حالات زن بعد از خیانت + نشانه های خیانت زنان - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز
حالات زن بعد از خیانت + نشانه های خیانت زنان

موضوع خیانت از سمت هریک از افراد در یک رابطه، مخصوصا زنان، موردی پیچیده و حساس است. ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیافتد، از جمله نیازهای عاطفی و روحی ناپایدار تا مشکلات ارتباطی یا عدم رضایت از رابطه فعلی. خیانت می‌تواند از نظر روحی برای هر دو طرف بسیار دردناک باشد و به عنوان یک تجربه تلخ، پیامدهای عمیقی بر روی روابط آینده داشته باشد.

با این حال، مهم است که درک کنیم که هر خیانتی داشتن زمینه‌های خودش را دارد و ممکن است ریشه در مسائل مختلفی داشته باشد. برای حل اینگونه مسائل، مهم است که ارتباط با شریک را تقویت کرده و مسائل را با صداقت و بازبینی مشترک حل کنیم. همچنین، ارائه حمایت روانی و مشورت از روانشناسان و مشاوران می‌تواند به بازسازی روابط کمک کند و به جلوگیری از اتفاقات مشابه در آینده کمک کند. مواجهه با واژه خیانت برای خیلی از افراد هراس انگیز می باشد. امروزه خیانت یکی از شایع‌ترین مشکلات روابط بین زنان و مردان می باشد. متاسفانه به صورت کامل نمی‌توان متوجه شد که آیا فردی که با او وارد رابطه می‌شوید امکان دارد خیانت کار باشد یا خیر. امکان دارد فکر کنید که خیانت تنها از جانب مردان می باشد. ولی بایستی بدانید که آمار ها نشان می دهند که تعداد خیانت در زنان نیز بسیار زیاد می باشد.

علت خیانت در زنان چیست؟

علل خیانت زنان می‌تواند متنوع و پیچیده باشد و بسته به شرایط و موقعیت‌های مختلف متفاوت باشد. برخی از این عوامل عبارتند از:

  • کمبود عاطفه و یا دائما مقایسه شدن با فرد دیگری
  • عدم داشتن اعتماد به نفس در فرد و یا تحقیر شدن‌های مداوم
  • افسردگی و نداشتن شور و اشتیاق نسبت به زندگی
  • عدم وجود رابطه عاطفی قوی و بی اعتنایی همسر
  • وجود اختلالات شخصیتی و بیماری‌های روحی در فرد
  • خشونت و پرخاشگری شدید فیزیکی و یا کلامی در رابطه
  • وجود اعتیاد در همسر
  • عدم تامین مالی از طرف همسر و بی‌توجهی او
  • نداشتن رابطه با کیفیت جنسی و عدم ارضای یکی از زوجین در روابط

آیا از روی چهره می‌توان متوجه خیانت در فردی شد؟

در برخی موارد می‌توان از روی چهره فهمید که فرد دروغ می‌گوید یا خیانت می‌کند. اما باید توجه داشت که این موضوع به شدت وابسته به شخصیت و رفتار فرد مورد نظر است و نمی‌توان به صورت قطعی و مطلق این موضوع را تایید کرد. همچنین برخی افراد ممکن است بتوانند خیانت را با استفاده از روش‌هایی مانند کاهش تعداد حرکات چشم و یا تغییر نگاه چشمان خود، پنهان کنند.

تحقیقی مدتی قبل انجام شده بود در این رابطه که آیا از روی چهره می‌توان متوجه ذات و یا اینکه نوع شخصیت فرد شد یا خیر. طبق نتیجه این آزمایش مشخص شد که از روی چهره به هیچ عنوان نمی‌توان متوجه موضوعی شد و بیشتر کسانی که از روی چهره قضاوت میکنند همان چیزی را میبینند که در درون خود تجربه و احساس می‌کنند. یکی از مصادیق خیانت این است که کافر همه را به کیش خود می‌پندارد یعنی فردی که خود زمانی خیانت کرده است گمان می‌کند پارتنر خود نیز در حال خیانت کردن است. به همین خاطر است که از روی چهره نمیتوان متوجه موضوعی شد اما در صورتی که مشاهده کردید همسر شما رفتارهای عجیب و مشکوکی از خود نشان داد می‌توانید با مشورت کردن با فردی متخصص گمانه‌زنی را از بین ببرید.

حالات زن بعد از خیانت

در ادامه به مهمترین حالات زن بعد از خیانت اشاره می‌کنیم:

نداشتن میل جنسی و یا رابطه با همسر

شما در حال مطالعه مقاله حالات زن بعد از خیانت و تشخیص خیانت زن از روی چهره هستید. بیشتر کسانی که خیانت می‌کنند چه زن و چه مرد بعد از خیانت کردن دیگر میل جنسی نسبت به همسر خود ندارند. این موضوع در زنان بیشتر است زیرا زنان به لحاظ غریزی تا حد بیشتری نسبت به مردان احساسی هستند. با این حال گاهی نیز ممکن است که زنان به دلیل نداشتن رابطه عاطفی یا همان طلاق عاطفی، سرد مزاجی و دلایل دیگر از داشتن رابطه با همسر خود امتناع کنند.

به همین دلیل است که بهتر است نداشتن رابطه جنسی را در ابتدا در کنار سایر عوامل مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که همه چیز در رابطه شما زیبا و خوب است و به طور ناگهانی همسر شما در کیفیت و میزان رابطه جنسی تغییراتی ایجاد کرد بهتر است احتمال خیانت را درگوشه ذهن خود داشته باشید و برای شفاف سازی با همسر خود درباره چرایی این موضوع گفتگو کنید.

دیر آمدن به منزل از سرکار

شاغل بودن زنان امری بسیار خوب است و به استقلال آن‌ها کمک فراوانی می‌کند. اما موضوعی که احتمال دارد و یکی از حالات زنان پس از خیانت است این می‌باشد که ممکن است زنی به دلیل خیانت کردن دیر از سرکار بازگردد. رابطه با همکار در محل کار در بعضی از زنان و مردانی که خیانت می‌کنند دیده شده است. به همین خاطر اگر همسر شما نیز دائما به بهانه‌های مختلف از آمدن به خانه خودداری می‌کند بهتر است که مراقب باشید.

جذاب‌تر کردن خود

یکی از مواردی که باید در موضوع حالات زن بعد از خیانت و تشخیص خیانت زن از روی چهره اشاره کنیم مربوط به افزایش جذابیت می‌شود. آراستگی و زیبایی لازمه هر زن و مردی است و همسر شما دوست دارد تا شما را همیشه آراسته ببیند. با این حال زنی که در حال خیانت کردن است ناگهانی به طرز عجیب و افراطی به ظاهر خود می‌رسد. کارهایی را که تا دیروز انجام نمیداد به طور ناگهانی انجام می‌دهد و در این میان درباره تغییر خود با همسرش صحبت نمی‌کند و یا از ذوق همسر خود نیز خوشحال نمی‌شود. هرچند که این موضوع دلیل موجهی برای بیان حالات زنان بعد از خیانت نیست با این حال جزو یکی از نشانه‌های خیانت زنان به شمار می‌آید.

خانه و زندگی را فراموش می‌کند

یکی دیگر از حالات زنان بعد از خیانت این است که این افراد بیشتر تمرکز خود را معطوف به معشوقه خود می‌کنند. یکی از نشانه‌های این مورد این است که زنان خیانتکار خانه و زندگی خود را به اصطلاح فراموش می‌کنند. دیگر به امورات مربوط به همسر خود رسیدگی نمی‌کنند، حواسپرت می‌شوند، ممکن است به امورات مهم دیگری مانند تربیت فرزندان توجه نکرده و دائما بیرون از خانه باشند. این زنان وقت خود را برای خود و معشوقه خود صرف می‌کنند و به همین دلیل ممکن است شما احساس خلا عاطفی بیشتری کرده و یا اینکه خود را درخانه تنها احساس می‌کنید.

ایجاد دعواهای مکرر

یکی دیگر از حالات زن بعد از خیانت و تشخیص خیانت زن از روی چهره بعد از خیانت کردن این است که این زنان دائما بهانه می‌گیرند. عیب جویی‌های مداوم، گیر دادن‌های بی دلیل و وجود عصبانیت زیاد از نشانه‌های خیانت زنان است. بعضی از زنانی که در حال خیانت کردن هستند رفتار خود را تا حد زیادی با همسرشان تغییر می‌دهند. زنی که تا دیروز با همسر خود بسیار مهربان بوده و دارای رابطه جنسی موفقی بوده‌اند تا گهان رفتار خود را تغییر می‌دهد.

ایجاد دعواهای مکرر سبب می‌شود تا فرد مقابل نیز نسبت به همسر خود سرد شده و رابطه به سمت طلاق عاطفی پیش برود. هنگامی که رابطه‌ای به سمت طلاق عاطفی می‌رود زوجین نسبت به یکدیگر سرد شده و به مرور زمان از یکدیگر دور می‌شوند. به همین سبب اگر در زندگی زناشویی خود احساس کردید که همسرتان بی دلیل و به بهانه‌های مختلف سعی می‌کند تا دعوا به راه بیندازد بهتر است احتمال خیانت را در ذهن خود روشن کرده و در این باره با یک روانشناس مشورت نمایید.

وجود نشانه‌هایی از بیماری مقاربتی

یکی دیگر از نشانه‌هایی که با استناد کردن به آن‌ها می‌توانید متوجه خیانت در همسر خود شوید این است که در هنگام رابطه جنسی متوجه وجود نشانه‌هایی از وجود بیماری‌های مقاربتی می‌شوید. وجود زگیل تناسلی و یا عفونت‌های شدید می‌تواند نشانه این باشد که همسر شما با فرد دیگری رابطه جنسی داشته است. به همین خاطر سعی کنید از داشتن رابطه جنسی اجتناب و با همسرتان در این رابطه به صورت واضح صحبت کنید.

گذراندن زمان زیاد در فضای مجازی

با ادامه مقاله حالات زن بعد از خیانت و تشخیص خیانت زن از روی چهره با شماییم. یکی دیگر از نشانه‌های خیانت زنان این است که همسر شما مدت زمان زیادی را در فضای مجازی صرف خواهد کرد. این مورد یکی از مشخصه‌های اصلی خیانت کردن در زنان می‌باشد. خندیدن‌های مداوم، پنهانی صحبت کردن با تلفن و یا عوض کردن رمزهای گوشی از نشانه‌های خیانت است. هرچند که هر کدام از زوجین دارای حریم خصوصی شخصی هستند اما هنگامی که بعضی از رفتارها به یکباره عوض می‎‌شود می‌توانید این احتمال را دهید که همستان در حال خیانت کردن است.

بعضی از زنانی که در حال خیانت کردن هستند جز رسیدگی به خود و بودن در فضای مجازی کار دیگری انجام نمی‌دهند و هنگامی که شما می‌خواهید با آن‌ها وقت بگذرانید، وی از انجام این کار طفره می‌رود. در واقع زنان خیانتکار برای انجام هر کاری وقت دارند جز در ارتباط بودن با شما.

وجود رفتارهای مشکوک

رفتارهایی که سبب ایجاد شک در شما شوند بسیار مخرب هستند. رفتارهایی مانند انجام کارها به صورت مخفیانه، دیر به خانه آمدن های مداوم، دروغ گفتن‎ها، نداشتن ارتباط جنسی و چشمی از رفتارهایی هستند که سبب ایجاد شک در فرد مقابل می‌شوند و می‌تواند خبر از خیانت کردن به شما بدهد. به یاد داشته باشید که شک بسیار سمی است به همین خاطر برای جلوگیری از آزار و اذیت روحی خود بهتر است به صورت مستقیم با همسرتان صحبت کنید و هر آنچه احساس می‌کنید را به وی بگویید.

تغییر رفتارهای عجیب

حالات زن بعد از خیانت و تشخیص خیانت زن از روی چهره موضوعی بسیار پیچیده است و دارای ابعاد زیادی است. افراط و تفریط به هیچ عنوان خوب نیست. بعضی از خانم‌ها برای اینکه طوری نشان دهند که خیانت نمی‌کنند و برای فریب دادن همسر از مکانیزم معکوس استفاده می‌کنند. به این شکل که با همسر خود بسیار صمیمی می‌شوند به نوعی که بسیار متعجب خواهید شد. این نزدیکی‌ها می‌تواند به این دلیل باشد که همسر شما به شدت ترسیده است و می‌خواهد تا شما متوجه خیانت وی نشوید.

هزینه‌های زیاد

یکی از نشانه‌هایی که بیشتر در مردان دیده می‌شود با این حال در زنان خیانتکار نیز وجود دارد مربوط به خیانت مالی است. زنانی که در حال خیانت کردن به همسر خود هستند بخشی از پول و ماهیانه‌ای که همسرشان به آن‌ها می‌دهد را به نوعی از همسر و فرزندان خود دریغ کرده و آن را صرف وقت گذرانی با معشوقه خود می‌کنند. هنگامی که شما در زندگی زناشویی خود متوجه این کمبودهای ناگهانی مالی شدید می‌توانید به همسر خود در این باره بگویید و از او توضیح بخواهید.

وجود اضطراب دائمی

یکی دیگر از نشانه‌های خیانت در زنان وجود اضطراب دائمی است. نشانه‌های اضطراب ممکن است شامل احساسات ناراحتی، نگرانی، ترس، استرس و ناراحتی شدید باشد. برخی از نشانه‌های فیزیکی اضطراب شامل تپش قلب سریع، تنگی نفس، عرق کردن، لرزش، درد شکم، سرگیجه و احساس خستگی می‌باشد. همچنین، افکار و احساسات منفی مانند نگرانی مداوم، ترس از وقوع خطر، ترس از انتقاد و ناراحتی از ارتباط با دیگران نیز می‌تواند نشانه‌های اضطراب باشد. زنانی که در حال خیانت کردن هستند دائما استرس دارند و به شدت می‌ترسند و نسبت به ساده‌ترین موضوعات واکنش‌های هیجانی زیادی می‌دهند.

فراموشکار بودن

در اوایل ازدواج همسر شما بسیار دقیق بود و همه تاریخ‌های مهم زندگی را به یاد داشت اما زنی که در حال خیانت کردن است دیگر به رویدادهای مهم زندگی مشترک خود با شما اهمیتی نمی‌دهد. این مورد یکی از واضح‌ترین نشانه‌های خیانت در زنان است.

پیش کشیدن بحث طلاق

یکی دیگر از حالات زنان بعد از خیانت این است که با دعواها و بحث‌هایی که دائما به راه می‌اندازند سعی می‌کنند تا بحث طلاق و جدایی را پیش بکشند. شاید شما در دفعات اول و زمانی که موضوع خیانت در میان نبود این جملات را می‌شنیدید گمان می‌کردید که همسرتان به دلیل عصبانیت این جملات را گفته است اما زمانی که موضوع خیانت به وسط کشیده شود همسر شما دائما می‌گوید که قصد طلاق گرفتن از شما را دارد. بعضی از زنان نیز ممکن است به دلیل احساس گناه و فشاری که حس وجدان در آن‌ها ایجاد می‌کند قصد ادامه زندگی با شما را نداشته باشند. به همین خاطر اگر مکررا جملات درخواست طلاق را از همسر خود شنیدید با اقدامی درست از یک متخصص کمک بگیرید.

صحبت درباره امور مالی

زنی که قصد خیانت کردن دارد و این کار را نیز انجام می‌دهد همانطور که در ادامه خواهیم گفت به یکی از دلایلی مانند عدم تامین مالی از سوی همسرش این کار را می‌کند. هرچند خیانت کردن به هیچ عنوان دارای توجیه نیست اما اگر همسر شما مکررا می‌گوید که شما قادر به تامین نیازهای او نیستید بهتر است که به این موضوع فکر کنید که همسرتان ممکن است به شما خیانت کند. توجه کنید که این موضوع شامل همه زنان و همه زندگی‌هایی که به نوعی با کسری مالی مواجه هستند نمی‌شود اما با این حال وقتی فرد سومی نیازهای مالی همسر شما را تامین کند می‌توانید به این موضوع فکر کنید که موضوع خیانت در وسط است.

گفتن اینکه از زندگی با شما خسته شده است

جملاتی که دارای بار منفی هستند اگر به صورت دائم از سوی همسر شما بیان شوند می‌توانند یکی از حالا زن بعد از خیانت باشد. گفتن جملاتی مانند اینکه از زندگی با تو خسته شدم، تو به هیچ کدوم از حرفای من توجه نمی‌کنی، تو ادم دروغگویی هستی، تو هیچ پیشرفتی نکردی و من نیاز به مرد ضعیف ندارم و ….. از جملاتی هستند که عزت نفس شما را در هم خواهند شکست. با این حال وقتی این جملات از سوی همسر شما بیان شوند بهتر است که زنگ هشدار خیانت را به صدا دراورید.

عیب‌جویی

از دیگر نشانه‌های خیانت زنان می‌توان به عیب جویی و تحقیر کردن اشاره کرد. وقتی فرد سومی وارد رابطه می‌شود همسر شما ناخوداگاه شروع به مقایسه کردن می‌کند به همین دلیل ممکن است شما را به صورت کلی با دیگران مردان جمع ببندد و ایرادگیری‌های مداوم نسبت به شما داشته باشد.

دوستان و خانواده شما متوجه تغییر رفتار شریکتان می‌شوند

 گاهی اوقات از داخل رابطه، به علت علاقه زیاد به شریکتان نمی‌توانید متوجه برخی رفتارها و نشانه های خیانت زنان شوید. دوستان و آشنایان، از آنجایی که از خارج رابطه شما را تماشا می‌نمایند، بدون هیچگونه طرف‌گیری، امکان دارد متوجه برخی رفتارهای ناشی از خیانت در طرف مقابل شما شوند.

به عنوان مثال همسر شما چنانچه مرتکب خیانت شده باشد و با فرد دیگری در رابطه باشد در حضور شما این حس را بروز نخواهد داد، ولی امکان دارد در حضور دوستان و خانواده شما کمتر محتاط عمل کرده و رفتاری از خود بروز دهد که دال بر خیانت او باشد. به این ترتیب سعی کنید بدون واکنش نشان دادن به نصیحت دوستان و آشنایان از دیدگاه آنان نیز روابط خود را در نظر بگیرید. البته این به این معنا نیست که تمام روابط خود را تحت نظر آنان پیش ببرید، بلکه سعی نمایید یک جانبه نگاه نکرده و به سادگی از کنار تذکر آنان عبور نکنید.

آنها شما را به خیانت متهم می‌کنند!

از عجیب‌ترین نشانه خیانت زنان این است که بدون هیچ علتی و ناگهانی به همسر خود  انگ خیانت کار بودن، می‌زنند. این گونه رفتارها یک نوع دفاع تهاجمی برای سرپوش گذاشتن بر خیانت خودشان است.

این یک استراتژی می باشد برای اینکه مرد بدون آنکه از علت اصلی آگاه باشد، احساس گناه می‌کند و در صورتی که بعده ها مشخص شود زن در حال خیانت بوده است، مرد ممکن است خود را مقصر بداند. در صورت مواجهه با چنین رفتاری سعی نمایید او را مجاب نمایید که علت رفتار خود را بیان نماید و از او بخواهید که با شما به گفتگو بنشیند و برای ناراحتی خود به شما توضیح دهد. چنانچه از این کار اجتناب نمود این احتمال وجود دارد که برای اتهامی‌که به شما زده است دلیلی نداشته و صرفا قصد دارد به شما احساس گناه بدهد تا بر روی خیانت خود سرپوش بگذارد و آن را توجیه نماید.

شیوه مواجهه با خیانت

در بیشتر مواقع افرادی که خیانت می بینند به حدی دچار احساسات شدید می شوند که نمی توانند به درستی تصمیم گیری کنند و اقدامات مناسبی را انجام دهند. اما از آنجایی که خیانت یک ضرر محسوب می شود برای مقابله و روبرو شدن با آن باید روند اندوه را درک کنیم.

نظریه اندوه شامل چندین مرحله می شود، از جمله:

۱)شوک یا انکار

۲)چانه زنی

۳)عصبانیت

۴)غم و اندوه

۵)پذیرش

غالباً این مراحل ممکن است با هم همپوشانی داشته باشند، یا شدت و میزان تجربه هر یک از این مراحل در افراد مختلف، متفاوت باشد. با این حال، مهمترین بخش این نظریه این است که بدون طی مراحل قبلی اولیه، رسیدن به مرحله نهایی یعنی پذیرش واقعیت امکان پذیر نیست. بعضی اوقات افراد در یکی از مراحل اولیه گیر می کنند و دچار مشکلات زیادتری می شوند.

مرحله انکار غم و اندوه در خیانت

معمولاً افراد دوست دارند از غم و اندوه فرار کنند زیرا احساسات بسیار شدیدی هستند. بنابراین افراد در این مرحله برای فرار از اندوه و احساسات منفی خود به رفتارهای اجباری روی می آورند.

برخی از رفتارهای اجباری، عبارتند از:

– قمار

– مصرف الکل

– اعتیاد و سوء مصرف مواد

مرحله اول در مقابله با خیانت، شوک یا انکار می باشد. اما این مرحله به خصوص اگر فرد خیانتکار اشتباه خودش را قبول کند معمولاً كوتاه است. اما در صورتی که در بروز احساسات و عصبانیت خودش مشکل داشته باشد ممکن است طولانی تر شود.

مرحله عصبانیت در خیانت

بیشتر افراد به خصوص در مورد مسائل مربوط به خیانت در این مرحله گیر می کنند. آنها آنقدر روی اشتباه خود متمرکز می شوند که غم و اندوه از دست دادن رابطه را احساس نمی کنند. در برخی موارد هم افراد برای اینکه می خواهند زود و سریع از این مرحله عبور کنند و مسئله حل و فصل شود، سعی می کنند طرف مقابل را ببخشند و احساسات خودشان را نادیده بگیرند و تجربه کامل عصبانیت و غم و اندوه ناشی از ضرر را انکار می کنند.

بروز خشم در خیانت

اثبات خیانت و تایید آن ممکن است باعث خشم و عصبانیت شدید طرف مقابل شود. این مرحله بسیار ظریف است زیرا بیشتر افراد ممکن است دچار اشتباهات زیادی شود و تصمیماتی اشتباهی بگیرد. اما در درجه اول، باید قبول کنیم که احساسات عصبانیت در این مرحله کاملاً خوب است، اما ممکن است اقداماتی افراد تحت تأثیر این عصبانیت انجام می دهند زیاد اقدامات صحیح و درستی نباشند. برخی افراد صدمه دیده برای نشان دادن عصبانیت خود تصمیم به تلافی کردن می گیرند. اما بهتر است افراد در این مرحله واکنشی نشان ندهند و تصمیم خاصی نگیرند و اجازه بدهند که مراحل اندوه خودشان را بروز و روند طبیعی خودش را ادامه دهد. شاید این روند طولانی باشند و حتی چندین ماه طول بکشد. پس اجازه دهید این روند بگذارد و صبور باشید.

 غم و اندوه در خیانت

غم و اندوه زمانی تجربه می شود که فرد در مورد واقعیت انچه که اتفاق افتاده و در این رابطه از دست داده فکر کند. فرد ممکن است به اعتماد به هم ریخته و اینکه شاید هرگز نتواند دوباره اعتماد از دست رفته را برگرداند فکر کند. شاید این فرد بتواند که با اعتماد از دست رفته خودش به این رابطه ادامه بدهد اما این واقعیت هم وجود دارد که کسی که یکبار خیانت کرده است ظرفیت و توانایی خیانت دوباره را دارد. در این مرحله فرد باید احساسات خودش را بروز دهد و حتی آن ها را بروز دهد. البته گریه کردن در این مرحله هیچ اشکالی ندارد.

بروز احساسات در خیانت

در طول دوران عصبانیت، افراد باید احساسات خودشان را بروز دهند. حتی ممکن است دست به قصاص و تلافی کردن بزنند. اما باید این را در نظر داشته باشیم که قصاص و تلافی کردن راهی امن برای بروز احساسات نیست. فرد خیانتکار ممکن است با این موضوع به شدت برخورد کند و به احتمال زیاد از خودش دفاع کند و این موضوع احتمالاً منجر به تشدید عصبانیت خواهد شد. در این شرایط فرد خیانت دیده نیاز به فردی دارد که با او حرف بزند و با کسی مشورت کند. فرد خیانت دیده دنبال کسی می گردد که او را درک کنند. بنابراین، در این شرایط افراد بهتر است با یک دوست قابل اعتماد اما بی طرف صحبت کنند و در صورتی که فرد خاصی را ندارند بهتر است با یک روانشناس و یا درمانگر مشورت کنند. نامه های اندوه بنویسید.راه دیگر بروز احساسات، نوشتن آن هاست. حتی افراد می توانند نامه ای برای شخص سومی که به آن ها صدمه زده است، بنویسند.

اما این ایده خوبی نیست و حتی می تواند نتیجه خوبی نداشته باشد. نوشتن نامه برای انجام مراحل خشم و اندوه به خصوص در افرادی که در بروز احساسات و عصباتیت خود مشکل دارند بسیار مفید است.

پذیرش خیانت

روند اندوه، یک روند بهبودی است. بهبودی می تواند در توانایی ما در مقابله با ضررهای بی شماری که در زندگی تجربه می کنیم کمک کند.

اگر به فرآیند اندوه کاملاً اعتماد داشته باشیم صددرصد بهبود پیدا می کنیم. اعتماد به فرایند اندوه، یعنی اجازه دهیم احساسات مان بروز پیدا کنند. خود احساسات و بروز آن ها بد نیست و به ما آسیبی نمی رسانند. آنها در بهبودی ما نقش موثری دارند. در مرحله پذیرش شما می توانید به وضوح در مورد اوضاع پیش آمده فکر کنید و تصمیمات بهتری بگیرید. البته، تصمیم گیری تا حدودی زیادی به شخص و وضعیت فرد بستگی دارد. برخی افراد در برابر خیانتی که دیده اند به این نتیجه می رسند که ادامه دادن به این رابطه فقط موجب صدمه و آسیب بیشتر آن ها می شود و حفظ رابطه ارزش تلاش کردن و ماندن ندارد. در مقابل برخی افراد با در نظر گرفتن جنبه های مثبت رابطه، تصمیم می گیرند با این موضوع کنار بیایند و آن را ادامه بدهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا