رایج‌ترین مشکلات جنسی در بین خانم ها - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز

رایج‌ترین مشکلات جنسی در بین خانم ها

مشکلات جنسی یکی از مهم‌ترین و بزرگترین دغدغه‌های زندگی زناشویی به شمار می‌آیند و در بسیاری از مواقع می‌توانند زندگی عاطفی و ازدواج شما را با تهدید روبه‌رو کنند. مشاهدات نشان می‌دهد که مشکلات جنسی به عنوان یکی از دلایل اصلی جدایی زوج‌ها، طلاق عاطفی و خیانت شناخته می‌شود. از این رو لازم است که توجه ویژه‌ای به مشکلات جنسی داشته باشید و سعی کنید رابطه جنسی جذاب، لذت‌بخش و سالمی با همسر خود برقرار کنید.

وجود مشکلات جنسی و نداشتن سکس لذت‌بخش می‌تواند روز زندگی عاطفی شما نیز تاثیرگذار باشد؛ پس بهتر است که قبل از آن که دیر بشود و این مشکلات جنسی تاثیرات منفی خود را روی زندگی شما داشته باشند، برای حل آن تلاش کنید.

اگرچه صحبت از مشکلات جنسی در جامعه ما خیلی عرف نیست و همچنان به عنوان تابو شناخته می‌شود و در اغلب موارد افراد حتی نمی‌توانند مشکلات رابطه جنسی را با همسر خود در میان بگذارند؛ اما جالب است بدانید که داشتن مشکل در رابطه جنسی بسیار رایج است و می‌توان گفت که همه زوج‌ها حداقل یکبار در بازه‌ای از زندگی خود مشکلات جنسی را تجربه می‌کنند. پس بدون اینکه خجالت بکشید، می‌توانید مشکلات جنسی خود را به همسر یا شریک جنسی خود بگویید و برای حل آن، به دنبال راه حل باشید.

در این بین، مشکلات جنسی در بین خانم ها کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. باز هم به دلیل تفکرات غلط و سنتی، معمولا خانم‌ها از مشکلات جنسی خود صحبت نمی‌کنند و نگران این موضوع هستند که برچسب «بی‌حیایی» از طرف جامعه بخورند. مشکلات جنسی در بین خانم ها نیز به همان نسبت آقایان بسیار رایج است و می‌تواند کیفیت رابطه جنسی را تحت تاثیر قرار دهد یا برخی از این مشکلات مثل واژینیسموس، می‌تواند باعث درد شدید، عدم تمایل برای برقراری رابطه جنسی و حتی آسیب فیزیکی شوند.

از این رو بسیار مهم است که زنان نیز بتوانند از مشکلات جنسی خود صحبت کنند و برای رفع این مشکلات، کمک حرفه‌ای بگیرند. در اغلب موارد، صحبت با همسر یا شریک جنسی درباره مشکلات جنسی می‌تواند تا حد زیادی به رفع این مشکلات کمک کند؛ پس حتما درباره رابطه جنسی خود با یکدیگر صحبت کنید. در برخی از موارد نیز شما نیاز به کمک حرفه‌ای‌تر و استفاده از مشاوره و نظرات یک متخصص خواهید داشت تا بتوانید مشکلات جنسی رابطه خود را حل کنید. در چنین شرایطی، بهترین راه حل، مراجعه به یک سکس تراپیست و کمک گرفتن از اوست. سکس تراپیست می‌تواند به شما کمک کند تا مشکلات جنسی خود را بشناسید و با ارائه راهکارها و تمرین‌هایی که به شما می‌دهد، می‌توانید خیلی سریع مشکلات رابطه جنسی خود را حل کنید.

در این نوشته از کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین مرکز روانشناسی غرب تهران، قصد داریم درباره رایج ترین مشکلات جنسی در بین خانم ها صحبت کنیم و به اهمیت صحبت کردن درباره رابطه جنسی، به خصوص از طرف خانم‌ها، بپردازیم. اگر شما هم به دنبال بهبود کیفیت رابطه جنسی خود هستید، مطالعه ادامه این نوشته می‌تواند به شما کمک کند.

در اغلب موارد، بهترین گزینه برای حل مشکلات جنسی، صحبت کردن با پارتنر و کمک گرفتن از یک سکس تراپیست متخصص است. سکس تراپیست فردی است که دانش و علم کافی درباره رابطه جنسی و فیزیولوژی بدن دارد و مشکلات جنسی را به‌خوبی می‌شناسد و می‌تواند به شما کمک کند تا این دسته از مشکلات را حل کنید. معمولا افراد از مراجعه به سکس تراپیست و صحبت درباره رابطه جنسی خود خجالت می‌کشند؛ اما باید بدانید که چنین مواردی کاملا طبیعی است و برای هر کسی ممکن است پیش بیاید. پس با حل کردن مشکلات جنسی خود به صورت اصولی می‌توانید کیفیت رابطه جنسی خود را چندین درجه بالاتر ببرید.

کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، امکان برگزاری جلسات سکس تراپی را زیر نظر بهترین متخصصان این حوزه برای شما عزیزان آماده کرده است. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره جلسات سکس تراپی در کلینیک روانشناسی برگ سبز و همچنین رزرو وقت سکس تراپی در این مرکز، از طریق لینک زیر عمل کنید.

رایج ترین مشکلات جنسی در بین خانم ها

معمولا صحبت از مشکلات جنسی برای خانم‌ها بسیار دشوارتر از آقایان خواهد بود و بسیاری از خانم‌ها، مشکلات رابطه جنسی و همچنین نیازهای خود در رابطه جنسی را بیان نمی‌کنند. بسیار پیش آمده است که خانم‌ها حتی تا سال‌ها پس از ازدواج و برقراری رابطه جنسی، از آن لذت نمی‌برند اما این موضوع را به همسر خود بیان نمی‌کنند.

در نظر داشته باشید که رابطه جنسی بخش مهمی از ازدواج و رابطه عاطفی شما را تشکیل می‌دهد؛ پس سعی کنید که مشکلات جنسی خود را حل کنید تا بتوانید رابطه جنسی لذت‌بخش‌تری را تجربه کنید. در ادامه، رایج ترین مشکلات جنسی در بین خانم ها را بررسی می‌کنیم:

بی میلی جنسی در خانم ها

یکی از مشکلات جنسی رایج در بین خانم ها، بی میلی جنسی است. بی میلی جنسی به این معنی است که فرد علاقه و اشتیاقی برای برقراری رابطه جنسی ندارد. بی میلی جنسی می‌تواند به دلایل گوناگونی در خانم‌ها رخ دهد. تغییرات هورمونی روی این موضوع بسیار تاثیرگذار هستند. ممکن است خانم‌ها در دوره‌ای از سیکل قاعدگی خود، دچار بی میلی جنسی شوند که موقتی است و معمولا پس از چند روز رفع می‌شود. علاوه بر این، بارداری و زایمان نیز می‌تواند باعث بروز بی میلی جنسی در خانم‌ها شود.

فشار کاری، استرس زیاد، خستگی، اضطراب و … نیز از جمله عواملی هستند که باعث بی میلی جنسی در خانم ها می‌شوند. در صورتی که بی میلی جنسی موقتی باشد و معمولا پس از چند روز خود به خود رفع شود، نمی‌تواند مشکل جدی‌ای باشد. بهتر است که در چنین شرایطی با همسر خود صحبت کنید و رابطه جنسی را به زمان دیگری موکول کنید.

در برخی از شرایط اما بی میلی جنسی در خانم‌ها می‌تواند طولانی مدت اتفاق افتد. افسردگی در زنان یکی از مهم‌ترین دلایل بی‌میلی جنسی است. در چنین شرایطی، بهتر است که علاوه بر اینکه به دنبال حل مشکل افسردگی هستید، از سکس تراپیست نیز کمک بگیرید.

مصرف برخی از داروها نیز می‌تواند باعث بروز بی‌میلی جنسی در خانم‌ها شود. داروهای ضد افسردگی و داروهای هورمونی می‌تواند روی میلی جنسی شما تاثیرگذار باشد. در چنین شرایطی نیز می‌توانید زیر نظر پزشک خود، داروهای مکملی را مصرف کنید که باعث افزایش میل جنسی شما شوند.

بی میلی جنسی یا سرد مزاجی یکی از رایج‌ترین اختلالات جنسی در بین زنان است. حدود یک سوم خانم‌ها در طول دوران رابطه زناشویی خود، دچار بی میلی جنسی می‌شوند. بی میلی می‌تواند موقعتی باشد و تنها در برخی شرایط پیش آید که طبیعی است؛ اما اگر بی میلی جنسی زنان به صورت طولانی‌ مدت و دائمی به وجود آید، می‌تواند مشکلات زیادی برای رابطه جنسی و رابطه زناشویی و حتی رابطه عاطفی زوجین ایجاد کند.

اولین رابطه جنسی

ناتوانی در رسیدن به ارگاسم

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات جنسی در بین خانم ها، مشکلات مربوط به ارگاسم است. ارگاسم در زنان بسیار پیچیده‌تر و سخت‌تر از ارگاسم مردان اتفاق می‌افتد. برخی از زنان می‌توانند بدون تجربه ارگاسم، از رابطه جنسی لذت ببرند؛ اما گروه دیگر، نرسیدن به ارگاسم باعث نارضایتی از رابطه جنسی می‌شود.

مشکل ارگاسم در زنان می‌تواند مشکلات زیادی را برای رابطه جنسی به وجود آورد و همسر را نیز درگیر این موضوع کند. از این رو بهتر است که برای حل آن تلاش کنید. معمولا صحبت کردن درباره رابطه جنسی و همچنین راهنمایی همسر برای رسیدن به لذت جنسی می‌تواند تا حد زیادی این مشکل را حل کند؛ اما اگر با رعایت این نکات، همچنان دچار مشکل ارگاسم هستید و این مشکل روی کیفیت رابطه شما تاثیرگذار است، بهتر است که حتما از یک سکس تراپیست کمک بگیرید.

صحبت در مورد رابطه جنسی از آن دسته مسائلی است که بسیاری از زوج‌ها، حتی سال‌ها پس از ازدواجشان نیز، نمی‌توانند از عهده آن بربیایند. صحبت در مورد رابطه جنسی، یکی از مهارت‌های بسیار مهم زندگی زناشویی است و مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد.

واژینیسموس

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات جنسی در بین خانم ها، واژینیسموس یا دخول دردناک است. متاسفانه سطح آگاهی عمومی درباره این اختلال جنسی بسیار پایین است و در بسیاری از مواقع حتی خود خانم‌ها نیز از مشکلی که دارند باخبر نیستند و آن را به خوب نبودن در رابطه جنسی یا قوی‌ نبودن به اندازه کافی ربط می‌دهد.

واژینیسموس یک اختلال روانی است که باعث می‌شود خانم حین رابطه جنسی دچار انقباض ماهیچه‌ها شود. همین موضوع باعث می‌شود تا دخول تقریبا غیرممکن یا بسیار دردناک شود و مشکلات زیادی را می‌تواند برای رابطه جنسی به وجود آورد.

خوشبختانه روش‌های علمی زیادی برای درمان واژینیسموس وجود دارد که این امکان را به شما می‌دهد تا بعد از چند ماه تمرین، به‌راحتی این اختلال را درمان کنید و بتوانید رابطه جنسی لذت‌بخش و بدون دردی را تجربه کنید.

واژینیسموس یکی از اختلالات جنسی است که شیوع آن در ایران و کشورهایی که تابو جنسی دارند، بسیار زیاد است. خانم‌های مبتلا به اختلال واژینیسموس نمی‌توانند به‌راحتی رابطه جنسی و دخول را تجربه کنند و سکس برای این دسته از افراد بسیار دردناک یا حتی غیرممکن می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا