رابطه جنسی خشن؛ دلایل تمایل و درمان این اختلال - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز

رابطه جنسی خشن؛ دلایل تمایل و درمان این اختلال

رابطه جنسی خشن که گاها تحت عنوان BDSM نیز شناخته می‌شود، یکی از انواع تمایلات و فتیش‌های جنسی است که برخی از افراد  دچار آن هستند. افرادی که تمایل به رابطه جنسی خشن دارند، در صورتی که در رابطه جنسی از طرف پارتنر خود مورد تحقیر قرار بگیرند یا همسر و پارتنر با او خشن برخورد کند، لذت می‌برد و ارگاسم بهتری را تجربه می‌کند.

در حالت کلی نمی‌توان گفت که تمایل به رابطه جنسی خشن یک اختلال و بیماری است؛ اما در صورتی که در یک رابطه، یکی از طرفین به رابطه جنسی خشن تمایل داشته باشد و تنها از طریق امکان تجربه ارگاسم را داشته باشد و از طرف دیگر، فرد دیگر هیچگونه تمایلی به برقراری چنین رابطه نداشته باشد، این موضوع به یک مشکل و چالش بزرگ در رابطه تبدیل می‌شود که باید به فکر حل آن باشید.

رابطه جنسی خشن خود انواع مختلفی دارد و هر فرد با نوعی از خشونت ممکن است لذت بیشتری ببرد. برخی از خشونت کلامی در سکس و رابطه جنسی خوششان می‌آید و ممکن است که گروه دیگر تمایل به خشونت فیزیکی داشته باشند. از همین رو، نمی‌توان نسخه‌ای کلی برای همه روابط جنسی و تمایل به خشونت چید و این موضوع در هر زوج و رابطه می‌تواند متفاوت باشد.

در خلاف تصور عموم، تحقیقات نشان می‌دهد که تمایل به رابطه جنسی خشن در بین افراد، چه زن و چه مرد، بسیار بالا است و طبق پرسش‌های صورت گرفته مشخص اغلب افراد حداقل یکبار در مورد رابطه جنسی خشن رویاپردازی کرده‌اند.

در این نوشته از کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین مرکز روانشناسی غرب تهران، قصد داریم درباره رابطه جنسی خشن و علت تمایل افراد به این نوع از رابطه جنسی صحبت کنیم و تفاوت‌های رابطه جنسی خشن را با خشونت در رابطه عاطفی و جنسی بررسی کنیم. توصیه می‌کنیم که در ادامه این نوشته جذاب با ما همراه باشید.

رابطه جنسی خشن در صورتی که با رضایت هر دو طرف رابطه همراه نباشد، می‌تواند مشکلات جنسی و اختلالات جنسی زیادی را برای شما با همراه داشته باشد. در چنین شرایطی بهتر است که قبل از آن که آسیب جسمی و روحی به یکدیگر بزنید،  حتما از سکس تراپیست و مشاوره جنسی کمک بگیرید. کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، امکان برگزاری جلسات سکس تراپی را زیر نظر بهترین متخصصان این حوزه برای شما فراهم کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا