می‌تواند به درمان این موضوع کمک کند.

۱۵. مشکلات تکنیکی

یکی دیگر از مشکلات رایج در سکس، مشکلات تکنیکی است. انتخاب پوزیشن مناسب و تکنیک‌های مختلف برای رابطه جنسی می‌تواند به تنوع رابطه جنسی و بالا بردن کیفیت رابطه جنسی کمک کند. با کمک سکس تراپیست می‌توانید پوزیشن‌های مناسب را برای رابطه جنسی پیدا کنید.

۱۶. مشکلات مربوط به فتیش جنسی

فتیش جنسی یک وضعیت روانی است که در آن چیزی یا حرکتی برای فرد جذاب است و موجب تحریک جنسی می‌شود. فتیش به خودی خود به عنوان مشکل شناخته نمی‌شود؛ اما اگر شریک جنسی شما با آن مشکل داشته باشد، می‌توان از آن به عنوان یک مشکل و اختلال جنسی نام برد. مراجعه به سکس تراپیست به شما کمک می‌کند تا ریشه فتیش‌ها را در خود پیدا کنید و در صورت نیاز، آن را رها کنید.

فانتزی جنسی یا فتیش شامل افکار و تصوراتی در حین سکس و رابطه جنسی می‌باشد که به تحریک بیشتر فرد کمک می‌کند. اگرچه داشتن فانتزی جنسی امری رایج است و اغلب افراد آن را تجربه می‌کنند، اما بسیاری از افراد تمایلی به بازگو کردن آن ندارند و از این افکار خجالت می‌کشند.

۱۷. واژینیسموس

یکی دیگر از اختلالاتی که روی رابطه جنسی شما تاثیرگذار است، واژینیسموس است. واژینیسموس به حالتی گفته می‌شود که سکس و دخول برای زن بسیار دردناک و غیرممکن می‌شود. واژینیسموس معمولا ریشه روانشناختی دارد. شرکت در جلسات سکس تراپی در کنار جلسات روان درمانی می‌تواند به درمان واژینیسموس کمک کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا