عوارض دیدن فیلم پورن + درمان اعتیاد به تماشای پورن - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز

عوارض دیدن فیلم پورن + درمان اعتیاد به تماشای پورن

دیدن فیلم پورن و اعتیاد به تماشای پورن، این روزها به یکی از مشکلات و دغدغه‌های بسیاری از افراد تبدیل شده است. صنعت پورنوگرافی یکی از بزرگترین و پرسودترین صنعت در دنیای مدرن امروز تبدیل شده است و توانسته مخاطبان زیادی را به خود جذب کند؛ اما کمتر کسی است که از اثرات مخرب و منفی دیدن فیلم پورن بر سلامت روان و سلامت جنسی خود آگاه باشد.

متاسفانه بسیاری از نوجوانان و جوانان، در دوران بلوغ خود، به دلیل کنجکاوی‌های جنسی یا ارضای میل جنسی خود به سراغ فیلم‌های پورن می‌روند؛ همین موضوع باعث می‌شود که تصورات غیرواقعی و رویایی از سکس و رابطه جنسی داشته باشند که در آینده روی سلامت جنسی و لذت جنسی آن‌ها تاثیرگذار است.

علاوه بر جوانان و نوجوانان، بسیاری از زوج‌ها و افراد متاهل نیز برای رابطه جنسی به سراغ فیلم‌های پورن می‌روند و از فیلم پورن به عنوان منبعی آموزشی برای یادگیری روابط جنسی استفاده می‌کنند که بسیار مخرب و اشتباه است. در این بین، تماشای پورن باعث ایجاد اعتیاد در بسیاری از افراد می‌شود که مشکلات زیادی را برای زندگی آن‌ها به همراه خواهد داشت.

اعتیاد به تماشای پورن به یک معضل بزرگ اجتماعی تبدیل شده است و بسیاری از افراد را درگیر کرده است. علاوه بر تاثیرات مخربی که اعتیاد به پورن برای سلامت جنسی فرد به وجود می‌آورد، در بسیاری از موارد این اعتیاد باعث می‌شود که فرد از گروه‌های اجتماعی مثل خانواده و دوستان خود طرد شود و به گوشه‌گیری و انزوا رو بیاورد؛ که همین موضوع زمینه‌ساز انواع مشکلات روان، از جمله افسردگی، برای فرد می‌شود.

ممکن است که در ابتدا، اعتیاد به تماشای پورن امر مهمی به نظر نرسد و ترک کردن این عادت ساده به نظر برسد؛ اما باید گفت که تماشای پورن تاثیرات منفی زیادی روی روان و سلامت جنسی افراد می‌گذارد و باید هرچه سریع‌تر به فکر یه راهکار و درمان آن باشید.

در این نوشته بلاگ کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین مرکز مشاوره غرب تهران، درباره معایب تماشای پورن، اعتیاد به پورن و درمان اعتیاد به تماشای پورن صحبت می‌کنیم. مطالعه ادامه این نوشته را به شما عزیزان توصیه می‌کنیم.

اعتیاد به پورن می‌تواند تاثیرات منفی زیادی روی روابط جنسی شما بگذارد. زوج‌هایی که یکی از آن‌ها به تماشای پورن اعتیاد دارند، معمولا نمی‌توانند رابطه جنسی خوب و باکیفیتی را تجربه کنند؛ زیرا انتظاراتشان از رابطه جنسی به آن چه که در پورن‌ها می‌بینند، شباهت دارد؛ از همین رو نمی‌توانند از رابطه جنسی خود راضی باشند و لذت ببرند. در چنین شرایطی، یک سکس تراپیست ماهر می‌تواند به زوج‌ها برای ترک اعتیاد به پورن و همچنین داشتن رابطه جنسی بهتر و باکیفیت‌تر کمک کند. کلینیک روانشناسی برگ سبز، بهترین کلینیک روانشناسی غرب تهران، امکان برگزاری جلسات سکس تراپی، زیر نظر بهترین متخصصان سکس تراپی را برای شما زوج‌ها فراهم کرده‌ است.

باورهای اشتباه درباره پورنوگرافی

مشاهده فیلم‌های پورن اگرچه در ابتدا می‌تواند جذاب به نظر برسد، اما عوارض بسیار زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. برخی از افراد بر این باورند که با مشاهده پورنوگرافی می‌توانند رابطه جنسی بهتری را تجربه کنند و در اصل از پورن به عنوان یک منبع آموزشی برای سکس استفاده می‌کنند؛ اما باید گفت که تصاویری که در پورن مشاهده می‌شود، اغلب موارد غیرواقعی بوده و یک تصویر خیالی و فانتزی از سکس را برای مخاطب ایجاد می‌کند.

همین موضوع باعث می‌شود که وقتی فرد در رابطه جنسی حضور پیدا می‌کند، تصورات خیالی‌اش برآورده نشود و از رابطه جنسی با همسر خود دل‌سرد شود. همچنین در فیلم‌های پورن، پوزیشن‌های رابطه یا فانتزی‌های جنسی، مثل سکس مقعدی یا تری سام، نمایش داده می‌شود که در حالت عادی بسیار دشوار و خطرناک می‌توانند باشد.

همچنین در اغلب موارد، رابطه جنسی در فیلم‌های پورن بسیار طولانی‌تر از حالت نرمال است؛ همین موضوع باعث ایجاد توقع‌های غیرواقعی از رابطه جنسی می‌شود و وقتی فرد در رابطه جنسی با پارتنر خود قرار می‌گیرد، نمی‌توانند همانند فیلم‌های پورن عمل کند و دچار ناامیدی و سرخوردگی می‌شود.

علاوه بر این، بسیاری از افراد بر این باورند که پورنوگرافی می‌تواند به تحریک جنسی برای شروع رابطه کمک کند. برخی از زوج‌ها از پورنوگرافی برای شروع رابطه جنسی و تحریک جنسی استفاده می‌کنند که کاملا اشتباه است؛ زیرا وقتی فرد با دیدن تصاویر اغراق‌‌شده در پورن تحریک می‌شود، دیگر نمی‌تواند پاسخ برانگیختگی به محرک‌های طبیعی و واقعی نشان دهد.  

تری سام یا رابطه جنسی سه نفره، نوعی اختلال جنسی است که متاسفانه این روز‌ها در بین زوج‌ها، بسیار دیده می‌شود. در دهه‌های اخیر، با توجه به گسترش ساخت فیلم‌های پورن در این مورد، تمایل زوج‌ها به داشتن رابطه سه نفره یا تری سام بسیار بیشتر شده است و بسیاری از آن‌ها برای ایجاد تنوع در رابطه خود، به رابطه جنسی سه نفره رو می‌آورند.

عوارض دیدن فیلم پورن

اعتیاد به پورن عوارض زیادی برای زندگی جنسی شما به همراه خواهد داشت. معمولا افرادی که به تماشای پورنوگرافی اعتیاد دارند، نمی‌توانند رابطه جنسی خوب و باکیفیتی را تجربه کنند.

ایجاد مشکل در روابط زناشویی

یکی از اصلی‌ترین مشکلات و عوارض مشاهده فیلم‌های پورنوگرافی و اعتیاد به پورن، ایجاد مشکل در روابط زناشویی است. معمولا افرادی که به تماشای پورن اعتیاد دارند، در روابط زناشویی و سکس با پارتنر نیز دچار مشکل می‌شوند؛ زیرا تصورات غیرواقعی و اغراق‌ شده از سکس و رابطه زناشویی دارند و همین موضوع باعث می‌شود که در سکس واقعی، نتوانند تحریک جنسی و ارضای جنسی را تجربه کنند.

ایجاد انتظارات بالا و غیرواقعی از رابطه جنسی

اعتیاد به پورن باعث می‌شود که فرد انتظارات بالا از رابطه جنسی و شریک جنسی خود داشته باشد و از همسر خود نیز بخواهد که مثل بازیگران فیلم‌های پورن عمل کند. باید این نکته را در نظر داشته باشید که فیلم‌های پورن با ادیت‌های بالا و تدوین‌های خیلی حرفه‌ای ساخته می‌شوند و نمی‌توانید از خود یا همسرتان انتظار داشته باشید که در سکس مثل بازیگران پورنوگرافی عمل کنند.

نارضایتی از اندام جنسی خود و شریک جنسی

معمولا در فیلم‌های پورن، اندام جنسی و هیکل بازیگران به بهترین و بی‌نقص‌ترین شکل ممکن نمایش داده می‌شود. علاوه بر عمل‌های زیبایی و هزینه‌های بالایی که بازیگران پورنوگرافی برای داشتن چنین اندامی می‌کنند، باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که بخشی از چیزی که مشاهده می‌کنید، حاصل ادیت‌های کامپیوتری می‌باشد و رسیدن به چنین اندام بی‌نقصی عملا غیرممکن می‌باشد.

 اعتیاد به پورن باعث می‌شود که فرد از اندام جنسی خود و شریک جنسی‌اش ناراضی باشد و دچار کمبود اعتماد به نفس در سکس شود.

لذت نبردن از رابطه جنسی

اعتیاد به پورن باعث می‌شود که پس از مدتی از رابطه جنسی عادی و تنها با شریک جنسی خود لذت نبرید. معمولا در فیلم‌های پورن، صحنه‌هایی را نمایش می‌دهند که مرد در هر لحظه آماده برقراری رابطه جنسی با افراد مختلف است؛ همین موضوع ممکن است باعث ایجاد حس تنوع‌طلبی در مردان شود؛ تا حدی که مرد از برقراری رابطه جنسی با همسر خود لذت نبرد و به دنبال رابطه جنسی شبیه به فیلم‌های پورن باشد.

رضایت جنسی یکی از مهم‌ترین عواملی است که در سکس و رابطه جنسی باید به آن توجه داشته باشید. تحقیقات نشان داده است که دلیل بسیاری از طلاق‌های توافقی، خیانت زوج‌ها و طلاق‌های عاطفی، عدم رضایت جنسی در رابطه است.

درمان اعتیاد به پورن

خوشبختانه اعتیاد به تماشای فیلم‌های پورن قابل درمان است و شما می‌توانید به کمک سکس تراپی و تکنیک‌های مختلف، خیلی سریع و راحت این اعتیاد را ترک کنید و زندگی جنسی خود را بهبود بخشید. از جمله تکنیک‌هایی که برای درمان اعتیاد به پورن به کار گرفته می‌شود، عبارتند از:

مشاوره جنسی و سکس تراپی

اولین قدمی که برای ترک اعتیاد تماشای پورن باید انجام دهید، کمک از یک مشاور جنسی و سکس تراپیست حرفه‌ای و مجرب است تا به کمک او بتوانید مراحل درمان اعتیاد به تماشای پورن را طی کنید. معمولا سکس تراپیست در این مرحله با صحبت کردن با شما و ارائه راهکارهای مختلف، به درمان اعتیاد به تماشای پورن کمک می‌کند.

سکس تراپی نوعی درمان روانشناسی و تخصصی برای حل مشکلات رابطه جنسی و بالا بردن کیفیت رابطه جنسی بین زوجین است. رابطه جنسی تاثیر زیادی روی زندگی مشترک دارد و مشکلات رابطه جنسی می‌تواند زندگی مشترک شما را در طولانی مدت تحت تاثیر قرار دهد.

دارو درمانی

در برخی از موارد ممکن سکس تراپیست شما را به یک روانپزشک برای شروع دارو درمانی ارجاع دهد. دارو درمانی نیز یکی از روش‌های درمان اعتیاد به پورن است. در این روش، داروهایی تجویز می‌شود که باعث کاهش میل جنسی فرد می‌شود؛ همین موضوع باعث می‌شود که فرد کمتر به سراغ تماشای پورن و ارضای میل جنسی خود برود.

گروه درمانی

یکی از بهترین تکنیک‌هایی که برای درمان اعتیاد به دیدن پورن در تمام دنیا استفاده می‌شود، گروه درمانی است. در این روش، افرادی که مشکل یکسانی دارند، به صورت هفتگی در جلسات گروه‌ درمانی حضور پیدا می‌کنند و درباره مشکل و تجربیات خود با یکدیگر به گفتگو می‌پردازند. در این جلسات، یک روانشناس مجرب نیز حضور دارد و کنترل و اداره روند جلسات را بر عهده دارد.

گروه درمانی یکی از شیوه‌های جدید روانشناسی است که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و نظر بسیاری از افراد و روانشناسان را به خود جلب کرده است. گروه درمانی معمولا به عنوان یک درمان مکمل، در کنار برنامه درمان اصلی، به کار گرفته می‌شود و به فرد در بهبود سریع‌تر کمک می‌کند.

سرگرمی‌های جدید و پرکردن وقت

پیدا کردن سرگرمی‌های جدید و پر کردن وقت خود روشی مناسب برای درمان اعتیاد به تماشای پورن باشد. معمولا افراد زمانی به سراغ تماشای پورن می‌روند که تنها باشند و فعالیتی برای انجام دادن نداشته باشند؛ با پرکردن زمان‌های خالی خود با فعالیت‌های سالم‌تر می‌توانید مانع تماشای پورن شوید. ورزش کردن می‌تواند گزینه مناسبی برای ترک اعتیاد پورن باشد؛ زیرا هم باعث شادابی و حس نشاط در شما می‌شوند و هم شما را خسته می‌کند و می‌توانید راحت به خواب روید.

تماشای پورن باعث ایجاد فانتزی‌های جنسی نامتعارف می‌شود که می‌تواند رابطه شما را با همسرتان برهم بزنید. فانتزی جنسی یا فتیش شامل افکار و تصوراتی در حین سکس و رابطه جنسی می‌باشد که به تحریک بیشتر فرد کمک می‌کند. اگرچه داشتن فانتزی جنسی امری رایج است و اغلب افراد آن را تجربه می‌کنند، اما بسیاری از افراد تمایلی به بازگو کردن آن ندارند و از این افکار خجالت می‌کشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا