سکس تراپی در مرکز مشاوره برگ سبز - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز
سکس تراپی

سکس تراپی در مرکز مشاوره برگ سبز

سکس تراپی شامل همه روش‌های درمانی مربوط به مشکلات جنسی است. مشکلات جنسی تاثیر بسیار زیادی روی رابطه زوجین دارد و اگر به موقع به آن پرداخته نشود، می‌تواند همه ابعاد رابطه و ازدواج را تحت تاثیر قرار دهد.

سکس تراپی یکی از انواع جلسات مشاوره است که به درمان مشکلات جنسی زوجین می‌پردازد. در جلسات سکس تراپی، همانند هر جلسه مشاوره دیگر، زوجین درباره مشکل خود صبحت می‌کنند و سکس تراپیست، که درمانگری متخصص است و آموزش‌های لازم در رابطه با مشکلات جنسی و حل آن را دیده‌ است، به زوجین کمک می‌کند تا مشکلات رابطه جنسی را حل کنند.

کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک مشاوره غرب تهران، امکان برگزاری جلسات سکس تراپی را برای زوجین در محیطی امن، آرام و زیر نظر بهترین سکس‌ تراپیست‌ها فراهم کرده است. در جلسات سکس تراپی کلینیک روانشناسی برگ سبز، هر یک از زوجین این امکان را دارند تا به دور از خجالت و اضطراب، درباره مشکلات جنسی خود و رابطه صحبت کنند.

رابطه جنسی تاثیر بسیار زیادی روی همه ابعاد رابطه و زندگی مشترک شما دارد. مشکلات رابطه جنسی و عدم رضایت از سکس می‌تواند زندگی مشترک شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ پس هرچه سریع‌تر باید به دنبال درمان آن باشید. کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، این امکان را برای شما فراهم کرده است تا در فضایی امن و راحت در جلسات مشاوره سکس تراپی شرکت کنید.

سکس تراپی چیست؟

سکس تراپی شامل هر اقدام و درمانی می‌شود که به حل مشکلات رابطه جنسی می‌پردازد. مشکلات رابطه جنسی در بین زوج‌ها بسیار متداول است. در بسیاری از مواقع این مشکلات به صورت موقت به وجود آمده‌اند و ریشه در عدم آگاهی جنسی زوجین دارد؛ در برخی از موارد نیز مشکلات جنسی بر اثر سایر اختلالات روانشناختی مثل افسردگی به وجود آمده است.

درمان اختلالات و مشکلات جنسی بسیار مهم است. رابطه جنسی یکی از ابعاد مهم ازدواج است و روی سایر ابعاد رابطه نیز تاثیرگذار است. در صورتی که به مشکلات جنسی پرداخته نشود، باعث دوری زوجین از یکدیگر و از بین رفتن رابطه صمیمانه‌ آن‌ها می‌شود.

سکس تراپی یکی از مهم‌ترین درمان‌ها برای حل مشکلات رابطه جنسی به شمار می‌رود. در جلسات سکس تراپی، شما و همسرتان در حضور یک روانشناس ماهر در زمینه مشکلات جنسی، در رابطه با مشکلات و اختلالات جنسی رابطه خود صحبت می‌کنید. سکس تراپیست با ارائه تمرین‌ها و راهکارهایی به حل مشکلات جنسی شما کمک می‌کند.

سکس تراپی نوعی تکنیک روانشناسی است که به درمان اختلالات رابطه جنسی بین زوجین می‌پردازد و عوامل پزشکی، روان، شخصی و بین فردی که روی رضایت جنسی تاثیر دارد را بررسی می‌کند. هدف از سکس تراپی، کمک به افراد برای حل چالش‌های فیزیکی و عاطفی در رابطه جنسی است تا میزان رضایت زوجین از رابطه جنسی بالا برود و زندگی جنسی لذت‌بخشی را تجربه کنند.

مشکلات جنسی شامل چه مواردی می‌شود؟

در حالت کلی می‌توان گفت که هر مشکلی پیش از رابطه جنسی، در حین رابطه جنسی یا پس از رابطه جنسی که باعث شود یکی از طرفین رابطه لذت جنسی کافی از رابطه و سکس نبرد و باعث نارضایتی یا ناراحتی او در رابطه شود، به عنوان اختلالات جنسی شناخته می‌شود.

رابطه جنسی یک رابطه دو طرفه است و مشکلات جنسی، یک مشکل دو جانبه شناخته می‌شود؛ از این رو بسیار مهم است که جلسات سکس تراپی به صورت زوجی برگزار شود و هر دو طرف رابطه در جلسه حضور داشته باشند. یکی از موارد مهم در جلسات سکس تراپی، همکاری زوجین و حذف فشار بر یکدیگر است. اگر روند درمان همراه با علاقه زوجین و عدم سرزنش یکدیگر همراه باشد، خیلی زود اثربخش خواهد بود.

مشکلات جنسی متداول که بسیاری از زوج‌ها برای درمان آن به سراغ سکس تراپیست می‌روند، عبارتند از:

 • ناتوانی جنسی زوجین (چه مرد و چه زن)
 • واژینیسموس (مقاربت دردناک)
 • زود انزالی
 • اختلال نعوظ در مردان
 • دیر انزالی
 • احساس گناه در روابط جنسی
 • بی‌میلی جنسی
 • مشکلات مربوط به ارگاسم
 • نارضایتی جنسی
 • عدم صممیت جنسی
 • ناهنجاری‌های جنسی مانند فتیشیزم، مازوخیسم، سادیسم در روابط جنسی
سکس تراپی

ممکن است تصور کنید که تنها شما هستید که با مشکلات جنسی در رابطه مواجه می‌شوید؛ اما باید بدانید که حدود ۷۰ درصد از زوج‌ها در طول زندگی مشترک خود حداقل با یکی از مشکلات جنسی روبه‌رو می‌شوند.

چرا سکس تراپی اهمیت دارد؟

تمایلات جنسی و پاسخ سالم به آن‌ها، تاثیر بسیار زیادی در سلامت و کیفیت جنسی زندگی افراد دارد. ازدواج بستری است که این امکان را به فرد می‌دهد تا در محیطی سالم و به دور از اضطراب و نگرانی، به نیازهای جنسی خود پاسخ دهد.

روابط جنسی سالم بخش مهمی از زندگی مشترک افراد را تشکیل می‌دهد. زندگی جنسی فرد باید سرشار از حس لذت و رضایت جنسی باشد؛ از این رو بسیار مهم است که زوجین برای ارتقای کیفیت رابطه جنسی و رضایت جنسی خود، به دنبال کسب مهارت‌های لازم و کافی باشند. بسیاری از این مهارت‌ها در جلسات مشاوره پیش از ازدواج، به زوجین آموزش داده می‌شود.

در برخی از موارد ممکن است که مشکلات جنسی بر اثر عدم شناخت تمایلات جنسی و آگاهی پایین جنسی به وجود بیایند. در چنین شرایطی، شرکت در جلسات سکس تراپی کمک بسیار زیادی به حل مشکلات جنسی زوجین می‌کند. در جلسات سکس تراپی، سکس تراپیست با آموزش به زوجین، سعی در حل اختلالات جنسی آن‌ها دارد.

در برخی از موارد نیز مشکلات جنسی در اثر بروز سایر اختلالات روانشناختی مثل افسردگی یا اضطراب به وجود می‌آید. در صورتی که سکس تراپیست اختلال دیگری را نیز برای فرد تشخیص دهد، او را به یک روانشناس بالینی ماهر ارجاع می‌دهد تا فرد در کنار جلسات سکس تراپی، جلسات روانشناسی را نیز پیگیری کند.

در برخی از موارد مشکلات جنسی بر اثر بروز اختلالات روانشناختی دیگر مثل افسردگی به وجود می‌آید. در چنین شرایطی لازم است تا در کنار پیگیری جلسات سکس تراپی، به سراغ جلسات روان درمانی نیز برویم.

سکس تراپیست کیست؟

جلسات سکس تراپی زیر نظر یک روانشناس متخصص که آموزش‌های لازم برای برگزاری جلسات سکس تراپی را نیز دیده‌ است، برگزار می‌شود. سکس تراپیست مجرب باید شناخت دقیقی از مشکلات جنسی، درمان آن و ایجاد صمیمیت بین زوجین داشته باشد.

معمولا صحبت از مشکلات رابطه جنسی برای افراد سخت است؛ این وظیفه سکس تراپیست است تا محیطی را فراهم کند که فرد بتواند به راحتی و به دور از استرس با سکس تراپیست خود در مورد مشکلات جنسی صحبت کند؛ پس سکس تراپیست باید مهارت بالایی در برقراری ارتباط با مراجعین خود داشته باشد.

سکس تراپی در کلینیک روانشناسی برگ سبز

کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک مشاوره غرب تهران، امکان برگزاری جلسات سکس تراپی را برای زوجین فراهم کرده است. جلسات سکس تراپی در کلینیک مشاوره برگ سبز، زیر نظر سکس تراپیست متخصص برگزار می‌شود.

سکس تراپی

جلسات سکس تراپی در مرکز مشاوره برگ سبز، همانند سایر جلسات مشاوره، با صحبت با مراجعین و شناخت مشکلات جنسی آن‌ها آغاز می‌شود. در جلسات اولیه سکس تراپی، سکس تراپیست ما سعی می‌کند تا با صحبت درباره رابطه جنسی، به مشکل اصلی رابطه که باعث عدم رضایت جنسی طرفین شده است، پی ببرند.

سپس در جلسات آینده با صحبت و آموزش تکنیک‌های مختلف، سکس تراپیست به درمان اختلالات جنسی می‌پردازد. در برخی از موارد نیز ممکن است سکس تراپیست تمرین‌هایی برای انجام در خانه به زوجین ارائه دهد. پیگیری و انجام این تمرین‌ها به روند بهتر جلسات سکس تراپی و درمان زودتر کمک می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا