رابطه جنسی خشن؛ دلایل تمایل و درمان این اختلال - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز

رابطه جنسی خشن؛ دلایل تمایل و درمان این اختلال

رابطه جنسی خشن که گاها تحت عنوان BDSM نیز شناخته می‌شود، یکی از انواع تمایلات و فتیش‌های جنسی است که برخی از افراد  دچار آن هستند. افرادی که تمایل به رابطه جنسی خشن دارند، در صورتی که در رابطه جنسی از طرف پارتنر خود مورد تحقیر قرار بگیرند یا همسر و پارتنر با او خشن برخورد کند، لذت می‌برد و ارگاسم بهتری را تجربه می‌کند.

در حالت کلی نمی‌توان گفت که تمایل به رابطه جنسی خشن یک اختلال و بیماری است؛ اما در صورتی که در یک رابطه، یکی از طرفین به رابطه جنسی خشن تمایل داشته باشد و تنها از طریق امکان تجربه ارگاسم را داشته باشد و از طرف دیگر، فرد دیگر هیچگونه تمایلی به برقراری چنین رابطه نداشته باشد، این موضوع به یک مشکل و چالش بزرگ در رابطه تبدیل می‌شود که باید به فکر حل آن باشید.

رابطه جنسی خشن خود انواع مختلفی دارد و هر فرد با نوعی از خشونت ممکن است لذت بیشتری ببرد. برخی از خشونت کلامی در سکس و رابطه جنسی خوششان می‌آید و ممکن است که گروه دیگر تمایل به خشونت فیزیکی داشته باشند. از همین رو، نمی‌توان نسخه‌ای کلی برای همه روابط جنسی و تمایل به خشونت چید و این موضوع در هر زوج و رابطه می‌تواند متفاوت باشد.

در خلاف تصور عموم، تحقیقات نشان می‌دهد که تمایل به رابطه جنسی خشن در بین افراد، چه زن و چه مرد، بسیار بالا است و طبق پرسش‌های صورت گرفته مشخص اغلب افراد حداقل یکبار در مورد رابطه جنسی خشن رویاپردازی کرده‌اند.

در این نوشته از کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین مرکز روانشناسی غرب تهران، قصد داریم درباره رابطه جنسی خشن و علت تمایل افراد به این نوع از رابطه جنسی صحبت کنیم و تفاوت‌های رابطه جنسی خشن را با خشونت در رابطه عاطفی و جنسی بررسی کنیم. توصیه می‌کنیم که در ادامه این نوشته جذاب با ما همراه باشید.

رابطه جنسی خشن در صورتی که با رضایت هر دو طرف رابطه همراه نباشد، می‌تواند مشکلات جنسی و اختلالات جنسی زیادی را برای شما با همراه داشته باشد. در چنین شرایطی بهتر است که قبل از آن که آسیب جسمی و روحی به یکدیگر بزنید،  حتما از سکس تراپیست و مشاوره جنسی کمک بگیرید. کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، امکان برگزاری جلسات سکس تراپی را زیر نظر بهترین متخصصان این حوزه برای شما فراهم کرده است.

منظور از رابطه جنسی خشن چیست؟

در یک تعریف کلی، می‌توان گفت که تمایل به رابطه جنسی خشن یا BDSM، نوعی فتیش یا فانتزی جنسی است که در آن فرد علاقه دارد در طول رابطه جنسی به صورت فیزیکی یا روحی آسیب ببیند یا آسیب برساند. 

با توجه به تبلیغات گسترده‌ای که در فیلم‌های مختلف و همچنین محتوای پورن درباره این نوع رابطه صورت گرفته است، میزان تمایل افراد و زن و شوهرها نسبت به این نوع رابطه بسیار زیاد شده است و این روزها شاهد این موضوع هستیم که بسیاری از زوج‌ها برای ایجاد تنوع در رابطه جنسی خود، به سمت رابطه جنسی خشن می‌روند. 

در نگاه اول، ممکن است که این موضوع خیلی جدی طلقی نکند؛ اما اگر میزان خشونت در رابطه جنسی به قدری زیاد باشد که باعث آسیب رسیدن جدی به یکی از آن‌ها شود، رابطه جنسی خشن و تمایل به BDSM می‌تواند به عنوان یک اختلال جنسی شناخته شود. شما باید توجه داشته باشید که اغلب خشونت‌هایی که در فیلم‌های پورنوگرافیک به نمایش در می‌آید، نقش بازی کردن است و افراد به صورت جدی و واقعی به هم آسیب نمی‌رسانند. 

همچنین اگر یکی از زوج‌ها، تمایلی به برقراری این نوع رابطه نداشته باشد و زوج دیگر اصرار به این کار کند، این موضوع می‌تواند روی رابطه عاطفی آن‌ها و زندگی مشترکشان بسیار تاثیرگذار باشد. 

انحراف جنسی یا پارافیلیا به دسته‌ای از مسائل و روابط جنسی گفته می‌شود که حالتی غیرقابل قبول از سوی جامعه دارند؛ اما باعث برانگیختگی فرد می‌شود. انحراف جنسی یکی از اختلالات روان به شمار می‌آیند و نیازمند درمان سریع و فوری هست تا هم برای فرد و هم اطرافیان او مشکلات جدی به وجود نیاورد.

دلایل تمایل به رابطه جنسی خشن چیست؟

دلایل گوناگونی می‌تواند وجود داشته باشد تا افراد تمایل به این نوع رابطه پیدا کنند. به عنوان مثال، تبلیغات گسترده‌ای که در سال‌های اخیر در رابطه با این مدل از رابطه صورت گرفته است، زوج‌های زیادی را درباره آن کنجکاو کرده است و بسیاری از زوج‌ها حداقل یکبار این نوع از رابطه را امتحان کرده‌اند. از طرف دیگر، تحقیقات زیادی صورت گرفته است که نشان می‌دهد تمایل به رابطه جنسی خشن، می‌تواند با مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفتن در سنین کودکی و نوجوانی، مرتبط باشد. آن دسته از افرادی که در دوران کودکی مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند، سکس و رابطه جنسی در نظر آن‌ها حالتی خشن و خشونت‌ بار شکل گرفته است و تنها از این طریق احساس برانگیختگی جنسی پیدا می‌کنند یا با رابطه جنسی خشن می‌خواهند به نوعی انتقام حوادث گذشته را بگیرند. علاوه بر این، افرادی که دچار سادیسم یا مازوخیسم شده‌اند نیز، عموما تمایل به رابطه جنسی خشن دارند و از این طریق روحیه آزارگر یا آزارطلب خود را ارضا می‌کنند. 

فانتزی جنسی یا فتیش شامل افکار و تصوراتی در حین سکس و رابطه جنسی می‌باشد که به تحریک بیشتر فرد کمک می‌کند. اگرچه داشتن فانتزی جنسی امری رایج است و اغلب افراد آن را تجربه می‌کنند، اما بسیاری از افراد تمایلی به بازگو کردن آن ندارند و از این افکار خجالت می‌کشند.

درمان تمایل به رابطه جنسی خشن

رابطه جنسی خشن اگر در حد یک فانتزی جنسی ساده و با توافق هر دو زوج و همچنین به صورت بازیگری و با رعایت نکات ایمنی صورت بگیرد، نیازی به درمان ندارد و می‌تواند تجربه جالب و جدیدی برای زوج‌ها باشد و به رابطه جنسی آن‌ها تنوع ببخشد.

اما در صورتی که این رابطه از حد تعادل خارج شود و برای یکی یا هر دو زوج خطرناک یا آزاردهنده باشد، به عنوان یک اختلال جنسی شناخته می‌شود و لازم است که برای درمان آن اقدام کنید. اگر همسر شما به اندازه شما تمایل به رابطه جنسی خشن نداشته باشد یا این موضوع برای سلامت روحی و جسمی او خطرناک باشد، رابطه جنسی خشن نه تنها به بهبود و تنوع در روابط جنسی و سکس شما کمک نمی‌کند، بلکه روی زندگی زناشویی و رابطه عاطفی شما تاثیر منفی می‌گذارد. 

برای درمان تمایل به رابطه جنسی خشن می‌توانید از سکس تراپیست کمک بگیرید. سکس تراپیست با شناخت ریشه‌های شکلگیری این تمایل و همچنین ارائه راهکارهای مختلف، می‌تواند به شما کمک کند تا رابطه جنسی سالم و جذابی را با همسر خود تجربه کنید و هر دوی شما از آن لذت ببرید. 

رابطه جنسی و سکس یکی از بخش‌های مهم هر ازدواجی به شمار می‌رود که می‌تواند روی دیگر جنبه‌های ازدواج نیز تاثیرگذار باشد. معمولا زوج‌ها در اوایل ازدواج، کنجکاوی جنسی زیادی نسبت به یکدیگر دارند؛ همین موضوع باعث می‌شود که رابطه جنسی برای آن‌ها تازگی و جذابیت بیشتری داشته باشد و زوج‌ها برای کشف و شناخت یکدیگر، تمایل بیشتری به برقراری رابطه جنسی از خود نشان دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا