رایج ترین مشکلات جنسی در بین آقایان - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز

رایج ترین مشکلات جنسی در بین آقایان

مشکلات جنسی روی زندگی زناشویی شما تاثیرگذارند و زندگی جنسی شما را با چالش‌های بسیار زیادی روبه‌رو می‌کنند. این مشکلات، در صورتی که به موقع به آن‌ها توجه نشود، می‌تواند باعث آسیب‌های جدی در رابطه عاطفی شما شود و حتی در برخی از موارد، منجر به طلاق شود.

خوشبختانه این روزها اغلب مشکلات و اختلالات جنسی قابل درمان هستند؛ پس جای نگرانی بابت مشکلات رابطه جنسی نیست و با مطرح کردن آن و همچنین مراجعه به موقع به پزشک، می‌توانید خیلی سریع و راحت این دسته از مشکلات را درمان کنید.

جالب است بدانید که اغلب افراد، حداقل یکبار در طول زندگی مشترک خود با مشکلات جنسی روبه‌رو می‌شوند و آن‌ها را تجربه می‌کنند. پس به هیچ عنوان نباید از مشکلات جنسی خود خجالت بکشید و شرم و خجالت نباید مانع شما برای بیان مشکلات جنسی رابطه باشد.

متاسفانه در جامعه ما سکس و رابطه جنسی همچنان به عنوان یک تابو شناخته می‌شود و صحبت کردن از سکس خیلی رایج نیست. حتی بسیاری از زوج‌ها نیز از اینکه درباره رابطه جنسی خود صحبت کنند و مشکلات جنسی و درخواست‌های جنسی خود را بیان کنند، خجالت می‌کشند. اما باید بدانید که صحبت از مشکلات جنسی و همچنین مراجعه به سکس تراپیست برای درمان آن‌ها، می‌تواند کمک بسیار زیادی به حل بسیاری از مشکلات جنسی کند.

معمولا صحبت کردن از مشکلات جنسی برای آقایان دشوارتر است. عقاید سنتی حاکم بر جامعه باعث می‌شود که برخی از مردها از صحبت کردن درباره مشکلات جنسی خود خجالت بکشند و این تصور را داشته باشند که در صورتی که در سکس دچار مشکل باشند، به اندازه کافی از مردانگی برخوردار نیستند. همین موضوع، درمان اختلالات جنسی مردان را سخت‌تر می‌کند.

اغلب مردها با زیاد شدن سنشان، مشکلات جنسی مختلفی را تجربه می‌کنند و این موضوع کاملا طبیعی است که عملکرد جنسی با بالا رفتن سن، کاهش پیدا کند. همچنین ممکن است که برخی از مسائل مثل استرس و اضطراب، فشار کاری و … روی عملکرد جنسی آقایان تاثیر بگذارد. علاوه بر این، برخی از مشکلات جنسی در بین آقایان بسیار رایج است و می‌توان گفت که تقریبا همه مردها، در طول زندگی خود حداقل یکبار با آن مواجه می‌شوند.

اگر مشکلات جنسی آقایان به صورت طولانی مدت وجود داشته باشد، احتمالا فرد دچار یکی از اختلالات جنسی شده است و باید برای درمان آن هرچه سریع‌تر اقدام کند. برخی از اختلالات جنسی آقایان ریشه فیزیولوژیکی دارد و معمولا با مراجعه به متخصص اورولوژی خیلی سریع و راحت درمان می‌شود؛ اما در این بین مشکلات و اختلالات جنسی نیز وجود دارند که ریشه آن‌ها روانی است و فرد برای درمان، نیاز به مراجعه به تراپیست و شرکت در جلسات سکس تراپی دارد. اغلب مشکلات و اختلالات جنسی در بین آقایان از این دسته می‌باشند.

اگر به‌موقع به فکر درمان اختلالات جنسی نباشید، این مشکلات می‌تواند آسیب‌های جدی به رابطه شما وارد کند. به هرحال، رابطه جنسی و سکس بخش مهمی و کلیدی از ازدواج را تشکیل می‌دهد و اختلالات جنسی می‌تواند این قسمت از رابطه را به طور کلی مختل کنند.

در ادامه این نوشته سعی داریم تا برخی از رایج ترین مشکلات جنسی در بین آقایان را مورد بررسی قرار دهیم و علائم و راهکارهای درمانی مناسب برای درمان مشکلات جنسی آقایان را معرفی کنیم. اگر شما هم در رابطه جنسی خود دچار مشکل هستید و احساس می‌کنید که کیفیت رابطه جنسی شما به دلیل وجود برخی از مشکلات جنسی کاهش یافته است، مطالعه ادامه این نوشته می‌تواند به شما در شناخت بهتر مشکلات جنسی رایج در بین آقایان و همچنین درمان مشکلات جنسی آقایان کمک کند.

مشکلات جنسی امری رایج در رابطه جنسی و ازدواج است و بهتر است که به دور از کلیشه‌ها و خجالت‌ کشیدن، برای درمان هرچه سریع‌تر این مشکلات اقدام کنید تا تاثیرات منفی آن روی رابطه جنسی شما کاهش یابد. از آن جایی که اغلب مشکلات و اختلالات جنسی، ریشه‌ای روانی دارند، مراجعه به سکس تراپیست و شرکت در جلسات سکس تراپی می‌تواند کمک زیادی در درمان مشکلات جنسی کند. کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین مرکز روانشناسی غرب تهران، جزو معدود کلینیک‌های روانشناسی در تهران است که جلسات سکس تراپی برگزار می‌کند. سکس تراپی در کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، زیر نظر روانشناس و متخصص سکس تراپی برگزار می‌شود. همچنین با توجه به حساسیت جلسات سکس تراپی، ما سعی کرده‌ایم تا محیطی آرام و حرفه‌ای را برای جلسات سکس تراپی برای شما عزیزان فراهم کنیم تا بتوانید به‌راحتی و بدون خجالت و با خیالی آسوده از محرمانه ماندن صحبت‌هایتان، در جلسات سکس تراپی شرکت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سکس تراپی در کلینیک روانشناسی برگ سبز و همچنین رزرو وقت سکس تراپی، روی لینک زیر کلیک کنید.

رایج ترین مشکلات جنسی در بین مردها

مشکلات جنسی یکی از شایع‌ترین مشکلات و اختلالات در بین مردان به شمار می‌رود و می‌توان گفت که تقریبا هر مردی در طول زندگی جنسی خود، حداقل یکبار مشکلات جنسی را تجربه می‌کند. علارغم چیزی که به نظر می‌رسد، مشکلات جنسی آقایان بسیار رایج است؛ اما با توجه به فرهنگ و کلیشه‌های جنسیتی، اغلب مردها سعی می‌کنند که مشکلات جنسی خود را حتی از پارتنر جنسی و شریک عاطفی خود پنهان کنند.

مشکلات جنسی در بین آقایان می‌تواند کیفیت رابطه جنسی را به شدت کاهش یابد و موجب ناراضایتی همسر و شریک جنسی آن‌ها شوید. این مشکلات به قدی می‌توانند تاثیرگذار و جدی باشند که حتی موجب جدایی و طلاق عاطفی بین زوج‌ها شود. از این رو بسیار مهم است که برای درمان مشکلات جنسی اقدام کنید و به دنبال راهکار باشید.

در ادامه، برخی از متداول‌ترین و رایج ترین مشکلات جنسی در بین آقایان را بیان می‌کنیم و سعی داریم که علائم و راهکارهای درمانی هر یک را مطرح کنیم.

اختلال نعوظ

اختلال نعوظ یکی از شایع ترین مشکلات جنسی در بین آقایان به شمار می‌رود. در این اختلال، فرد نمی‌تواند نعوظ طولانی یا رضایت‌بخش را تجربه کنید و همین موضوع باعث بروز مشکلات جدی در سکس و رابطه جنسی می‌شود. اختلال نعوظ می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. مشکلاتی قلب و عروق یا چاقی جزو دلایل فیزیولوژیکی اختلال نعوظ به حساب می‌آید. 

همچنین تحقیقات نشان داده است که افزایش سن می‌تواند نعوظ در مردان را دچار اختلال کند و معمولا نیمی از مردان بالای ۷۰ سال از این اختلال رنج می‌برند.

علاوه بر این، اختلال نعوظ می‌تواند به دلایل روانی نیز رخ دهد. عواملی مثل خستگی بیش از حد، افسردگی، اضطراب، فشار کاری بالا و استرس از عملکرد خوب جنسی می‌تواند باعث اختلال نعوظ در آقایان شود. همچنین مصرف برخی از داروها مثل داروهای افسردگی می‌تواند نعوظ در مردان را دچار مشکل کند.

معمولا اغلب آقایان حداقل یکبار اختلال نعوظ در سکس را تجربه می‌کنند که می‌تواند به عوامل محیطی مختلفی بستگی داشته باشد. با این حال، اگر اختلال نعوظ به صورت طولانی‌مدت وجود داشته باشد بهتر است که علت آن را کشف کنید و برای درمان اقدام کنید. اگر دچار مشکلات قلبی و عروقی یا کلسترول بالا نباشید، احتمالا اختلال نعوظ به دلیل شرایط روحی و روانی شما رخ داده است. در چنین شرایطی، مراجعه به سکس تراپیست می‌تواند کمک زیادی در جهت درمان اختلال نعوظ کند.

اختلال نعوظ از آن دسته اختلالات جنسی است که برای درمان آن باید به سکس تراپیست مراجعه کنید. مشکلات جنسی می‌تواند روی رابطه عاطفی شما نیز تاثیرگذار باشد. بسیاری از افرادی که به همسر خود خیانت کرده‌اند، مشکلات جنسی را به عنوان یکی از اصلی‌ترین دلایل خود برای خیانت به همسر مطرح کرده‌اند؛ از این رو بسیار مهم است در صورتی که شما در سکس با همسر خود دچار مشکل هستید، برای درمان آن به یک سکس تراپیست ماهر مراجعه کنید.

بی‌میلی جنسی

اگرچه تا اسم بی‌میلی جنسی به میان می‌آید، اغلب ما یاد بی‌میلی جنسی در زنان می‌افتیم، اما باید بدانید که بی‌میلی جنسی نیز یکی از اختلالات جنسی رایج در بین آقایان به حساب می‌آید. وقتی میل جنسی فردی کم باشد، تمایلی به برقراری رابطه جنسی ندارد یا هنگام برقراری رابطه جنسی، با مشکل نعوظ روبه‌رو می‌شود. شاید این موضوع در ابتدا مشکل مهمی به نظر نرسد، اما می‌تواند باعث ناراضایتی جنسی در همسر شود.

کم بودن میل جنسی در آقایان به کاهش ترشح هورمون‌هایی از قبیل تستوسترون مربوط است. مشکلاتی از قبیل کاهش مدت خواب، استرس و مشکلات خانوادگی از جمله عواملی هستند که روی ترشح هورمون تستوسترون اثر می‌گذارند. علاوه بر کاهش تستوسترون، عواملی مثل مصرف مشروبات الکی، افسردگی یا مصرف برخی از داروهای خاص نیز می‌تواند روی بی‌میلی جنسی آقایان تاثیرگذار باشد. در صورت مشاهده بی‌میلی جنسی در خود یا همسرتان بهتر است که هرچه سریع‌تر برای پیدا کردن علت آن و درمان بی میلی جنسی در آقایان اقدام کنید.

یکی از شایع‌ترین اختلالات جنسی در بین مردان، کاهش میل جنسی است. کاهش میل جنسی مردان تاثیر بسیار زیادی روی کیفیت رابطه جنسی دارد و همین موضوع می‌تواند تاثیرات زیادی روی سایر ابعاد رابطه و زندگی مشترک داشته باشد.

زود انزالی

زود انزالی یا انزال زودرس یکی دیگر از مشکلات جنسی رایج در بین آقایان به شمار می‌آید. در این اختلال، مرد هنگام رابطه جنسی خیلی سریع به انزال و ارگاسم می‌رسد. این اختلال می‌تواند رابطه زناشویی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و ناراضایتی شریک جنسی را به همراه دارد؛ زیرا مرد خیلی سریع به ارگاسم می‌رسد و همسرش هیچ لذتی از رابطه نمی‌برد.

پرکاری تیروئید یکی از دلایل فیزیولوژیکی زود انزالی در مردان است که با کنترل این مورد، می‌توان زود انزالی را درمان کرد؛ علاوه بر این، مشکلات روحی و روانی و درگیری‌های ذهنی نیز می‌تواند باعث زود انزاری جنسی در مردان شود. در صورتی که زود انزالی فرد از پرکاری تیروئید نبود، می‌توانید برای رفع این مشکل از تکنیک‌های تنفسی و ورزش‌های مخصوص کمک بگیرید. همچنین در چنین شرایطی، مراجعه به سکس تراپیست می‌تواند کمک بسیار زیادی در درمان اختلال زود انزالی کند.

اغلب افرادی که با یکی از مشکلات جنسی در رابطه درگیر می‌شوند، تصور می‌کنند که این مشکل تنها مختص به آن‌هاست. مشکلات جنسی امری متداول است. اغلب افراد در دوره‌ای از زندگی مشترک خود با یکی از مشکلات جنسی مواجه می‌شوند؛ از این رو نباید بابت این مشکلات خجالت‌زده باشید.

درمان مشکلات جنسی رایج در بین آقایان

خوشبختانه این روزها روش‌های درمانی مختلفی برای درمان اختلالات جنسی وجود دارد و می‌توان گفت که اغلب مشکلات و اختلالات جنسی به‌راحتی قابل درمان هستند. در ادامه برخی از روش‌های درمانی برای درمان اختلالات جنسی رایج در بین آقایان را معرفی می‌کنیم.

دارو درمانی

رایج‌ترین و متداول‌ترین روش درمان اختلالات جنسی آقایان، دارو درمانی است. پس از آن که ریشه اصلی اختلالات جنسی کشف شد، روانشناس می‌تواند با کمک داروهای خاص، این اختلالات را درمان کند. به عنوان مثال، اغلب افرادی که نیاز است به صورت مدوام داروی ضد افسردگی مصرف کنند، معمولا در کنار این داروها، داروهایی نیز برای افزایش میل جنسی دریافت می‌کنند تا در رابطه جنسی دچار مشکل نشوند.

درمان جسمی

اگر مشکلات جنسی فرد ریشه فیزیولوژیکی داشته باشند، مثل مشکلات قلبی و عروقی یا مشکلاتی مثل کم‌کاری تیروئید، برای درمان آن‌ها ابتدا باید این مشکلات را رفع کنید. در چنین شرایطی لازم است که از پزشک متخصص کمک بگیرید.

سکس تراپی

از آن جایی که اغلب اختلالات جنسی، ریشه روحی و روانی دارند، سکس تراپی می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای درمان آن‌ها باشد. سکس تراپیست به شما و همسرتان کمک می‌کند تا مشکلات جنسی خود را حل کنید و با کمک تکنیک‌ها و تمرین‌هایی که به شما می‌دهد، امکان تجربه یک رابطه جنسی پرنشاط را برای شما فراهم می‌کند. همچنین ممکن است که سکس تراپیست شما را به درمانگر دیگر برای پیگری و درمان سایر مشکلات روحی و روانی خود، مثل افسردگی، ارجاع دهد تا بتوانید مشکلات و اختلالات جنسی را به‌ طور کلی درمان کنید.

سکس تراپی نوعی درمان روانشناسی و تخصصی برای حل مشکلات رابطه جنسی و بالا بردن کیفیت رابطه جنسی بین زوجین است. رابطه جنسی تاثیر زیادی روی زندگی مشترک دارد و مشکلات رابطه جنسی می‌تواند زندگی مشترک شما را در طولانی مدت تحت تاثیر قرار دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا