اگر این مشکلات را دارید، از سکس تراپیست کمک بگیرید - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز
سکس تراپی

اگر این مشکلات را دارید، از سکس تراپیست کمک بگیرید

یکی از مواردی که اغلب زوج‌ها در طول زندگی مشترک خود با آن مواجه می‌شوند، مشکلات جنسی و اختلالات جنسی مختلف می‌باشد. اگرچه مشکلات و اختلالات جنسی بسیار رایج هستند، اما از آن‌ جایی که در اغلب موارد، شخص از صبحت کردن درباره آن خجالت می‌کشد، ممکن است این تصور ایجاد شود که این مشکل تنها مختص به شماست و زوج‌های دیگر درگیر آن نیستند.

مشکلات جنسی می‌تواند رابطه جنسی و عاطفی شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. برای آن که زندگی جنسی باکیفیت‌تری را تجربه کنید، لازم است که به دنبال راه حلی برای این مشکلات جنسی باشید. در اغلب موارد، صحبت با طرف مقابل می‌تواند به حل بسیاری از مشکلات جنسی که در رابطه تجربه می‌کنید، کمک کند؛ اما در برخی از موارد نیز مشکل جدی‌تر است و لازم است که حتما از فردی متخصص که دانش و تجربه بالایی در این زمینه دارد، کمک بگیرید.

سکس تراپیست کمک بسیار زیادی به درمان مشکلات جنسی در رابطه شما می‌کند. مراجعه به سکس تراپیست می‌تواند به شما این امکان را دهد تا در مورد مشکلات جنسی رابطه خود صحبت کنید و به دنبال یک راه‌حل عملی برای حل و درمان مشکلات جنسی خود باشید.

متاسفانه مراجعه به سکس تراپیست برای حل مشکلات و اختلالات جنسی بین زوجین و صحبت از مشکلات جنسی، همچنان در کشور ما به عنوان یک تابو شناخته می‌شود و بسیاری از زوج‌ها تمایلی به آن ندارند؛ اما جالب است بدانید که بیش از ۹۰ درصد مشکلات و اختلالات جنسی، با مراجعه به یک سکس تراپیست متخصص، به‌راحتی قابل درمان هستند.

اگرچه صحبت از اختلالات جنسی و مشکلات جنسی که در طول رابطه با آن مواجه می‌شوید، ممکن است سخت به نظر آید، اما بهتر است که برای حل هرچه سریع‌تر این مشکلات، جلسات سکس تراپی را شروع کنید. شرکت در جلسات سکس تراپی و مشاوره و راهنمایی گرفتن از یک سکس تراپیست متخصص، می‌تواند به درمان اختلالات جنسی و بالا بردن کیفیت رابطه جنسی شما کمک بسیار زیادی کند.

در این مقاله از سری نوشته‌های کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، می‌خواهیم درباره جلسات سکس تراپی صحبت کنیم و بررسی کنیم که مراجعه به سکس تراپیست، در چه مواردی می‌تواند کمک‌کننده باشد.

سکس تراپی به درمان مشکلات و اختلالات جنسی شما کمک می‌کند. اختلالات جنسی می‌تواند روی عملکرد جنسی شما به شدت تاثیرگذار باشد. همین موضوع در دراز مدت تبدیل به یک تهدید برای رابطه عاطفی و صمیمانه شما می‌شود؛ پس بهتر است در صورت مشاهده هرگونه اختلال جنسی یا مشکل در رابطه جنسی، هرچه سریع‌تر برای درمان آن اقدام کنید و به یک سکس تراپیست مراجعه کنید.

سکس تراپی چیست؟

سکس تراپی یکی از شاخه‌های علم روانشناسی است که به بررسی مشکلات و اختلالات رابطه جنسی بین زوجین می‌پردازد. سکس تراپی به افراد کمک می‌کند تا مشکلات رابطه جنسی خود را حل کنند تا رضایت جنسی آن‌ها بالا رود.

در جلسات سکس تراپی، شما می‌توانید در محیطی امن و حرفه‌ای، درباره مشکلات جنسی خود در حین رابطه صحبت کنید. سکس تراپیست، که یک روانشناس متخصص و باتجربه در این زمینه است، به شما کمک می‌کند تا با استفاده از تکنیک‌های مختلف، این مشکلات را حل کنید.

در جلسات سکس تراپی، ممکن است سکس تراپیست تمرین‌هایی را نیز جهت داشتن رابطه جنسی بهتر، به شما پیشنهاد کند. همچنین در برخی از موارد که اختلال جنسی با مشکل فیزیکی همراه است، ممکن است سکس تراپیست شما را به یک متخصص ارجاع دهد. سکس تراپی نیز همانند سایر جلسات روان درمانی، به صورت یک گفتوگوی دوطرفه برگزار می‌شود و سکس تراپیست در طول جلسات مختلف سکس تراپی، فقط با شما صحبت می‌کند و برخلاف باور عموم، خبری از هیچ آموزش یا تماس فیزیکی نیست.

سکس تراپی

در جلسات سکس تراپی شما می‌توانید از عملکرد جنسی خود و همسرتان صحبت کنید و احساسات و نیازهای خود را از رابطه جنسی بیان کنید. اگرچه در اغلب موارد توصیه می‌شود که جلسات سکس تراپی به صورت زوجی برگزار شود و شما و همسرتان با هم در این جلسات شرکت کنید، اما امکان برگزاری جلسات سکس تراپی به صورت تکی نیز وجود دارد.

مشکلات جنسی در طول رابطه امری بسیار رایج است و می‌توان گفت که اغلب زوج‌ها حداقل یک بار با یکی از مشکلات جنسی مواجه می‌شوند؛ از همین رو بسیار مهم است که درباره مشکلات جنسی رابطه خود با همسرتان صحبت کنید و برای درمان آن اقدام کنید.

برای درمان چه اختلالاتی می‌توان به سکس تراپیست مراجعه کرد؟

سکس تراپیست می‌تواند به شما برای درمان انواع اختلالات جنسی یا مشکلات رابطه جنسی کمک کند. در صورتی که مشکل یا اختلالی در روند رابطه جنسی شما بیش از چند ماه به طول بیانجامد، توصیه می‌شود که برای حل آن، هرچه سریع‌تر به یک سکس تراپیست متخصص مراجعه کنید. در ادامه رایج‌ترین مشکلاتی که افراد برای آن به سراغ جلسات سکس تراپی می‌روند را معرفی می‌کنیم. اگر این مشکلات را دارید، بهتر است حتما از سکس تراپیست کمک بگیرید:

استرس و اضطراب در حین سکس

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که افراد برای آن به سکس تراپیست مراجعه می‌کنند، استرس و اضطراب در حین رابطه جنسی است. نگرانی‌ و استرس می‌تواند در رابطه جنسی شما تداخل ایجاد کند. در اغلب موارد، این نگرانی و اضطراب، ریشه در طرز تفکر افراد در مورد سکس و عملکردشان دارد. شرکت در جلسات سکس تراپی به شما کمک می‌کند تا بسیاری از این نگرانی‌ها را حل کنید و آرامش بیشتری در حین رابطه جنسی داشته باشید.

یکی از مواردی که باعث بروز اضطراب و استرس در سکس می‌شود، OCD یا وسواس فکری است. اغلب افراد مبتلا به وسواس فکری، در حین رابطه جنسی نیز دچار مشکل می‌شوند و این اختلال، رابطه جنسی آن‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

زود انزالی

زود انزالی یکی دیگر از اختلالات رایج جنسی است که می‌تواند کیفیت رابطه جنسی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. برای درمان زود انزالی معمولا از چندین روش درمانی استفاده می‌شود. علاوه بر جلسات سکس تراپی، در این مورد مراجعه به متخصص اورولوژیست نیز پیشنهاد می‌شود. سکس تراپیست با آموزش تکنیک‌های مختلف و پیدا کردن ریشه روانشناختی این موضوع، به درمان زود انزالی کمک می‌کند.

اختلال نعوظ

یکی دیگر از مواردی که سکس تراپی می‌تواند کمک بسیار بزرگی به حل آن کند، اختلال نعوظ است. اختلال نعوظ یکی از رایج‌ترین مشکلات جنسی در بین آقایان به شمار می‌رود و می‌توان گفت که اغلب مرد‌ها در یک دوره‌ای از زندگی آن را تجربه خواهند کرد. اختلال نعوظ علاوه بر دلایل فیزیکی، می‌تواند دلایل روانشناختی نیز داشته باشد. استرس و اضطراب زیاد، فشار کاری بالا، مشکلات عاطفی و افسردگی می‌تواند باعث اختلال نعوظ در آقایان شود. مراجعه به سکس تراپیست در چنین شرایطی می‌تواند به حل این مشکلات و درمان اختلال نعوظ کمک کند.

رابطه جنسی مقعدی

سردمزاجی و عدم تمایل به سکس

یکی دیگر از مشکلات رایج در مورد سکس و رابطه جنسی، عدم تمایل یا منطبق نبودن نیازهای جنسی زوج‌ها است. این موضوع معمولا در تعداد دفعات نیاز به رابطه جنسی خود را نشان می‌دهد. ممکن است شما و همسرتان به صورت یکسان به داشتن رابطه جنسی تمایل نداشته باشید. در این صورت ممکن است  این حس را به طرف مقابل 

بدهید که نسبت به او بی‌میل هستید. این موضوع در دراز مدت می‌تواند باعث ایجاد آسیب‌های مختلف در رابطه عاطفی و صمیمیت بین شما شود.

عوامل مختلفی روی کاهش میل جنسی مردان تاثیرگذار است. برخی از این دلایل فیزیولوژیک است و نیاز به درمان تخصصی دارد؛ اما در اغلب موارد، علت کاهش میل جنسی مردان مربوط به اختلالات روانشناختی است و با مراجعه به روانشناس و شروع جلسات روان درمانی و همچنین سکس تراپی، به راحتی درمان می‌شوند.

واژینیسموس

واژینیسموس یا مقاربت دردناک یکی از اختلالات جنسی رایج در بین خانم‌ها است. فرد مبتلا به واژینیسموس درد زیادی هنگام رابطه جنسی و دخول را تجربه می‌کند، به طوری که رابطه جنسی عملا برای فرد غیرممکن می‌شود. واژینیسموس در اغلب موارد ریشه روانشناختی دارد و می‌تواند به استرس و اضطراب حین رابطه جنسی مربوط باشد. مراجعه به سکس تراپیست می‌تواند به درمان واژینیسموس کمک کند.

مشکلات مربوط به فتیش جنسی

فتیش‌ به وضعیت روانشناختی گفته می‌شود که شی خاصی باعث تحریک جنسی فرد می‌شود. فتیش‌ها به خودی خود به عنوان مشکل جنسی شناخته نمی‌شوند و اغلب افراد یک یا چند فتیش را دارند. به عنوان مثال، یکی از فتیش‌های رایج بین افراد، فتیش پا است؛ اما در برخی از موارد فتیش جنسی می‌تواند برای همسر شما آزاردهنده باشد. زمانی که فتیش شما برای همسرتان قابل قبول نباشد، با کمک سکس تراپیست می‌توانید این مشکل را حل کنید.

تری سام یا رابطه جنسی سه نفره، یکی از اختلالات جنسی مخرب در رابطه جنسی است که ممکن است به عنوان فتیش جنسی شناخته شود که تاثیر و پیامدهای منفی روی رابطه عاطفی و زندگی مشترک افراد خواهد گذاشت.

عدم اعتماد به نفس و داشتن تصور بدنی بد

یکی دیگر از مشکلات رابطه جنسی که متاسفانه در سال‌های اخیر بسیار رواج پیدا کرده است، داشتن تصور بدنی بد از خود است. در این اختلال، فرد خود را غیرجذاب و غیردوست‌داشتنی تصور می‌کند و باور دارد که اندام زیبا یا جذابی برای شریک جنسی خود ندارد. این افراد معمولا خود را با مدل‌ها مقایسه می‌کنند و انتظار داشتن 

سکس تراپی

بدنی بی‌نقص را از خود دارند. این موضوع روی اعتماد به نفس فرد تاثیر گذاشته و استرس و اضطراب زیادی به فرد می‌دهد و فرد نمی‌تواند عملکرد خوبی در سکس از خود نشان دهد و اعتماد به نفس کافی برای حضور در رابطه جنسی را ندارد.

کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، آماده برگزاری جلسات سکس تراپی در محیطی امن، آرام و خصوصی است. جلسات سکس تراپی در کلینیک روانشناسی برگ سبز، زیر نظر سکس تراپیست متخصص و باتجربه برگزار می‌شود. شما می‌توانید برای رزرو وقت سکس تراپی در کلینیک روانشناسی برگ سبز، از طریق لینک زیر اقدام کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا