چه مشکلات جنسی نیاز به سکس تراپی دارد؟ - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز

چه مشکلات جنسی نیاز به سکس تراپی دارد؟

مشکلات جنسی می‌توانند تاثیر بسیار زیادی روی رابطه عاطفی و زندگی مشترک شما داشته باشند؛ از این رو بسیار مهم است که توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشید و از کنار آن به سادگی عبور نکنید. گاهی اوقات، مشکلات جنسی پس از مدتی به صورت خود به خود و بدون نیاز به اقدامی رفع می‌شوند؛ با این حال در بسیاری از مواقع نیز مشکلات جنسی بسیار جدی هستند و بهتر است که برای رفع و درمان آن از یک سکس تراپیست ماهر کمک بگیرید.

سکس تراپیست به شما و همسرتان کمک می‌کند تا با رفع مشکلات جنسی خود، رابطه جنسی جذاب‌تر و لذت‌بخش‌تری را تجربه کنید. در جلسات سکس تراپی، تلاش می‌شود تا ریشه مشکل جنسی، به خصوص از جنبه روانی، کشف شود و سپس با اقدامات درمانی مختلف و همچنین تمرین‌هایی که به زوج‌ها داده می‌شود، سعی می‌شود تا این مشکلات رفع شود.

سکس تراپی تاثیر بسیار زیادی روی کیفیت رابطه خواهد گذاشت؛ اغلب زوج‌هایی که برای حل مشکلات جنسی خود از سکس تراپیست کمک گرفته‌اند، بیان کرده‌اند که بعد از جلسات سکس تراپی و رعایت موارد گفته شده از طرف سکس تراپیست، کیفیت رابطه جنسی آن‌ها بسیار بالاتر رفته است و سکس لذت‌بخش‌تری را تجربه می‌کنند.

اما سوالی که در این بین مطرح می‌شود این است که برای درمان کدام دسته از مشکلات جنسی، لازم است که از سکس تراپیست کمک بگیریم؟ در حالت کلی می‌توان گفت که هر مشکلی در رابطه جنسی که به صورت طولانی‌ مدت وجود داشته باشد و کیفیت رابطه را تحت تاثیر قرار دهد، لازم است که برای پیگیری و حل حتما با سکس تراپیست مشورت شود.

بسیاری از مشکلات جنسی متداول که باعث مشکل در رابطه جنسی زوج‌ها می‌شود، با شرکت در جلسات سکس تراپی و رعایت چند مورد و تکنیک ساده، به‌راحتی قابل درمان هستند. در این نوشته کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین مرکز سکس تراپی غرب تهران، قصد داریم درباره مشکلات جنسی که برای حل آن‌ها نیاز به مشاوره سکس تراپی است، صحبت کنیم. پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه این نوشته با ما همراه باشید.

سکس تراپی به زوج‌ها کمک می‌کند تا مشکلات جنسی خود را بهتر و اصولی‌تر حل کنند. سکس تراپی می‌تواند کیفیت رابطه جنسی شما را چندین برابر کند. بسیاری از مشکلات جنسی که در ابتدا بسیار بزرگ خود را نشان می‌دهند، با چند جلسه شرکت در سکس تراپی و بهره‌گیری از تمرینات مختلف، به‌راحتی قابل درمان هستند. کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین مرکز سکس تراپی غرب تهران، امکان برگزاری جلسات سکس تراپی را در محیطی امن و آرام برای شما عزیزان فراهم کرده است. شما می‌تونید از طریق لینک زیر برای کسب اطلاعات بیشتر از جلسات سکس تراپی و همچنین رزرو وقت سکس تراپی در کلینیک مشاوره برگ سبز، اقدام کنید.

سکس تراپی به درمان چه مشکلاتی کمک می‌کند؟

در ادامه، لیستی از مشکلات جنسی که سکس تراپی می‌تواند به درمان آن کمک کند را با هم بررسی می‌کنیم. این مشکلات، از جمله مشکلات جنسی تداول می‌باشند که برای اغلب زوج‌ها در طول زندگی مشترکشان حداقل یکبار ممکن است پیش بیاید. با این حال، اگر مشکل طولانی‌تر شد و روی کیفیت رابطه جنسی تاثیرگذار بود، بهتر است که برای درمان هرچه‌ سریع‌تر آن به سکس تراپیست مراجعه کنید.

اختلال نعوظ

اختلال نعوظ یکی از رایج‌ترین مشکلات جنسی در بین آقایان به شمار می‌رود. در این اختلال، فرد نمی‌تواند نعوظ طولانی یا رضایت‌بخش را تجربه کنید و همین موضوع باعث بروز مشکلات جدی در سکس و رابطه جنسی می‌شود. اختلال نعوظ می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. مشکلاتی قلب و عروق یا چاقی جزو دلایل فیزیولوژیکی اختلال نعوظ به حساب می‌آید.

اختلال نعوظ می‌تواند کیفیت رابطه جنسی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد؛ اما خوشبختانه در اغلب موارد این اختلال ریشه روانی دارد و با شرکت در جلسات سکس تراپی به راحتی قابل درمان است.

اختلال زود انزالی

زود انزالی یکی دیگر از اختلالات جنسی متداول در بین آقایان به شمار می‌رود. زود انزالی باعث می‌شود که خانم‌ها لذت کافی از سکس و رابطه جنسی نبرند و به مرور زمان دچار سردی و بی‌میلی جنسی شوند. پرکاری تیروئید یکی از دلایل فیزیولوژیکی زود انزالی در مردان است که با کنترل این مورد، می‌توان زود انزالی را درمان کرد؛ علاوه بر این، مشکلات روحی و روانی و درگیری‌های ذهنی نیز می‌تواند باعث زود انزاری جنسی در مردان شود. 

در صورتی که زود انزالی فرد از پرکاری تیروئید نبود، می‌توانید برای رفع این مشکل از تکنیک‌های تنفسی و ورزش‌های مخصوص کمک بگیرید. همچنین در چنین شرایطی، مراجعه به سکس تراپیست می‌تواند کمک بسیار زیادی در درمان اختلال زود انزالی کند.

رابطه جنسی یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر ازدواج است؛ معمولا زوج‌هایی که روابط جنسی بهتری با یکدیگر دارند، در روابط عاطفی نیز بهتر عمل می‌کنند. معمولا در آغاز ازدواج، به دلیل تازگی رابطه جنسی و همچنین کنجکاوی‌های جنسی، روابط جنسی و سکس زوج‌ها بیشتر و پرحرارت‌تر است؛ اما با گذشت زمان، ممکن است که رابطه جنسی به شکلی که اول ازدواج وجود داشت، ادامه پیدا نکند که تا حدی طبیعی است.

بی‌میلی جنسی

بی‌میلی جنسی یا سرد بودن جنسی یکی دیگر از مشکلات جنسی است که نیاز به مراجعه به سکس تراپیست دارد. بی میلی جنسی به این معنی است که فرد علاقه و اشتیاقی برای برقراری رابطه جنسی ندارد. بی‌میلی جنسی می‌تواند به دلایل گوناگونی هم در خانم‌ها و هم در آقایان رخ دهد؛ اما شیوع آن در بین خانم‌ها بیشتر است.

معولا بی‌میلی جنسی ناشی از تغییرات هورمونی در خانم‌ها و کاهش سطح هورمون تستوسترون در آقایان است. علاوه بر این، اضطراب، افسردگی، خستگی زیاد ناشی از کار و … نیز می‌تواند روی بی‌میلی جنسی تاثیرگذار باشد.

بی میلی جنسی زنان می‌تواند دلایل فیزیولوژیکی یا روانی مختلفی داشته باشد. در برخی از موارد، مشکلات و اختلالات روحی مثل واژینیسموس می‌تواند باعث بی میلی جنسی در زنان شود. همچنین برخی از اختلالات روان مثل افسردگی و اضطراب نیز باعث کاهش میلی جنسی زنان می‌شوند.

واژینیسموس

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات جنسی در بین خانم ها، واژینیسموس یا دخول دردناک است. متاسفانه سطح آگاهی عمومی درباره این اختلال جنسی بسیار پایین است و در بسیاری از مواقع حتی خود خانم‌ها نیز از مشکلی که دارند باخبر نیستند و آن را به خوب نبودن در رابطه جنسی یا قوی‌ نبودن به اندازه کافی ربط می‌دهد.

خوشبختانه روش‌های علمی زیادی برای درمان واژینیسموس وجود دارد که این امکان را به شما می‌دهد تا بعد از چند ماه تمرین، به‌راحتی این اختلال را درمان کنید و بتوانید رابطه جنسی لذت‌بخش و بدون دردی را تجربه کنید.

واژینیسموس یکی از اختلالات جنسی است که شیوع آن در ایران و کشورهایی که تابو جنسی دارند، بسیار زیاد است. خانم‌های مبتلا به اختلال واژینیسموس نمی‌توانند به‌راحتی رابطه جنسی و دخول را تجربه کنند و سکس برای این دسته از افراد بسیار دردناک یا حتی غیرممکن می‌شود.

اضطراب جنسی

قطعا همه ما در طول زندگی مشترک خود، استرس و اضطراب حین سکس را تجربه می‌کنیم و این موضوع تا حدی طبیعی است؛ اما اگر به صورت مداول اضطراب جنسی را تجربه می‌کنید، به طوری که این موضوع تاثیر منفی روی رابطه جنسی شما داشته باشد، احتمالا دچار اختلال اضطراب جنسی شده‌اید. سکس تراپی می‌تواند تا حد زیادی به حل مشکل اضطراب جنسی کمک کند و به زوج‌ها این امکان را دهد تا ذهنی رها در هنگام رابطه جنسی داشته باشند.

افرادی که دچار اضطراب جنسی می‌شوند، در حین سکس، استرس و اضطراب شدیدی را تجربه می‌کنند. این موضوع ناشی از آن است که افراد نگران آن هستند که همسرشان در حین رابطه جنسی لذت کافی را نبرد و از نحوه انجام رابطه جنسی خوشش نیاید. علاوه بر این، افرادی تصور بدنی خوبی از خود ندارند و اعتماد به نفس ضعیفی نیز دارند، دچار اضطراب جنسی می‌شوند و وجود این دسته از افکار، پایه و اساس شکل‌گیری اضطراب جنسی در فرد است.

اضطراب جنسی، یکی از عواملی است که می‌تواند تاثیر منفی زیادی روی کیفیت رابطه جنسی شما داشته باشد. هر کدام از ما، ممکن است که در شرایط خاصی، اضطراب جنسی را تجربه کنیم و در هنگام رابطه جنسی با همسرمان، دچار استرس و اضطراب شویم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا