آیا داشتن فانتزی جنسی، باعث مشکل در زندگی زناشویی می‌شود؟ - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز

آیا داشتن فانتزی جنسی، باعث مشکل در زندگی زناشویی می‌شود؟

فانتزی جنسی یا فتیش شامل افکار و تصوراتی در حین سکس و رابطه جنسی می‌باشد که به تحریک بیشتر فرد کمک می‌کند. اگرچه داشتن فانتزی جنسی امری رایج است و اغلب افراد آن را تجربه می‌کنند، اما بسیاری از افراد تمایلی به بازگو کردن آن ندارند و از این افکار خجالت می‌کشند.

می‌توان گفت که بیش از ۹۰ درصد بزرگسالان فانتزی جنسی را هنگام رابطه تجربه می‌کنند و اغلب افراد با فکر کردن به موقعیت خاصی دچار تحریک جنسی می‌شوند؛ اما سوالی که در این بین مطرح است این است که آیا فانتزی جنسی باعث ایجاد مشکل در رابطه زناشویی می‌شود؟

بسیاری از زوج‌ها که به سکس تراپیست مراجعه می‌کنند، از این که همسرشان دارای فانتزی جنسی و فتیش خاصی است شکایت دارند و بر این باورند که این موضوع روی رابطه جنسی آن‌ها تاثیرگذار است.

باید گفت که داشتن فانتزی جنسی به خودی خود مشکل‌ساز نیست و در بسیاری از مواقع به تحریک جنسی و لذت جنسی بیشتر کمک می‌کند؛ اما زمانی که فرد دارای فانتزی جنسی عجیب باشد که برای طرف مقابل سخت و آزاردهنده است یا زمانی که فانتزی جنسی به قدری شدید است که بدون آن تحریک جنسی اتفاق نمی‌افتد، می‌توان گفت که فانتزی جنسی باعث ایجاد مشکل در رابطه زناشویی می‌شود و در چنین شرایطی بهتر است که به یک سکس تراپیست مراجعه کنید.

علارغم این که فانتزی جنسی امری بسیار رایج در بین زوج‌ها است، اما بسیاری از افراد از بازگو کردن فانتزی جنسی برای شریک خود خجالت می‌کشند؛ باید گفت که داشتن فانتزی جنسی تا زمانی که باعث آزار همسر شما نشود، به هیچ عنوان ایرادی ندارد و با بازگو کردن آن پیش همسرتان، می‌توانید به بهبود رابطه جنسی کمک کنید.

در این نوشته از کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، می‌خواهیم به سراغ فانتزی جنسی و فتیش جنسی برویم و تاثیر آن در زندگی زناشویی را بررسی کنیم. اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد فانتزی جنسی هستید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این نوشته با ما همراه باشید.

در برخی از موارد فتیش جنسی می‌تواند روی رابطه شما تاثیر بگذارد و باعث آزار همسرتان شود. در چنین شرایطی لازم است که هرچه سریع‌تر حتما به یک سکس تراپیست مراجعه کنید تا این موضوع تاثیر منفی روی رابطه جنسی و ازدواج شما نگذارد. کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، آماده برگزاری جلسات سکس تراپی در محیطی کاملا امن، حرفه‌ای و زیرنظر بهترین متخصصان سکس تراپی است.

فانتزی جنسی یا فتیش جنسی چیست؟

فانتزی جنسی یا تخیل جنسی، به افکار و علایقی در رابطه جنسی گفته می‌شود که باعث تحریک فرد می‌شود. فانتزی های جنسی تنوع بسیار بالایی دارند و می‌توان گفت که هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد. هر کس فانتزی جنسی منحصر‌به‌فرد خود را دارد و در رابطه جنسی، هر فردی با تصور و فکر کردن به موقعیت خاصی تحریک می‌شود؛ اما در این بین برخی از فتیش‌های جنسی بسیار متداول‌تر و شناخته‌شده‌تر هستند.

به عنوان مثال، فتیش پا یا فوت فتیش، یکی از فانتزی‌های جنسی بسیار رایج در بین مردان است. افرادی که فانتزی جنسی یا فتیش پا را دارند، با دیدن یا تصور پا همسرشان در ذهن خود دچار تحریک جنسی می‌شوند.

انواع فانتزی جنسی

در حالت کلی می‌توان فانتزی‌ جنسی به دو دسته تقسیم کرد. دسته اول فانتزی جنسی متداول و طبیعی هستند که برای فرد لذت‌بخش بوده و هیچ آسیبی وارد نمی‌کند. دسته دوم شامل فانتزی های جنسی غیرطبیعی می‌باشد که می‌توانند باعث ایجاد مشکل در زندگی زناشویی شوند.

فانتزی جنسی متداول و طبیعی

این دسته از فانتزی‌ های جنسی برای شما و همسرتان تحریک آمیز بوده و می‌توانید با به‌کارگیری آن‌ها در رابطه جنسی، به تحریک بیشتر و بالا بردن کیفیت رابطه جنسی خود کمک کنید. این دسته از فانتزی های جنسی معمولا بسیار رایج هستند و بهتر است آن‌ها را با همسر خود در میان بگذارید و در صورتی که هر دوی شما موافقت داشتید، می‌توانید آن‌ها را در طول 

فانتزی جنسی

سکس و رابطه جنسی اجرا کنید. از جمله رایج‌ترین فانتزی‌های جنسی طبیعی عبارتند از‌:

  • داشتن رابطه جنسی دهانی
  • فتیش پا
  • تصور موقعیت یا مکان خاص در حین رابطه جنسی
  • تصور حرکات و صبحت‌های همسر در رابطه جنسی
  • رابطه جنسی خشن

فانتزی جنسی خطرناک و غیرمعمول

همه فانتزی‌ های جنسی خوب نیستند و به کیفیت رابطه شما کمک نمی‌کنند. برخی از فانتزی های جنسی از حالت معمول خارج شده و شکل و شمایلی غیرطبیعی به خود می‌گیرند. معمولا این دسته از فانتزی های جنسی از طرف پارتنر و شریک جنسی پذیرفته نمی‌شوند یا بسیار خطرناک هستند و سلامت جنسی شما را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

داشتن فانتزی‌ جنسی غیرمعمول باعث می‌شود که ذهن شما همواره به دنبال ایجاد تصورات خود باشد. همین موضوع باعث ایجاد انواع اختلالات جنسی می‌شود و تمرکز شما را از رابطه جنسی دور می‌کند. فانتزی های جنسی غیرمعمول اگر به صورت طولانی مدت وجود داشته باشند، مشکلات زیادی را برای رابطه جنسی شما ایجاد خواهند کرد. برای حل مشکل فانتزی های جنسی غیرمعمول لازم است که حتما به یک سکس تراپیست مراجعه کنید. برخی از فانتزی های جنسی غیرمعمول عبارتند از:

  • سکس سه نفره یا تری سام
  • مشاهده همسر هنگام سکس با فرد دیگر
  • ادرار کردن روی همسر هنگام رابطه جنسی
  • رابطه جنسی معقدی

یکی از انواع فتیش های جنسی غیرمعمول و خطرناک، فتیش رابطه جنسی مقعدی است. رابطه جنسی مقعدی یا رابطه جنسی از پشت، یکی از انواع پوزیشن‌های رابطه جنسی است که مضرات و عوارض بسیار زیادی را برای هر دو زوج خواهد داشت. بسیاری از افراد بدون شناخت دقیق از این نوع رابطه و دانستن عوارض آن، دست به انجام رابطه جنسی مقعدی می‌زنند و در نهایت با آسیب‌های بسیار زیادی مواجه می‌شوند.

آیا داشتن فانتزی جنسی، باعث مشکل در زندگی زناشویی می‌شود؟

حال که با فانتزی جنسی و انواع فتیش آشنا شدیم، می‌خواهیم به سوالی که اول این متن مطرح کردیم، پاسخ دهیم. آیا فانتزی جنسی باعث مشکل در زندگی زناشویی می‌شود؟ پاسخ این سوال آری یا خیر مشخص نیست و به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد.

همه فانتزی‌ های جنسی بد نیستند. در اغلب موارد فانتزی جنسی می‌تواند به تحریک بیشتر و تجربه رابطه جنسی باکیفیت به زوجین کمک کند. بسیاری از زوج‌ها از فانتزی‌ های جنسی برای ایجاد تنوع در رابطه جنسی خود استفاده می‌کنند و از این طریق لذت رابطه جنسی خود را ارتقا می‌دهند.

رابطه جنسی مقعدی

در برخی از موارد نیز فانتزی جنسی می‌تواند باعث بروز مشکل در رابطه جنسی و زندگی زناشویی شود. اگر شما یا همسرتان فانتزی جنسی غیرمعمولی داشته باشید، این موضوع می‌تواند به شدت روی کیفیت رابطه جنسی شما تاثیرگذار باشد.

هنگامی که یکی از طرفین رابطه، فانتزی جنسی غیرمعمولی داشته باشد که انجام آن باعث آزار طرف مقابل شود یا فانتزی جنسی به قدری قوی 

باشد که بدون آن تحریک جنسی ممکن نباشد، می‌توان گفت که فتیش جنسی به عنوان یک اختلال شناخته می‌شود و می‌تواند روی رابطه زناشویی شما تاثیر بگذارد. در چنین شرایطی، بهتر است هرچه سریع‌تر برای درمان آن اقدام کنید و به یک متخصص سکس تراپیست مراجعه کنید.

شرکت در جلسات سکس تراپی می‌تواند به حل مشکلات رابطه جنسی شما، به خصوص مشکلات مربوط به فتیش های جنسی غیرمعمول کمک کند. سکس تراپی نوعی تکنیک روانشناسی است که به درمان اختلالات رابطه جنسی بین زوجین می‌پردازد و عوامل پزشکی، روان، شخصی و بین فردی که روی رضایت جنسی تاثیر دارد را بررسی می‌کند. هدف از سکس تراپی، کمک به افراد برای حل چالش‌های فیزیکی و عاطفی در رابطه جنسی است تا میزان رضایت زوجین از رابطه جنسی بالا برود و زندگی جنسی لذت‌بخشی را تجربه کنند.

آیا باید در مورد فانتزی جنسی به همسر اطلاع دهیم؟

یکی دیگر از پرسش‌های رایج در مورد فانتزی جنسی و فتیش جنسی این است که آیا باید چنین مواردی را با همسر و شریک جنسی خود در میان گذاشت. صحبت کردن در مورد فانتزی های جنسی بستگی به نوع فانتزی شما دارد؛ معمولا بیان فانتزی‌ های جنسی غیرطبیعی و غیرمعمولی برای افراد بسیار سخت‌تر است و طرف مقابل هم واکنش شدید‌تری نسبت به آن نشان خواهد داد. در چنین شرایطی بهتر است که فانتزی جنسی خود را با همسرتان در میان بگذارید و از او بخواهید برای حل این موضوع، به شما کمک کند و در جلسات سکس تراپی شرکت کنید.

اگر فانتزی شما از نوع رایج و طبیعی باشد نیز بهتر است با همسر خود در میان بگذارید. در چنین شرایطی می‌توانید با کمک فانتزی های جنسی، رابطه جنسی خود را ارتقا ببخشید و پوزیشن‌های متفاوت‌تری را تجربه کنید. فانتزی جنسی طبیعی می‌توانند به ارتقا کیفیت رابطه جنسی شما کمک کنند.

یکی از مواردی که در جلسات مشاوره پیش از ازدواج مطرح می‌شود، صحبت از فانتزی‌ های جنسی است. زوج درمانگر در جلسات مشاوره پیش از ازدواج شرایطی را فراهم می‌کند تا بتوانید در مورد فانتزی های جنسی خود و توقعاتتان در رابطه جنسی صحبت کنید. چنین صبحت‌هایی باعث می‌شود که افراد پیش از ازدواج نسبت به فانتزی‌ های جنسی یکدیگر اطلاع داشته باشند.

رابطه جنسی سه نفره یا تری سام، یکی از انواع فانتزی جنسی غیرمعمول است که متاسفانه در سال‌های اخیر در حال گسترش است. تری سام یا رابطه جنسی سه نفره، نوعی اختلال جنسی است که متاسفانه این روز‌ها در بین زوج‌ها، بسیار دیده می‌شود. در دهه‌های اخیر، با توجه به گسترش ساخت فیلم‌های پورن در این مورد، تمایل زوج‌ها به داشتن رابطه سه نفره یا تری سام بسیار بیشتر شده است و بسیاری از آن‌ها برای ایجاد تنوع در رابطه خود، به رابطه جنسی سه نفره رو می‌آورند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا